Kursiyerlerden Çiğ Köfteli Veda Gecesi

Haber Tarihi : 01.04.2013 14:49:50 Antalya'nın Korkuteli ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan “Hasta Kabul İşlemleri Kursu”nu tamamlayan kursiyerler, kurs sonunda çiğ köfteli veda düzenlendi.
A +   A -

Korkuteli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde 280 saat devam eden kursu tamamlayan 40 kursiyer tarafından hazırlanan veda gecesine katılan konuklara, çeşitli yörelerimizden seslendirilen türküler eşliğinde, hazırlanan çiğ köfte ve çeşitli yiyecekler ikram edildi.

Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika verileceği belirtilirken, mesleğin gerektirdiği yeterliliği kazanan bireylerin hastaneler, sağlık ocakları, poliklinikler, tıbbi laboratuvarlar ve tıp merkezlerine başvurarak çalışma imkanına kavuşabilecekleri kaydedildi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü M. Harun Topay, “Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak ve onların iş sahibi olmalarına yardımcı olacak kurslar açmaya gayret ediyoruz. Kurslarımıza gelen vatandaşlarımızın gerçekten bir şeyler öğrenmesi için çok ciddi çalışmalar yapılmıyor. Geçtiğimiz aylarda açtığımız Hasta Kabul İşlemleri Kursu'nu tamamlayan birçok kursiyerimiz işe başladılar. Bu bizleri çok mutlu etti. Bundan sonra da bu tür kurslar açmaya devam edeceğiz” dedi.