AKSU HABERLERİ / Antalya

 • Akdeniz Üniversitesi'nde 'Geleneksel Hasat Bayramı' Kutlandı Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde 'Geleneksel Hasat Bayramı' kutlandı.
 • ASAT'tan Aksu'ya Yeni Yatırımlar Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü İbrahim Kurt, Aksu ilçesi’nde kanalizasyon ve Macun Deresi gibi sorunları görüştü.
 • Antalya'da Orman Yangını Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan yangında 2 hektar alan kül olurken, yangın yerine yakın bölgede bulunan Antalya MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy ceketini çıkartarak çıkan yangını söndürmeye çalıştı. Çıkan yangında 60 kovan arı telef oldu.
 • Herakles Lahdi Ziyarete Açıldı Perge Antik Kentinden 57 yıl önce kaçırıldıktan sonra İsviçre’den Antalya’ya getirilen Herakles Lahdi’nin açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından gerçekleştirildi.
 • 57 Yıl Sonra Ait Olduğu Topraklara Dönen Herakles Lahdi Açıldı Perge Antik Kenti’nden 57 yıl önce kaçırıldıktan sonra İsviçre’den Antalya’ya getirilen Herakles Lahdi’nin açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından gerçekleştirildi. Bakan Kurtulmuş, “Büyük ülkelerin sıkıntıları, büyük zorlukları olur. Yüksek dağların dumanı ve karı çok olur. Niye bizim buralarda çok fazla sis ve duman var diye sakın ha üzülmeyin. Bu kadar derin tarih ve kültürümüz olursa, bu kadar güçlü bir medeniyetiniz olursa başınızın sıkıntıdan kurtulmaması da doğaldır” dedi.
 • Aksu'da Kreş Ve Gündüz Bakım Evi Protokolü İmzalandı Aksu ilçesinde yapımı planlanan kreş ve gündüz bakım evi için protokol imzalandı.
 • Aksulu Kadın Çiftçiler Yarıştı Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Aksu etabının birincisi Nesime Sütken oldu.
 • Antalya'da 4 Otobüs Alev Alev Yandı Antalya’da bir turizm firmasının park yerindeki kullanılmayan 4 otobüsü yandı.
 • Kaynak Makinesinin Kıvılcımı 4 Otobüsü Yaktı Antalya'da işçilerin kaynak makinesiyle çalışma yaptığı sırada çıkan yangında, kullanılmayan 4 otobüs yandı.
 • Kaymakam Ergün, Karaöz'ü Ziyaret Etti Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, orman yangınlarının yaşandığı Karaöz Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu.
 • MHP'nin Mahalle Ziyaretleri Sürüyor Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy'un mahalle ziyaretleri sürüyor.
 • Okulda Çıkan Yangın Korkuttu Antalya’nın Aksu ilçesinde, bir ilkokulun anasınıfındaki klimadan başlayan yangın paniğe neden oldu.
 • Antalya Müzesi'ndeki Yerini Alan Herakles Lahdi Açılışı Bekliyor Perge Antik Kenti’nden 57 yıl önce kaçırıldıktan sonra İsviçre’den Antalya’ya getirilen Herakles Lahdi, Antalya Müzesi’nde sergileneceği alanda açılışını bekliyor. Özel bir kaplamayla çevresi kapatılan ve "Herakles Lahdi yakında burada sergilenecektir” yazılı logo bulunan lahdin açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş pazar günü yapacak.
 • Herakles Lahdi Açılışa Hazırlanıyor İsviçre'den Türkiye'ye getirilen ve Antalya Müzesi'ne yerleştirilen Herakles Lahdi, 24 Eylül Pazar günü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un yapacağı açılış sonrası sergilenmeye başlanacak.
 • Herakles Lahdi Antalya Müzesi'ne Getirildi Antalya’da yaklaşık 50 yıl önce yapılan kaçak kazılar sonrası yurt dışına kaçırılan ve dün itibariyle Türkiye’ye getirilen Herakles Lahdi, bugün Antalya Müzesi’ne konuldu.
 • Herakles Lahdi Antalya'da Yaklaşık 50 yıl önce Antalya’da yapılan kaçak kazılar sonrası yurt dışına kaçırılan Herakles Lahdi, Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleriyle tekrar Türk kültür mirasına kazandırıldı.
 • Herakles Lahdi Antalya'ya Getirildi Yaklaşık 50 yıl önce yurt dışına kaçırılan, Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleriyle İsviçre'den Türkiye'ye getirilen lahit, THY uçağıyla Antalya'ya ulaştırıldı.
 • Antalya'da 'Herakles' Heyecanı Herakles Lahdi'nin yarın Antalya'ya getirilmesi bekleniyor Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Havva Işık: 'Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bu doğrultuda verdiği mücadeleyi gerçekten çok büyük taktirle karşılıyoruz. Emek verenlerin hepsini tebrik ediyoruz' Akdeniz Uygarlıkları Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Özgür Arun: 'Burada yaşamış, bu topraklara katkı sunmuş insanların ürettiği değerlerden birisi. Çok heyecanlandık. Birçok araştırmacı, arkeolog, sanat tarihçi, tarihçi ve sosyolog büyük heyecan duyuyor eserin ülkemize gelmesinden dolayı'
 • Aksu'da Taşeron İşçiler De Sendikalı Oldu Aksu Belediyesi'nde çalışan taşeron işçiler, sosyal haklardan faydalanabilmek için Hizmet-İş Sendikası'na üye oldu.
 • AK Parti Aksu İlçe Kongresi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: 'Çalkaya diye bilinen AltıntaşGüzelyurt problemini çözeceğiz diye söz verdiğimizde birçoğu inanmamıştı. Artık bu iş çözüldü diyebiliriz'
 • Türel'den Çalkaya Müjdesi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 30 yıldır çözüm bekleyen Çalkaya’daki mülkiyet probleminin çözülmesi konusunda müjde verdi.
 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal Açıklaması 'Bu milletin teveccühü Tayyip Erdoğan'ın üzerinde olduğu için doğrudan millete saldıramadıkları için Tayyip Erdoğan'a saldırıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan'ı lider yapan bu milletin teveccühüdür. Bu milletle kurduğu ilişkidir. Zannetmeyin ki bunların derdi Tayyip Erdoğan ile bunların derdi bu milletle. O yüzden davamıza, bizi bir arada tutan bu millet hareketine, liderimize sonuna kadar sahip çıkacağız' 'Ana muhalefet, Türkiye'nin son dört yılda ölümüne mücadele ettiği FETÖ terör örgütüyle aynı dilden konuşuyor' 'Bunlarla, paralel devlet yapılanması olduğu ortaya çıktıktan sonra mücadele etmeye başladık. Peki siz ne yaptınız? Siz bu yapıya kalkan oldunuz. Bu yapının sözcülüğünü üstlendiniz. 15 Temmuz gibi bir işgal girişimi yaşadıktan sonra 'tiyatro' dediniz'
 • AK Parti Sözcüsü Ünal Açıklaması 'Devlet FETÖ'yü 2012'De Fark Etti' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, devletin FETÖ’yü 2012 yılında fark ettiğini, 2013 yılında ise mücadeleye başladığını söyledi. Ünal, FETÖ’nün o dönem sivil toplum kuruluşu kılığında olduğunu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 17 Şubat 2012 tarihinde, “Yargı içerisinde bir paralel yapılanma olduğunu söylemek doğru değildir. Bu konuda yeterli delil yoktur deniliyor” söyleminde bulunduğunu belirterek, CHP’nin devletin mücadelesine engel olduğunu söyledi.
 • AK Parti Sözcüsü Ünal Açıklaması 'Devlet FETÖ'yü 2012 Yılında Fark Etti' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, devletin FETÖ’yü 2012 yılında fark ettiğini, 2013 yılında ise mücadeleye başladığını söyledi. Ünal, FETÖ’nün o dönem sivil toplum kuruluşu kılığında olduğunu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun 17 Şubat 2012 tarihinde, "Yargı içerisinde bir paralel yapılanma olduğunun söylemek doğru değildir. Bu konuda yeterli delil yoktur deniliyor" söyleminde bulunduğunu belirterek, CHP’nin devletin mücadelesine engel olduğunu ileri sürdü.
 • Antalya'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan orman yangını, 57 saat sonra kontrol altına alındı.
 • 50 Yıl Önce Kaçırılan 'Herakles' Lahdi Türkiye'ye Getiriliyor Türkiye’den 50 yıl önce kaçırılan ve İsviçre Cenevre’de bulunan Roma Dönemi’ne ait, ‘Herakles’in 12 işinin tasvir edildiği lahid Türkiye’ye getiriliyor. Cenevre’de özel olarak paketlenerek bulunduğu müzeden çıkartılan lahdin yarın Antalya’ya getirilmesi bekleniyor.
 • Antalya'daki Orman Yangını Aksu ilçesinde çıkan yangın, kontrol altına alındı.
 • 2017 Yılının Yangın Bilançosu Açıklandı Orman Genel Müdürü Yardımcısı Hüseyin Dinçer, 2017 yılının ilk 8 ayında Türkiye’de bin 694 orman yangını meydana geldiğini ve bu yangınlarda 8 bin 400 hektarlık alanın zarar gördüğünü söyledi.
 • Minik Kuzenlerin Yangın Duyarlılığı Antalya'nın Aksu ilçesinde çıkan orman yangınında soğutma çalışmalarına, 10 yaşındaki Tuğçe ile 5 yaşındaki kuzeni Ela Nur da kovayla su taşıyarak destek verdi Tuğçe İnce: 'Ağaçlar yanmasın istiyoruz. Anneannem 'Büyüyünce itfaiyeci ol, evin etrafında yangın olursa söndürürsün' dedi. Biz de şimdiden başladık' Ela Nur Özer: 'Kocaman olunca belki biz de itfaiyeci oluruz. Aslında polis olmak istiyordum ama ninem 'İtfaiyeci ol' diyor'
 • Yangında Mahsur Kalan Sokak Hayvanları Tahliye Edildi Antalya’nın Aksu ilçesinde devam eden orman yangınında mahsur kalan 100’e yakın sokak hayvanı, hayvanseverler tarafından tahliye edildi.
 • Antalya'da Yangın Bölgesindeki Hayvanlar Tahliye Edildi Antalya’nın Aksu ilçesinde devam eden orman yangınında mahsur kalan 100’e yakın sokak hayvanı, hayvanseverler tarafından tahliye edildi.
 • Antalya'daki Yangın 34 Saattir Devam Ediyor Antalya’da iki gün önce başlayan orman yangınını söndürme çalışmaları sürüyor.
 • Antalya'daki Orman Yangını Antalya Orman Bölge Müdürü Türk: 'Yangın kısmen kontrol altına alındı fakat etkisi devam ediyor. Yerleşim yerleri için herhangi bir tehlike bulunmuyor'
 • Orman Ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması '(Muğla'daki orman yangını) Maalesef, yangından yaklaşık 250 hektar alan zarar görmüştür. Orman köyünde 45 ev maalesef hasar gördü ama yangını kontrol atına aldık' 'Oranın kalkınması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bölgedeki çalışmaları sıkı takip ettim. Yangının çıkış nedeni henüz tespit edemedik' '(Antalya'daki orman yangını) Yangını kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir. Yangına 3 uçak, 7 helikopter, 38 arazöz, 4 dozerle müdahale edilmektedir'
 • İlk Kadın Yangın Söndürme Pilotundan Alkışlanacak Davranış Antalya’da dün gece başlayan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor. Havadan ve karadan devam eden çalışmalarda görev alan ‘Ateş Kartalı’ lakaplı Türkiye’nin ilk kadın yangın söndürme pilotu Burcu Dinçer’in gösterdiği örnek davranış ise kameralara yansıdı.
 • GÜNCELLEME - Antalya'da Orman Yangını Karaöz mevkisinde çıkan yangına hava ve karadan müdahale ediliyor Antalya Orman Bölge Müdürü Türk: 'Yangın ilk çıktığında dozerlerle köylerin etrafında yol açarak evlerin yanmasının, insanların zarar görmesinin önüne geçtik'ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜNÜN AÇIKLAMASI VE DETAYLAR EKLENDİ.
 • Antalya'daki Söndürme Çalışmaları Devam Ediyor Antalya’da dün gece saatlerinde başlayan orman yangınını kontrol altına almak için çalışmalar sürüyor. Havadan ve karadan müdahale edilen yangında şuana kadar bin hektara yakın alanın zarar gördüğü tahmin ediliyor.
 • Antalya'daki Yangını Söndürme Çalışmaları Devam Ediyor Antalya’da dün gece saatlerinde başlayan orman yangınını kontrol altına almak için çalışmalar sürüyor. Havadan ve karadan müdahale edilen yangında şuana kadar bin hektara yakın alanın zarar gördüğü tahmin ediliyor.
 • Perge'nin Helenistik Kuleleri Restore Ediliyor Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan Perge Antik Kenti’ndeki Helenistik kulelerde konservasyon, restorasyon ve bütünleme çalışmaları başladı.
 • Antalya'da Orman Yangını Karaöz mevkisinde çıkan yangına hava ve karadan müdahale ediliyor.
 • Bilgisayarda Oyun Bağımlılığı Hastanede Bitti Antalya'da saatlerce bilgisayar başında oyun oynadığı için hareketsiz kalan sol bacağındaki toplar damarında kan pıhtılaşması oluşan lise öğrencisi, operasyonla sağlığına kavuştu Ameliyatı gerçekleştiren Uzm. Dr. Akbulut:'Gençler ne yazık ki bilgisayar başında uzun süreler geçiriyor. Bu süreler biraz daha kısıtlanmalı. Dışarıda vakit geçirmeleri, hareket etmeleri ve spor yapmaları sağlanmalı' Lise öğrencisi Demir:'Oyunlar bende bağımlılık yaptı. Zamanın nasıl geçtiğini anlamıyordum. Önce bacağım şişti, ardından ağrılar başladı. Yürüyemez hale gelince hastaneye başvurdum'
 • Bilgisayar Bağımlılığı Lise Öğrencisini Ayaklarından Ediyordu Antalya’da günde 5-6 saat hareket etmeden bilgisayar başında zaman geçirmesi nedeniyle bacakları şişen ve yürüyemez hale gelen 15 yaşındaki lise öğrencisinin bacağında gölleşip pıhtılaşan kan anjiografik yöntemle tedavi edildi. Sağlığına kavuşan Sinan Demir, bilgisayarı az kullanacağını ve hareketli bir yaşam süreceğini kaydetti.
 • Benzin Dolu Depo Esrar Zulası Çıktı Antalya’da, polis ekipleri tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda bir cipin yakıt deposunun içerisinde 15 kilogram esrar ele geçirildi. Herhangi bir bölme yapılmadan yakıt deposundaki benzinin içerisinde naylon poşetler içinde yüzdürülen esrar paketlerinin yerini ise narkotik köpeği tespit etti.
 • 7 Sera Alevlere Teslim Oldu Açıklaması Zarar 100 Bin TL Antalya’nın Aksu ilçesinde rüzgardan dolayı kopan elektrik tellerinden çıktığı iddia edilen yangında 4 çiftçinin 7 plastik serası zarar gördü. Çiftçiler, zararlarının 100 bin TL civarında olduğunu söyledi.
 • Yüz Bin TL Alevlere Teslim Oldu Antalya’nın Aksu ilçesinde rüzgardan dolayı kopan elektrik tellerinden çıktığı iddia edilen yangında 4 çiftçinin 7 plastik serası zarar gördü. Çiftçiler, zararlarının 100 bin TL civarında olduğunu söyledi.
 • Antalya'da Çıkan Yangında 7 Sera Zarar Gördü Antalya’nın Aksu ilçesinde çıkan yangında 4 çiftçinin 7 plastik serası zarar gördü.
 • Sağlıklı Müzisyenler İçin İş Birliği Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı ve Antalya Sağlık Yüksekokulu iş birliğiyle müzisyenlerin mesleklerini icra ederken sağlıklarını koruyabilmeleri için ortak çalışma başlatıldığı bildirildi.
 • Müzisyenleri Uzun Vadede Kas Ve İskelet Problemleri Bekliyor Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı ve Antalya Sağlık Yüksekokulu işbirliği ile müzisyenlerin mesleklerini icra ederken sağlıklarını koruyabilmeleri için ortak çalışmalar başlatıldı.
 • 7. Transanatolia Rally Raid Yarışmacıları Antalya-Aksu'da Transanatolia ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından gerçekleştirilen 7. Transanatolia Rally Raid yarışmalarının 2. etap sonunda, yarışmacı pilotlar Antalya’nın Aksu İlçesi’nde buluştu.
 • 7. Transanatolia Ralli Raid Yarışı Organizasyonun ikinci etabı, Antalya'da sona erdi.
 • Türkiye'nin '5 Yıldızlı' Kenti Antalya Konaklama sektöründe, hizmet, ürün kalitesi ve sunulan hizmetin çeşitliliği bakımından en üst segment kabul edilen 5 yıldızlı tesis, sayı itibarıyla en fazla Antalya'da bulunuyor Türkiye genelindeki 5 yıldızlı 686 konaklama tesisinin 343'ü Antalya'da yer alıyor. Antalya'yı sırasıyla İstanbul, Muğla, İzmir, Ankara ve Aydın takip ediyor TÜROFED Başkanı Ayık: 'Türkiye çok iyi bir fiyathizmet ilişkisi sunarak, çok hızlı bir şekilde büyüyerek bu noktalara geldi. 2014 yılında 40 milyon turisti gördük.' AKTOB Başkanı Yağcı: 'Şu anda dünyada 4'üncü sanayi devrimi konuşuluyor. Bu konuşulurken otel yapılanmaları da değişikliğe gidiyor. Teknoloji ağırlıklı oteller gelmeye başladı. Gün gelecek robotların yönettiği oteller olacak. Trend teknolojinin ağırlaştığı, teknolojinin çok kullanıldığı otel yatırımlarına gidiyor'
 • Sanayiden Yeni Çıkan Araç Seyir Halindeyken Yandı Antalya’da sanayiden yeni çıkan bir araçta seyir halindeyken yangın çıktı. Çevredeki sürücülerin yangın tüpleriyle söndürdüğü araç kullanılamaz hale geldi.
 • YÖREX Heyecanı Başlıyor Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’in hazırlık çalışmaları başladı.
 • Aksu'da, Zabıta Denetimlerini Artırdı Aksu Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde tavuk döner, dürüm ve lokanta gibi işletmelerde denetimlerini sıklaştırdı.
 • Zabıta'dan Gıda Denetimi Antalya’nın Aksu ilçesi’nde tavuk döner, dürüm ve lokanta gibi işletmelerde gıda denetimi gerçekleştirildi.
 • Antalya'da Su Kesintisi Antalya'da yol yapımı çalışmaları nedeniyle, Kepez, Muratpaşa ve Aksu ilçelerinin bazı mahallelerinde yarın su kesintisi yapılacağı bildirildi.
 • Büyükşehir Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi 82 Bin Çocuğa Hizmet Verdi Antalya Büyükşehir Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, açıldığı günden bu yana 82 bin çocuğa hizmet verdi.
 • Antalya'da Cinsel İstismar İddiası Evlerine girdiği 3 kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen zanlı tutuklandı.
 • Antalya’da balkon sapığı yakalandı! Antalya’nın Aksu ilçesinde 10 gün içinde 4 evin açık balkonundan girerek, uyuyan kadınları taciz edip, hırsızlık yaptığı ileri sürülen şüpheli yakalandı.
 • Antalya'da Balkon Sapığı Yakalandı Antalya’nın Aksu ilçesinde 10 gün içinde 4 evin açık balkonundan girerek, uyuyan kadınları taciz edip, hırsızlık yaptığı ileri sürülen şüpheli yakalandı.
 • Antalya Büyükşehir 4 İlçede Taşınmazlarını Satıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aksu, Alanya, Elmalı ve Gündoğmuş ilçelerindeki 12 adet taşınmazını 10 Ağustos tarihinde yapılacak ihalelerle satışa çıkarıyor. Arsaların ihale bedelleri 5 bin TL ile 430 bin TL arasında değişiyor.
 • Antalya'da Kardeş Cinayeti Antalya’nın Asku ilçesinde bir kişi 50 yaşındaki ağabeyini av tüfeğiyle ateş ederek öldürdü.
 • Muratpaşa Belediyesi'nin Acı Günü Muratpaşa Belediyesi güvenlik görevlisi 24 yaşındaki Hakan Aksu, Yeniköy’de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirdi.
 • Aksu'da Plajlar Temizlendi Aksu Belediyesi Kundu sahillerinde bulunan halk plajlarında bakım ve temizlik çalışması gerçekleştirdi.
 • Kuruyan Şelalelerde 'Su' Çalışması Antalya'da, kuruyan Düden ve Kurşunlu şelalelerinin suya kavuşması için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.
 • Antalya'da Karınca İlacı İçen 2 Yaşındaki Çocuk Öldü Antalya'nın Aksu ilçesinde karınca ilacı içen çocuk hayatını kaybetti.
 • Karınca İlacı İçen 2 Yaşındaki Çocuk Öldü Antalya’nın Aksu ilçesinde karınca ilacı içen 2 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.
 • Antalya'da FETÖ Operasyonu Açıklaması 11 Gözaltı Antalya’da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturma kapsamında Aksu ilçesinde özel bir etüt merkezine düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.
 • Antalya'da Etüt Merkezine FETÖ Operasyonu Operasyonda 11 kişi gözaltına alındı Etüt merkezinden elde edilen gelirin tutuklanan örgüt üyelerinin ailelerine gönderildiği belirtildi.
 • Aksu'da Kaldırım İşgali Denetimi Antalya’nın Aksu ilçesinde kaldırım işgaline yönelik denetim yapıldı.
 1  2  ...  26  27 

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !