AKSU HABERLERİ / Antalya

 • 100 Yıllık Çınar Ağaçlarının Kesilmesine Tepki Antalya’da her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilen dünyaca ünlü Kurşunlu Şelalesi’ni besleyen dere yatağında yapılan çalışmada 100 yıllık çınar ağaçlarının kesilmesi bölgede tepkiye neden oldu.
 • Kar Yağınca Cesedi Yakamamışlar Antalya'da eski belediye meclisi üyesi ve iş adamı İsmail Erten'in oğlu Süleyman Erten'i kaçırdıktan sonra öldüren sanıklar hakkında, 'tasarlayarak kasten öldürme' suçlamasıyla iddianame hazırlandı Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanıklar hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi İddianamede cinayeti ağabeyiyle nasıl işlediğini anlatan sanık Enes Kabakuşak, ateşe verdikleri cesedi kar yağınca yakamadıklarını belirtti
 • Öğrenciler Dev Uçağı Karşılarında Görünce Şoke Oldu Antalya Havalimanında yaklaşık 5 yıldır atıl bir durumda duran ve dün gece 3 saatlik çalışmanın ardından Aksu Uçak Lisesi’ne getirilen dev uçağı sabah karşılarında gören öğrenciler, büyük heyecan yaşadı. Öğrenciler Türkiye’nin yerli otomobilinden sonra yerli uçağını da kendileri üretme sözü verdi.
 • Antalya'da Öğrencilerin Okul Bahçesindeki Yolcu Uçağı Sevinci Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bir hayırsever tarafından hibe edilen ve parçalara ayrılarak tırlarla taşınan yolcu uçağının montajına başlandı Okul müdürü Çevik: 'Normalde bu uçak hurdaya gidecekti. Şimdi ömrünü okulumuzda eğitime adayacak. Öğrencilerimiz de sabah okula geldiklerinde uçağı görünce çok sevindi' Öğrencilerden Göçmen: 'Uçağı okulumuzun bahçesinde görünce heyecanlandım. Bir an önce uçağa binmek istiyorum'
 • Karayolunda Dev Yolcu Uçağı Antalya’da 5 yıl önce havalimanına inişi sırasında arıza nedeniyle hasar gören ve şirketin borcundan dolayı satışa çıkartılan yolcu uçağı, hayırsever bir iş adamı tarafından satın alınarak Uçak Lisesi’ne bağışlandı. Yolcu uçağı, şehirlerarası yoldan götürülerek okula teslim edildi.
 • Lise Bahçesinde 'Kütüphane' Olacak Uçağın Parçaları Tırlarla Taşındı Antalya'nın Aksu ilçesinde faaliyet gösteren Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bir hayırsever tarafından hibe edilen yolcu uçağı, parçalara ayrılarak üç tırla nakledildi Tırların havalimanının acil çıkış kapısından geçişi sırasında demir kapı ve duvar yıkıldı Okul müdürü Çevik: 'Bir okulun bahçesinde yolcu uçağının kütüphane olarak hizmet vermesi dünyada ilk olacak'.
 • Antalya'da Yolcu Uçağı Şehirlerarası Yolda Okula Götürüldü Antalya’da 5 yıl önce havalimanına inişi sırasında arıza nedeniyle hasar gören ve şirketin borcundan dolayı satışa çıkartılan yolcu uçağı, hayırsever bir iş adamı tarafından satın alınarak Uçak Lisesi’ne bağışlandı. Havalimanında yaklaşık 3 aydır atıl vaziyette bulunan Boeing 737-400 tipi yolcu uçağı, TIR vasıtasıyla şehirlerarası yolda götürülerek okula teslim edildi.
 • Antalya'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 2 Yaralı Antalya’nın Aksu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.
 • Antalya'da 'Güven İle Güvenli Sigortalılığa' Etkinliği Antalya Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürlüğü, Aksu Murtuna Gazi İlkokulu öğrencilerine yönelik "Güven ile Güvenli Sigortalılığa" konulu etkinlik düzenledi.
 • Babanın Öldürdüğü 2 Kız Çocuğunun Cenazesi Morgdan Aldı Antalya’da babaları Göksel Akşeker tarafından öldürülen 3 yaşındaki Hira ile 5 yaşındaki Elasu’nun cansız bedenini anne Şura Akkök Akşeker aldı. Çocuklar defnedilmek üzere Kahramanmaraş’a götürüldü.
 • Antalya'da Baba İle 2 Çocuğunun Evde Ölü Bulunması Baba ve kızlarının cenazeleri, otopsi işlemlerinin ardından toprağa verilmek üzere memleketleri Kahramanmaraş'a gönderildi Anne Akşeker: 'Çocuklarımın ölmesine sebep olan herkesten şikayetçiyim. Bir olup çocuklarımı öldürdüler. Benim 2 gül gibi yavrum öldü gitti'
 • Babaları Tarafından Öldürülen Çocukların Cenazelerini Anneleri Aldı Antalya’nın Aksu ilçesinde, babaları tarafından tabancayla öldürülen 2 çocuğun cenazesini anneleri teslim aldı.
 • GÜNCELLEME 2 - Antalya'da Evde Baba İle 2 Çocuğu Ölü Bulundu Aksu ilçesinde evde 2 kızıyla ölü bulunan babanın, çocuklarını öldürdükten sonra intihar ettiği belirlendi Antalya Emniyet Müdürü Uzunkaya: 'İçeride bir baba ve iki çocuğu var. Aile içi bir dram olayı. 3 ve 5 yaşlarında iki çocuk öldürülmüş. Sonra da kendisi intihar etmiş. Görüntü intihar görüntüsü. Gerekli incelemeler yapılacak' ÖLENLERİN İSİMLERİ VE DETAYLAR EKLENDİ
 • Antalya'da Baba Cinneti Açıklaması 3 Ölü Antalya’da bir baba, 3 ve 5 yaşındaki iki kızını silahla öldürdükten sonra intihar etti.
 • Antalya'daki Olay 'Baba Cinneti' Çıktı Antalya’da bir baba, 3 ve 5 yaşındaki iki kızını silahla öldürdükten sonra intihar etti.
 • GÜNCELLEME - Antalya'da Evde Baba İle 2 Çocuğu Ölü Bulundu Babanın çocuklarını öldürdükten sonra intihar ettiği ortaya çıktı Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya: 'İçeride bir baba iki çocuğu var. Aile içi bir dram olayı. 3 ve 5 yaşlarında iki çocuk öldürülmüş. Sonra da kendisi intihar etmiş. Görüntü intihar görüntüsü. Gerekli incelemeler yapılacak'İL EMNİYET MÜDÜRÜ UZUNKAYA'NIN AÇIKLAMALARI EKLENDİ
 • Antalya'da Evde Baba İle 2 Çocuğu Ölü Bulundu Babanın çocuklarını öldürdükten sonra intihar ettiği ihtimali üzerinde duruluyor.
 • Antalya'da Bir Evde 3 Kişi Ölü Olarak Bulundu Antalya’nın Aksu ilçesinde bir evde bir adam ve 2 çocuğu, ölü olarak bulundu.
 • Antalya'da Dehşet Açıklaması Bir Evden 3 Ceset Çıktı Antalya’nın Aksu ilçesinde bir evde bir adam ve 2 çocuğu, ölü olarak bulundu.
 • Antalya'da Ayın Polisleri Ödüllendirildi Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Ekim ayında başarılı çalışmalarıyla ayın polisi seçilen üç polis memurunu ödüllendirdi.
 • Sahte Belgelerle Milyonluk Vurguna Açıklaması 3 Tutuklama Antalya’da sahte evrakla başkalarına ait arsaların satışını yaptıkları öne sürülen 3 kişi tutuklandı.
 • THK Aksu'ya F-4 Motoru Hediye Etti Türk Hava Kurumu (THK), Türkiye’de havacılık alanında adını duyuran Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne uygulamalı eğitimlerinde kullanılması amacıyla F-4 savaş uçağı motoru bağışladı.
 • Gurbetçilerin Arsalarını Sahte Belgelerle Satmışlar Antalya’da başkalarına ait arsaları, hazırladıkları sahte evraklarla sattıkları iddia edilen 1’i tapu müdürlüğünde memur, 6 kişi gözaltına alındı.
 • Türkiye'deki Arsalarıyla İlgilenmeyen Gurbetçiler Dolandırıcıların Ağına Düştü Antalya’da başkalarına ait arsaları, hazırladıkları sahte evraklarla sattıkları iddia edilen 1’i tapu müdürlüğünde memur, 6 kişi gözaltına alındı.
 • Antalya'da Tapu Dolandırıcılığı İddiası Hazırladıkları sahte evraklarla başkalarına ait arsaların satışını yaptıkları iddia edilen 1'i tapu müdürlüğünde memur 6 kişi gözaltına alındı Zanlıların, iki arsayı bu şekilde satarak 2 milyon 250 bin lira haksız kazanç elde ettikleri öne sürüldü.
 • 16 Aylık Bebeği Annesinin Kaçırdığı Belirlendi Antalya’da 16 aylık bebeği annesinin Kırgızistan’a kaçırdığı belirlendi.
 • Oteller Bölgesinde Seyyar Satıcı Ve Dilenci Denetimi Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı zabıta ekipleri, Kundu Turizm Bölgesi Tesisler Caddesi üzerinde polis desteği ile dilenci ve seyyar satıcılara yönelik operasyon gerçekleştirdi.
 • Kurşun Sıkılarak Vurulan Köpek, Kanlar İçerisinde Sürünerek Evine Kadar Gelmeyi Başardı Antalya’nın Aksu ilçesinde kimliği belirsiz kişilerce kurşun sıkılarak çeşitli yerlerinden yaralanan köpek, sahibinin evinin kapısına gelip ses çıkartarak yardım istedi.
 • Antalya'ya 250 Çarşı Ve Mahalle Bekçisi Alınacak Antalya mülki sınırları içinde görevlendirilmek üzere, 250 çarşı ve mahalle bekçisi alınacak.
 • Bitlisli Öğrenciler Antalya'da Doyasıya Eğlendi ‘Biz Anadolu’yuz Projesi’ kapsamında Bitlis’ten Antalya’ya gelen 178 öğrenci Düden Park ve Hayvanat Bahçesini gezdi. Büyükşehir Belediyesi’ne ait Zıp Zıp Park’ta doyasıya eğlenen öğrenciler ilk kez deniz görmenin heyecanını yaşadı. İki gökyüzü varmış gibi bir duygu yaşadıklarını belirten Bitlisli öğrenciler unutamayacakları bir gün geçirdi.
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonları İki ayrı operasyonda 32 kilo 40 gram skunk maddesi ele geçirildi.
 • 3'Üncü Etapla Antalya'nın Toplam Raylı Sistem Hattı 55 Kilometreye Ulaşacak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nin hayata geçmesi halinde İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra en uzun raylı sistem hattının Antalya’da olacağını söyledi.
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu Antalya’da, düzenlenen iki ayrı uyuşturucu operasyonunda 32 kilo 40 gram skunk (genetiğiyle oynanmış esrar) ele geçirildi.
 • Antalya'da Asayiş Aksu ilçesinde 19 ayrı suçtan aranan şüpheli yakalandı.
 • Antalya'ya Nehir Yat Limanı Projesi Antalya’da küçük yelkencilerin sertifika törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Lara bölgesinde Acısu, Kopak, Aksu Çaylarının içerisinde de özellikle şehrin yaşayanlarına yönelik yat limanları da nehir içlerinde planlıyoruz. Ve bu daha çok şehir yaşayanlarının ucuz konaklama sağlayabileceği yat limanları olacak" dedi.
 • Kültür Ve Turizm Bakanı Kurtulmuş Antalya'da Bakan Kurtulmuş: 'Hem Anadolu'daki tarihi kültürel zenginliğe sahip çıkmak hem de buradan kaçırılan kültürel varlıkları geri almak için yoğun bir mücadele sürdürüyoruz' 'Ümit ediyorum ki en kısa zamanda buradan kaçırılan eserler de Türkiye'ye getirilir. Aynen Herakles lahdinin getirildiği gibi'
 • Gazeteci Ertuğrul Gün'ün Mutlu Günü Antalyalı genç gazeteci Ertuğrul Gün, hemşire Kamile Şallı ile dünya evine girdi.
 • Antalya'daki 3. Etap Raylı Sistem Hattı Projesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 5 Kasım'da halk oylamasına sunulacak 23 kilometrelik 3. Etap Raylı Sistem Hattı Projesine, Antalyalıların "evet" demesi halinde yılbaşında kazmayı vuracaklarını bildirdi.
 • Referandumdan Evet Çıkarsa Proje Yılbaşında Başlayacak Antalya’da 5 Kasım’da halk oylamasına sunulacak olan 23 kilometrelik 3’ncü Etap Raylı Sistem Hattı Projesi’ne Antalyalıların evet demesi halinde yılbaşında kazmayı vuracaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Söz de karar da milletin” dedi.
 • Mardan Palace'nin Stadyumu İcradan Satılacak Mardan Palace Antalyaspor Stadı'nın 51 milyon liraya icradan satılacağı bildirildi.
 • Mardan Stadyumu 51 Milyon TL'den Satışa Çıkacak Bir dönem Antalyaspor’un maçlarını oynadığı Kundu oteller bölgesine 12 kilometre mesafedeki Mardan Stadyumu 51 milyon TL bedel ile satışa çıkartılıyor.
 • Antalya'da Hırsızlık Operasyonu Operasyonda çalıntı olduğu belirlenen 19 keçi, 8 tavuk ve 14 hindi ele geçirildi.
 • ANTBİRLİK'ten Çiftçiye Kredi Müjdesi Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK), çiftçinin ihtiyaçlarını daha rahat karşılaması için Vakıfbankla bir protokol imzaladı. Protokol şartlarına göre; çiftçi hasat sonu ödeme kaydıyla uygun faizle kredi kullanabilecek. Ayrıca çiftçi özel kredi kartıyla faizsiz alış-veriş yapma imkanına sahip olacakB
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu Antalya'da 8 kilogram esrarın ele geçirildiği operasyonda, 2 kişi yakalandı.
 • Aile Konseptli Uyuşturucu Sevkiyatı Antalya’da bir otomobilin yedek lastiği ve kapısına gizlenmiş 8 kilo esrar ele geçirildi. Karı koca şüphelilerin, polislerin dikkatini çekmemek için, üç çocuğuyla aile görüntüsü vermeye çalıştıkları belirlendi.
 • Uyuşturucuyu 'Cips' Kutusuna Gizlemişler Antalya'da bir otomobili durduran polis ekipleri, cips kutusu içerisinde 138 gram kokain ele geçirdi.
 • Pamuk, ANTBİRLİK'te Masaya Yatırıldı Antalya Keşif Ekibi Derneği dernek üyeleri, Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’ni (ANTBİRLİK) ziyaret ederek, pamuk ve narenciye ürünleri hakkında bilgiler aldı. Ziyarette, birliğin tesislerinde çiftçilerden satın alınan pamukların nasıl işlendiği yerinde incelendi, üreticilerin ve pamuğun sorunları tartışıldı.
 • Domates Fideleri Rusya İçin Toprakla Buluştu Türkiye’nin en önemli örtü altı sebze üretim üssü Antalya’da üreticiler Rusya için yeni sera hazırlığına başlarken domates fidelerini toprakla buluşturdu. Kuzey Irak pazarının kapanmasının kendilerini fazla etkilemeyeceğini belirten üreticiler, en önemli pazarlarının Rusya olduğunu dile getirdi.
 • THK'dan Liseli Öğrencilerin Eğitimine 'Uçaklı' Destek Türk Hava Kurumu (THK) tarafından, atölyede kullanılmak üzere Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'e uçak gönderildiği bildirildi.
 • Aksu'da Liseye Uçak Gönderildi Türkiye'nin alanında ilk meslek lisesi olduğu ifade edilen Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Türk Hava Kurumu Genel Müdürlüğünce uçak gönderildi.
 • Uçak Okuluna Tır'la Uçak Geldi Türkiye’nin alanında ilk ve tek tematik meslek lisesi olan Aksu Uçak Bakım Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Türk Hava Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından uçak gönderildi. Atölyede kullanılacak olan uçak, tırlarla okula getirildi.
 • Aksu'da Sıcak Asfalt Çalışması Aksu ilçesinde sıcak asfalt çalışmaları sürüyor.
 • Arslan, Kantinci Esnafı İle Buluştu Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, merkez ve ilçelerdeki okullarda faaliyet gösteren kantinci esnafı ile buluştu.
 • Antalya'da 3. Etap Raylı Sistem Çalışmaları Resmi ve hukuki süreci YPK kararının imzasıyla tamamlanan 3'üncü etap için Antalya Büyükşehir Belediyesi, vakit kaybetmeksizin ihale ve yapım çalışmalarına başladı.
 • Başbakan O Proje İçin Onayı Verdi Başbakan Binali Yıldırım, Antalya Büyükşehir Belediyesi 3. Etap Raylı Sistem Projesi ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu kararını imzaladı. Varsak-Meltem arasında toplam 26 kilometrelik üçüncü etabın inşaatına yılbaşından önce başlanılması hedefleniyor.
 • Antalya'da 3'Üncü Etap Raylı Sisteme Başbakan Yıldırım'dan Onayı Başbakan Binali Yıldırım, Antalya Büyükşehir Belediyesi 3. Etap Raylı Sistem Projesi ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu kararını imzaladı. Varsak-Meltem arasında toplam 26 kilometrelik üçüncü etabın inşaatına yılbaşından önce başlanılması hedefleniyor.
 • Antik Kentte Konsere Yoğun İlgi Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası, unutulmaz film müziklerini Perge Antik Kenti'nde vatandaşlarla buluşturdu.
 • ABBO'dan Perge Antik Kenti'nde Muhteşem Konser Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası unutulmaz film müziklerini Perge Antik Kenti’nde Antalyalılarla buluşturdu. Türk ve dünya sinemasının hafızalara yer etmiş müzikleri Perge Antik Kenti’nde yeniden hayat buldu.
 • Herakles Lahdi, Antalya Müzesi'ne İlgiyi Artırdı Yurt dışına kaçırılan ve yaklaşık iki hafta önce İsviçre'den Türkiye'ye getirilen lahdi görmek isteyenler, Antalya Müzesi'nde yoğunluk oluşturuyor Müze Müdürü Demirel: 'Bu lahdin en büyük ve dikkat çekici özelliği, yasal takip ve hukuki süreçler sonrası bu başarının elde edilerek, eserin tekrar sağlıklı şekilde kendi topraklarına getirilmiş olması'.
 • Antalya'da Pamuk Hasadı Başladı Antalya’nın Aksu, Serik ve Manavgat ilçelerinde pamuk hasadı başladı. Ekim ayı sonuna kadar sürecek olan pamuk hasadında, 60 bin dönüm ekili araziden yaklaşık 24 bin ton kütlü pamuk rekoltesi bekleniyor.
 • Akdeniz Üniversitesi'nde 'Geleneksel Hasat Bayramı' Kutlandı Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde 'Geleneksel Hasat Bayramı' kutlandı.
 • ASAT'tan Aksu'ya Yeni Yatırımlar Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, Aksu ilçesi’nde kanalizasyon ve Macun Deresi gibi sorunları görüştü.
 • Antalya'da Orman Yangını Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan yangında 2 hektar alan kül olurken, yangın yerine yakın bölgede bulunan Antalya MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy ceketini çıkartarak çıkan yangını söndürmeye çalıştı. Çıkan yangında 60 kovan arı telef oldu.
 • Herakles Lahdi Ziyarete Açıldı Perge Antik Kentinden 57 yıl önce kaçırıldıktan sonra İsviçre’den Antalya’ya getirilen Herakles Lahdi’nin açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından gerçekleştirildi.
 • 57 Yıl Sonra Ait Olduğu Topraklara Dönen Herakles Lahdi Açıldı Perge Antik Kenti’nden 57 yıl önce kaçırıldıktan sonra İsviçre’den Antalya’ya getirilen Herakles Lahdi’nin açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından gerçekleştirildi. Bakan Kurtulmuş, “Büyük ülkelerin sıkıntıları, büyük zorlukları olur. Yüksek dağların dumanı ve karı çok olur. Niye bizim buralarda çok fazla sis ve duman var diye sakın ha üzülmeyin. Bu kadar derin tarih ve kültürümüz olursa, bu kadar güçlü bir medeniyetiniz olursa başınızın sıkıntıdan kurtulmaması da doğaldır” dedi.
 • Aksu'da Kreş Ve Gündüz Bakım Evi Protokolü İmzalandı Aksu ilçesinde yapımı planlanan kreş ve gündüz bakım evi için protokol imzalandı.
 • Aksulu Kadın Çiftçiler Yarıştı Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Aksu etabının birincisi Nesime Sütken oldu.
 • Antalya'da 4 Otobüs Alev Alev Yandı Antalya’da bir turizm firmasının park yerindeki kullanılmayan 4 otobüsü yandı.
 • Kaynak Makinesinin Kıvılcımı 4 Otobüsü Yaktı Antalya'da işçilerin kaynak makinesiyle çalışma yaptığı sırada çıkan yangında, kullanılmayan 4 otobüs yandı.
 • Kaymakam Ergün, Karaöz'ü Ziyaret Etti Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, orman yangınlarının yaşandığı Karaöz Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu.
 1  2  ...  27  28