DEMRE HABERLERİ / Antalya

 • Demre Esnafı Mahmut Perçin Dedi Demre Esnaf Sanatkârlar Şoförler ve Nakliyeciler Odası Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Geçerli oyların 352 sini alan Mahmut Perçin, Demre Esnaf Sanatkârlar, Şoförler ve Nakliyeciler Odasının yeni başkanı seçildi.
 • Antalya'da Fırtına Seraları Vurdu Antalya’nın Demre ilçesinde, dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli fırtına seralarda hasara yol açtı.
 • Demre'de Kanalizasyon Çalışması Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Demre’nin 5 Mahallesinde kanalizasyon hattı çalışması başlattı.
 • Antalya'da Çok Kuvvetli Yağış Bekleniyor Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, Antalya için çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
 • Demre'de 'Noel Baba Heykeli' Yer Değiştiriyor Antalya’nın Demre ilçesindeki Noel Baba Kilisesi girişinde bulunan Noel Baba heykeli, meydan çalışmaları kapsamında kaldırıldı. Demre Belediyesi tarafından yeni yeri belirleninceye kadar depoda tutulduğu bildirilen heykelin Noel baba kilisesinin önünde herkesin görebileceği bir noktaya konulacağı bildirildi.
 • Milletvekili Uslu Vatandaşlarla Buluştu AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Antalya'nın Kemer ve Demre ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • Milletvekili Uslu, Kemer Ve Demre'de Vatandaşlar İle Buluştu AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Kemer ve Demre ilçelerinde vatandaşlar ile buluştu.
 • Vali Karaloğlu Açıklaması 'Noel Baba'nın Gerçek Kemikleri Bulunabilir' Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Demre’deki Aziz Nikolaos Anıt Müzesi’nde kazı çalışmalarında Noel Baba’nın gerçek kemiklerinin bulunabileceğini söyledi. Karaloğlu, "İtalyanların elinde olanın gerçek olmadığını ispat edeceğiz herhalde" dedi.
 • Demre Deve Güreşlerine Hazırlanıyor Antalya’nın Demre ilçesi’nde bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Geleneksel Deve Güreşleri Pazar günü yapılacak.
 • 'FETÖ, ABD Yargısının İçinde De Var' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "FETÖ nasıl bizim kurumlarımıza sızdıysa, bugün Amerikan yargısının içinde de var. Kongresini kontrol altına almış durumda" dedi.
 • Bakan Çavuşoğlu Açıklaması 'FETÖ, ABD Yargısının İçinde De Var' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "FETÖ’nün 17-25 Aralık’ta hazırladığı iddianame üzerinden yine FETÖ’nün oradaki kurumlara sızması sebebiyle FETÖ’nün davaları Amerika’da devam ediyor. FETÖ nasıl bizim kurumlarımıza sızdıysa, bugün Amerikan yargısının içinde de var. Kongresini kontrol altına almış durumda" dedi.
 • Demre'de 'Darbeler Ve Demokrasi' Konuşuldu Gündemin nabzını tutan Yeni Türkiye Buluşmaları, Demreli vatandaşlarla buluştu. Demre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansta “Türkiye’de Darbeler ve Demokrasi” konuşuldu.
 • Demre'de Kaçak Kazıya Suçüstü Açıklaması 6 Gözaltı Antalya’nın Demre ilçesinde kaçak kazı yapan 6 kişi jandarma tarafından gözaltına alındı.
 • Başkan Türel Girişimci Gençlere Seslendi ANSİAD Girişimcilik Günleri kapsamında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye’den, Antalya’dan ve kendi girişimciliğinden örnekler verdi. Gençlere seslenen Başkan Türel, girişimciliğin cesaret, kararlılık ve gayret istediğini, belirterek, “İnanacaksınız, çalışacaksınız ve başaracaksınız” vurgusunu yaptı. Türel, Antalya’nın özellikle endemik zenginliğini dünyaya satacak genç girişimcileri beklediğini söyledi.
 • Afetzedelere Paraları Dağıtılmaya Başladı Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde 13 Kasım’da meydana gelen hortum felaketinden zarar gören vatandaşlara hükümet tarafından gönderilen yardım paraları dağıtılmaya başlandı.
 • Afetzedeler Yaralarını Sarmaya Başladı Antalya’nın Kaş, Kumluca, Demre ve Finike ilçelerinde meydana gelen fırtına ve hortumda evleri ve seraları zarar gören vatandaşlar tamir işlerine devam ediyor.
 • Antalya'daki Hortum Felaketi Sonrası Domates Ve Biberde Zam Beklentisi Antalya’da 13 Kasım’da meydana gelen hortum felaketi, yaş sebze ve meyve halini de etkiledi. Hortum sonrası biber ve domates üretiminde yüzde 5’lik bir düşüş yaşandığını belirten Antalya Toptancı Hal Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Nevzat Akcan, eksikliğin devam etmesi halinde 1-2 ay sonra fiyatların yükselebileceğini söyledi.
 • Demre'de 'Noel Baba Meydanı' Düzenlemesi Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Demre Noel Baba Meydanı törenle hizmete açıldı.
 • ATB'nin Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı ATB Yönetim Kurulu Başkanı Çandır: '(Kırmızı et ithalatı) Üreticiyi üretimde tutacak kararlar bir an önce alınmalı, girdi maliyetleri düşürülmelidir. Bu işin püf noktası üretimdir' 'Türkiye'de örtü altında üretilen her dört domatesten birini, biberin neredeyse yarısını, kabağın beşte birini, portakalın yüzde 16'sını üreten bir bölgeyiz'
 • Antalya'da Afetzedelerin Ziraat Bankası Ve Kooperatif Borçlarına Erteleme Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, şiddetli yağmur, fırtına ve hortumun etkili olduğu Kumluca, Finike, Demre, Kaş, Serik ilçelerindeki çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 1 yıl ertelendiğini bildirdi. Bakan Fakıbaba, ertelemenin 01 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında ülke genelinde meydana gelen ya da gelebilecek diğer tüm afetlerden yüzde 30 ve üzeri zarar gören üreticileri kapsadığını kaydetti.
 • Çandır Açıklaması 'Biz Hayvanı Merada Yayılırken Görmek İstiyoruz, Vitrinde Salınırken Değil' Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, son zamanlarda süte yapılan zammın yaklaşık 3 katı oranında girdi oluşturduğuna dikkat çekerek, "Sütteki sıkıntıların daha fazla artması demek mevcut hayvancılığımızın da kısa sürede bitmesi anlamını taşımaktadır. Biz hayvanı merada yayılırken görmek istiyoruz, vitrinde salınırken değil" dedi.
 • Antalya'daki Şiddetli Yağış Ve Fırtına AEDAŞ, Antalya'daki şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle zarar gören ilçelerde vatandaşların elektrik kesintisinden etkilenmemesi için seferber oldu AEDAŞ Genel Müdürü Müdüroğlu: 'Afetten etkilenen 15 mahallede, 58 orta gerilim ve 214 alçak gerilim hattı hasar gördü'.
 • Kaş, Demre Ve Kemer'de Kanalizasyon Çalışmaları Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı Antalya Su ve Atıksu Genel Müdürlüğü (ASAT) Elmalı, Kaş, Demre ve Kemer ilçelerinde kanalizasyon çalışmalarına başladı.
 • AEDAŞ, Afet Bölgesine 220 Personel İle Müdahale Etti Antalya’nın Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde meydana gelen fırtına ve hortumun yaşandığı bölgelere Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), 220 personel ile müdahale etti.
 • Rektör Ünal, Oda Başkanları İle Buluştu Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve 75 oda başkanı ile bir araya geldi.
 • Büyükşehirden Felaket Bölgesine Yardım Antalya Büyükşehir Belediyesi, sel ve hortum felaketinin yaşandığı ilçelerdeki vatandaşlara bir yandan gıda yardımı yapıyor bir yandan da konteyner evler kuruyor.
 • Konteyner Evler Kuruluyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, hortum felaketinin yaşandığı Finike, Kumluca, Demre ve Kaş’ta evleri hasar gören vatandaşlar için konteyner evler kuruyor.
 • Başkan Türel Öğretmenlerle Buluştu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde belediye bünyesinde görevli öğretmenlerle bir araya geldi.
 • TARSİM'den Hasar Ödemesi Tarım Sigortası Havuzu (TARSİM) Antalya’da meydana gelen hortumun ardından hasar tespit çalışması tamamlanan üreticilere ödemelerin yapılmaya başlandığını bildirdi.
 • Antalyalı Çiftçiler Yaralarını Sarıyor Antalya’nın batı ilçelerinde yaşanan hortum felaketinin ardından, hayat normale dönmeye başladı. Çiftçiler, ekim zamanını kaçırmadan zarar gören seralarını kendi imkanlarıyla onarırken, borçla seralarını kuranlar da devletten gelecek yardımı dört gözle bekliyor.
 • Seraları Zarar Gören Çiftçiler Devletten Gelecek Maddi Yardımı Bekliyor Antalya’nın batı ilçelerinde, 13 Kasım’da şiddetli yağmurla birlikte çıkan hortum felaketinin ardından, hayat normale dönmeye başladı. Çiftçiler, ekim zamanını kaçırmadan zarar gören seralarını kendi imkanlarıyla onarırken, borçla seralarını kuranlar da devletten gelecek yardımı dört gözle bekliyor. Evleri zarar gören vatandaşlar ise belediye ve AFAD ekiplerinin bölgeye getirdiği konteyner ev ile çadırlarda kalıyor. Bazı vatandaşlar o anların hala etkisinde olup gözyaşlarına hakim olamazken, bazıları da zarar gören evine girmeye korkuyor.
 • Hortumzede Vatandaşın Durumu Bakanlar Kurulunda Görüşülecek Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Antalya’nın Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde geçtiğimiz gün yaşanan hortum felaketinden zarar gören vatandaşlarla ilgili yapılacak çalışmanın Bakanlar Kurulunda görüşülüp karara bağlanacağını açıkladı.
 • Hortumdan Zarar Gören Vatandaşların Durumu Bakanlar Kurulunda Görüşülecek Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Antalya’nın Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde geçtiğimiz gün yaşanan hortum felaketinden zarar gören vatandaşlarla ilgili yapılacak çalışmanın Bakanlar Kurulunda görüşülüp karara bağlanacağını açıkladı.
 • Başbakan Yardımcısı Akdağ Antalya'da Akdağ:'(Antalya'daki sel ve hortum felaketi) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımızın, Valimizin, Belediye Başkanımızın yerinden tespitlerini de Bakanlar Kurulumuza götürüp, bir hal yoluna koymaya çalışacağız inşallah'.
 • Konyaaltı Belediye Başkanı Afet Bölgesinde Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, beraberindeki heyetle birlikte Kumluca, Finike ve Demre’de hortumun etkili olduğu bölgeyi ziyaret etti.
 • Başkan Böcek'ten Hortumdan Zarar Gören İlçelere Ziyaret Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, beraberindeki heyetle birlikte Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde şiddetli yağmur sonrası oluşan hortum nedeniyle zarar gören çiftçileri ziyaret etti.
 • ATB Taze Meyve Ve Sebzeciler Meslek Komitesi Komite Başkanı Akçan: '(Yok bana bir şey olmaz) dememek gerekiyor, tüm üreticilerin sigorta yaptırması gerekiyor'.
 • Antalya'daki Sel Felaketi ATSO Başkanı Çetin: 'Olayda can kaybı yaşanmaması en büyük tesellimiz'.
 • Antalya'da FETÖ/PDY'den 5 Kişi Yakalandı Antalya’nın Demre ilçesinde FETÖ/PDY üyeliğinden yakalama kararı olan 5 kişi yakalandı.
 • ATSO Başkanı Çetin'den Üreticiye Geçmiş Olsun Dileği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın Finike, Kumluca, Kaş ve Demre ilçelerinde dün akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli yağış ve hortumda zarar gören vatandaşlara ve üreticilere geçmiş olsun dileğinde bulundu.
 • TARSİM Üreticinin Yaralarını Saracak TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde etkili olan yağış ve fırtına sonrası meydana gelen hortum nedeniyle, hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını söyledi.
 • Felaketin Boyutu Gün Ağarınca Ortaya Çıktı Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde dün akşam meydana gelen hortumların verdiği zarar gündüz ortaya çıktı. Sabah erkenden seralarına giden çiftçiler, gördükleri manzara karşısında gözyaşlarına boğuldu.
 • Antalya'daki Felaketin Boyutu Gündüz Ortaya Çıktı Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde dün akşam meydana gelen hortumun verdiği zarar gündüz ortaya çıktı. Sabah erkenden seralarına giden çiftçiler, gördükleri manzara karşısında gözyaşlarına boğuldu.
 • Antalya'da 3 İlçede Aynı Anda Hortum Çıktı, 31 Kişi Yaralandı Antalya’nın 3 ilçesini aynı saatte hortum vurdu. Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde çıkan hortumda toplam yaralının 31 olduğu öğrenilirken, yüzlerce sera yerle bir oldu, bazı ev ve camiler zarar gördü.
 • Demre'de 2 Bin 400 Yıllık Kaya Mezarı Bulundu İlçede sera alanı oluşturulması sırasında kaya mezarına rastlandı.
 • Tapulu Arazide Kazı Yapılırken 2 Bin 400 Yıllık Mezar Bulundu Antalya’da bir vatandaşın tapulu arazisinde yaptırdığı kazıda 2 bin 400 yıllık Likya medeniyetine ait kaya mezarı ortaya çıktı. Mezarı görünce şok olan vatandaş, kazıyı durdurarak durumu yetkililere haber verdi. Bölgeye gelen arkeologlar ise mezarın 2 bin 400 yıllık olduğunu belirledi.
 • Batı Akdeniz İçin Fırtına Uyarısı Batı Akdeniz için denizlerde kuvvetli fırtına uyarısında bulunuldu.
 • Antalya'da 130 Kaçak Göçmen Yakalandı Antalya’nın Demre ilçesinde yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Meis adasına kaçmaya çalışan 130 kaçak göçmen yakalandı. Kaçakları deniz yoluyla götüren 4 Ukraynalı kaptan da polis ve sahil güvenlik ekiplerinin operasyonuyla gözaltına alındı.
 • 'Perge Antik Kentini Dünyaya Açmalıyız' Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Muğla ve Antalya’da ören yerleri, antik kentler ve tatil beldelerini havadan helikopterle inceledi. Kurtulmuş, “Perge antik kentini dünyaya açmalıyız” dedi.
 • ASFİM Kayıtları Başladı Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Spor ve Fitness Merkezleri’nde (ASFİM) yeni dönem kayıtları başladı.
 • Andrey Karlov'un İsmi Demre'de Yaşayacak Türkiye-Rusya Medya Forumu’na katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Demre’de Noel Baba Kilisesi’ne giden yola, silahlı saldırı sonucu ölen Rusya’nın Ankara Eski Büyükelçisi Andrey Karlov’un isminin verileceğini söyledi.
 • Demre'deki Yayla Yolları Genişletiliyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Demre’nin Yatıkardıç Yaylası’na ulaşımı kısaltmak üzere yeni yol açma çalışması başlattı.
 • Aziz Nikolas'ın mezarı bulundu mu ? Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram’ın "Noel Baba’nın gerçek mezarını bulduk" değerlendirmesi üzerine açıklama yapan Kazı Başkanı Prof. Dr. Sema Doğan, "Elde edilen verilerin Aziz Nikolaos’un mezarı olabileceğine ilişkin kesin yorum yapmak bu aşamada hata olacaktır" dedi.
 • Kazı Başkanı Doğan Açıklaması 'Aziz Nikolaos'un Mezarını Bulduk, Demek Hata Olur' Antalya Rölöve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram’ın "Noel Baba’nın gerçek mezarını bulduk" değerlendirmesi üzerine açıklama yapan Kazı Başkanı Prof. Dr. Sema Doğan, "Elde edilen verilerin Aziz Nikolaos’un mezarı olabileceğine ilişkin kesin yorum yapmak bu aşamada hata olacaktır" dedi.
