Askerlerden Minik Öğrencilerin Mektubuna Cevap

Haber Tarihi : 09.05.2018 18:11:29 Antalya'nın Kemer ilçesinde öğrenim gören minik öğrencilerin bir süre önce askerlere yazdığı mektuplara karşılık olarak askerler de mektup gönderdi.
A +   A -

Arslanbucak Mahallesi'ndeki Mustafa Rüştü Tuncer İlkokulu üçüncü sınıfta okuyan 29 minik öğrenci, Tunceli Geyiksuyu Jandarma Komando Tabur Komutanlığında görev yapan askerlere mektup yazdı.

Öğrencilerin, askerlere destek olmak amacıyla duygu ve düşüncülerini anlattığı mektuplara karşılık olarak askerler de öğrencilere bir mektup yazıp çeşitli hediyeler gönderdi.

Tunceli'deki tabur komutanlığından gelen mektubu sınıf öğretmeni Fatma Çelik okudu. Mektupta yazan duygu dolu sözler karşısında gözyaşlarına hakim olamayan Çelik, yaptığı konuşmasında, "Askerlerimize destek olmak amacıyla bir mektup yazmak istedik. Biz bu anlamlı şeyin bu kadar büyüyeceğini düşünmüyorduk. Sağ olsun askerler de bize karşılık verdi. Hepsine teşekkür ederim." dedi.

İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Görkem Güncan ise askerlere mektup yazan minik öğrencilere teşekkür ederek, "Sizler bizim çok değerlisiniz. Bu değeri size mektup yazarak göstermemiz yetmez. Bizler sizin için varız. Sizler büyüdükten sonra bizim yerimizi alacaksınız. Bize içimizdeki çocuğu tekrar hatırlattığınız için teşekkür ederim." diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Kaya da vatandaşın rahat uyuyabilmesi için dağlarda teröristlerle mücadele eden askerlere teşekkür ederek, askerlere destek veren öğrencileri tebrik etti.

Minik öğrencilerden 9 yaşındaki Gülnisa Bolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, yazıkları mektuplara askerlerden cevap gelmesi karşısında çok mutlu olduklarını söyledi.