Manavgat'ta Ölen Alman Turiste Eşinden Duygusal Veda

Haber Tarihi : 11.11.2017 15:12:32 Eşiyle birlikte tatil yapmak için geldiği Antalya’nın Manavgat ilçesinde sahilde fenalaşıp hayatını kaybeden Alman turist, eşinin talebi üzerine Manavgat’ta toprağa verildi. Kadın din görevlisi eşliğinde gerçekleşen törende, eşi Brigitte, kocasına yazdığı duygusal mektubu okurken, eşinin mezarına iş malzemelerini, yiyecek ve giyecek bıraktı.
A +   A -

Manavgat’a tatile gelen Türkiye ve Manavgat aşığı Alman turist Dieter Wolfgang Mayer (62), tatillerinin son gününde Çolaklı’da kaldıkları otelde fenalaştı. Mayer, kaldırıldığı özel hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Eşinin Türkiye’yi ve Manavgat’ı çok sevdiğini belirten Dieter Wolfgang Mayer’in eşi Brigitte Mayer, oğlu Alexandre ile yaptığı görüşme sonucunda kocasını çok sevdiği Manavgat’ta toprağa verme kararı aldı.

Antalya Adli Tıp Kurumunda gerekli tetkiklerin yapılmasının ardından Brigitte Mayer defin işlemi için Defin ve Cenaze Hizmetleri yetkilileri ile irtibata geçti. Gerekli evrak ve belgelerin tamamlanmasının ardından Dieter Wolfgang Mayer’in cenazesi Manavgat Kavaklı Mezarlığı içerisinde bulunan yabancılar mezarlığında Alanya’dan gelen kadın din görevlisinin yanı sıra eşi, oğlu ve Manavgat’ta bulunan arkadaşlarının katılımıyla dualar eşliğinde toprağa verildi.

Dieter Wolfgang Mayer’in toprağa verilişi sırasında tabutunun üzerine beyaz ve kırmızı güller atılırken eşine yazdığı duygusal veda mektubunu okudu. Brigitte Mayer, evlilikleri süresince kendisine yaşattığı her şey için eşine teşekkür ederek eşinin mesleğinde kullandığı aletleri, yiyecek, eldiven ve bere bıraktı. Tören sırasında Brigitte Mayer’in sürekli ağladığı gözlendi.


ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !