IWAB 6. Uluslararası Antalya Turizm Festivali

Haber Tarihi : 16.06.2019 19:48:12 Antalya’nın Akseki ilçesinde 6. Uluslararası Antalya Turizm Festivali düzenlendi. Festivalin bu yılki temasının Akseki ilçesinden Çanakkale savaşlarına katılmak için gönüllü olarak giden gençlerin öyküsünün anlatıldığı "Mendilim Kekik Kokuyor" filmi oldu.
A +   A -

Festivale Akseki Kaymakamı Muhammed emin Nasır, Belediye Başkanı Akseki Eğitim Hayratı Derneği Genel Başkanı Atom Mahmut Duruk, "Mendilim Kekik Kokuyor" filminin başrol oyuncusu Akseki içinde ve Akseki dışında çeşitli illerde yaşayan yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır, festivalde yaptığı konuşmada, hazırlıklarını yaklaşık bir aydır yaptıklarını söyledi.

Nasır, "Bu festivale bir ay öncesinden hazırlıklarımıza başladık. Antalya’dan İstanbul’dan, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yaşayan Aksekililer bu festivale katıldı.

Elimizden geldiğince en iyi şekilde kendi kültürümüzü burada yansıtmaya çalıştık" dedi.

Akseki belediye Başkanı Çanakkale konulu tarihi "Mendilim Kekik Kokuyor" filminin olduğunu söyleyen Özkan, "Festivalde yöreye uygun gelin alayı canlandırdık. "Mendilim Kekik Kokuyor" filminin başrol oyuncusu Akseki gibi çok özel bir yerde olmak herkesin büyük ilgisini çekti. Buranın hep doğanın ve tarihi ile kalmasını istiyoruz. Bu konuda da çalışmalar yaptık."

Akseki Belediyesi Sanat Evinde ASMEK tarafından açılan kursta Aksekili kadınların el emeği olan el sanatları sergisi açıldı.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !