Konyaaltı Sahilinde İlk Etap Hizmete Açıldı

Haber Tarihi : 23.04.2018 18:39:53 Antalya Büyükşehir Belediyesinin Konyaaltı Sahil Projesi'nin ilk etabının açıldığı bildirildi.
A +   A -

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye şirketi ANTEPE tarafından sürdürülen Konyaaltı Sahil Projesi'nin Sealife Otel önündeki ilk etabı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda kullanıma açıldı.

Antalyalıların ve tatilcilerin akınına uğrayan sahildeki düzenleme büyük beğeni topladı.

- Projenin tamamı mayıs sonuna yetişecek

Projenin kalan kısmında bin 650 kişilik işçi ekibinin çalışmaların tamamını mayıs ayı sonuna kadar bitirmek için çalışmaya devam ediyor.

Yaklaşık 30 bin metrekare beton alanın yeşil alana dönüştürüldüğü proje kapsamında, mevcut tüm ağaçlar korunarak, yaklaşık 6 bin yeni ağaç dikilmesi planlanıyor.

Proje öncesi 12 bin 600 metrekare olan sahildeki kapalı alan, metrekare olarak yarıya düşürülerek, bu alanlar yeşil alan olarak düzenleniyor. Tamamen halka açık bir proje olarak, sahilin halkın öncelikli kullanımını sağlamayı amaçlayan Konyaaltı Sahil Projesi'nde sosyal ve kültürel alanlar, gezi alanları yürüyüş yolları, yeşil alanlar, aktivite alanları, rekreasyon alanları, yeme-içme alanları bulunuyor.

Proje ile engelli vatandaşların da Konyaaltı Sahili’ne engelsiz ulaşımı mümkün olacak.