 • Phaselis Antik Kenti Milim Milim Batıyor Akdeniz Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arslan: 'Antik kentte, yaklaşık 2 bin senede 2 metreye yakın batmayı, jeologlar ve jeomorfologların yaptığı çalışmalar sonucunda tespit ettik' 'Bazı alanlarda yılda 3, bazı alanlarda da 9 santimetre olmak üzere Afrika kıtası, Asya plakasına baskı yapıyor'
 • Milletvekili Uslu, Batı İlçelerindeki Okulları Ziyaret Etti AK Parti Antalya milletvekili Atay Uslu, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk haftası nedeniyle Finike, Kumluca, Kaş ve Demre ilçelerinde okul ziyaretleri yaptı.
 • Meteorolojiden Denizde Fırtına Uyarısı Antalya'da Kaş-Demre arası açıklarda fırtına bekleniyor.
 • Milletvekili Uslu, Domates Fidelerini Toprakla Buluşturdu AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Demre ilçesi’nde çiftçilerle beraber ilk fideleri toprakla buluşturdu.
 • Demre'de Ahilik Haftası Etkinlikleri Antalya’nın Demre ilçesi’nde 21’inci Ahilik Haftası kutlamaları gerçekleştirildi.
 • Gürcü Sevgilisini Öldüren Adam Tutuklandı Antalya’nın Demre ilçesinde bir süredir birlikte olduğu Gürcü Anna Safaryan’ı, sokakta 6 yerinden bıçakladıktan sonra boğazını keserek öldüren adam tutuklandı.
 • Gürcistan Uyruklu Kadın Bıçaklanarak Öldürdü Antalya'da birlikte yaşadığı kişi tarafından boğazı kesilen kadın kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • Gürcistanlı Kadını 6 Yerinden Bıçaklayıp Boğazını Kesti Antalya’da Gürcistanlı sevgilisiyle tartışan şahıs, sokak ortasında kadını önce 6 yerinden bıçakladı, ardından boğazından keserek öldürdü. Cinayetin ardından olay yerinden kaçan zanlı, sahilde alkol alırken polis tarafından yakalandı.
 • 20 Yıllık Öğretmen Evinde Ölü Bulundu Antalya’nın Demre ilçesinde kendisinden 10 gündür haber alınamayan 20 yıllık öğretmen, evinde ölü bulundu.
 • Milletvekili Uslu, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Enstitüsünü Ziyaret Etti AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Beymelek Merkez Birimini ziyaret etti.
 • Büyükşehir Belediyesinden İlçelere Modern Mezbahalar Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayvancılık sektörüne destek olmak amacıyla ilçelere modern mezbahalar inşa ediyor.
 • Büyükşehir Belediyesi İlçelere Modern Mezbahalar Yapıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, ilçelere modern mezbahalar inşa ederek, hayvancılığa destek sağlıyor.
 • AK Parti Antalya Kongrelere Hazırlanıyor AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, il kongrelerinin 19 Ağustos-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşeceğini söyledi.
 • Sıcaktan Bunalan Vatandaşlar Demre Burgucu'nda Serinliyor Antalya’nın Demre ilçesinde sıcaklardan bunalan vatandaşlar, şifalı kaynak suyu Demre Burgucu’na girerek serinliyorlar.
 • Freni Boşalan Kamyon Devrildi Açıklaması 1'İ Ağır 2 Yaralı Antalya’nın Demre ilçesinde freni boşalan kamyon devrildi. Kazada araçta sıkışan şoför ve yan tarafındaki bir kişi sağlık ekipleri ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı.
 • Demre'de Korkutan Yangın Antalya’nın Demre ilçesinde ev ve seralara yakın bölgede çıkan yangın korkuttu. Kargılık alanda çıkan yangında kullanılmayan iki otomobil kül olurken, evlerde de hasar meydana geldi.
 1  2  ...  18