DÖŞEMEALTI HABERLERİ / Antalya

 • Döşemealtı Bahçeyaka'da Parke Yollar Yenileniyor Döşemealtı Belediyesi, Bahçeyaka Mahallesi’ndeki parke yolları yeniliyor.
 • Antalya'da Otogar Alanı İmar Değişiklik Revizyonu Onaylandı Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: 'Döşemealtı ilçesinde planladığımız yeni otogar projemiz tamamlandı. Çağdaş, modern, günün şartlarına uygun bir mimariyle Antalyamızı yenilemeye çalıştığımız gibi otogarımızı da yenilemeye çalışıyoruz. ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdi Güzer tarafından çizildi'
 • Otogar Alanı Parçalanarak Satılacak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı menderes Türel, belediye mülkiyetindeki Yenidoğan Mahallesi’ndeki mevcut otogar alanının parseller halinde bölünerek birkaç ay içinde satışa çıkarılacağını söyledi. Türel, buradan elde edilecek gelirle Döşemealtı ilçesine yeni otogarın yapılacağını bildirdi. Türel bir meclis üyesinin ’Aday mısınız’ sorusu üzerine " Ben Antalyalılar istediği sürece, Antalyalıların emrine amadeyim. Her seçin öncesi aynı şeyleri söyledim. Antalyalılar beni hangi göreve getirmek isterlerse, Antalyalıların emrine amadeyim, emirlerinde olmaktan onur ve şeref duyuyorum. " cevabını verdi.
 • Ekolojik Kreş Öğrencilerinden Portakal Hasadı Döşemealtı Belediyesi tarafından Eğitim Öğretime açılan Ekolojik Kreş’in minik öğrencileri portakal bahçesinde meyve topladı, hasada yardım etti.
 • Müze Konseptli Camide Son Dokunuşlar Döşemealtı Belediyesi’nce yaptırılan Türkiye’nin ilk “Müze Konseptli Cami” inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı. Selçuklu ve Osmanlı döneminin mimari özelliklerini günümüzün modern anlayışıyla birleştiren 2 bin 500 kişilik Müze Cami’de ana giriş kapı mermerlerinin son rötuşları yapılırken, 1000 metrekare antibakteriyel halılar yerleştirilecek. Cami, önümüzdeki günlerde ibadete açılacak. Döşemealtı’nın 2 bin 500 kişilik Müze Konseptli Cami’nin giriş kapıları, minber ve süslemeleri, Türkiye’nin tarihi camilerinden örnek alınarak yapılıyor. Taşıdığı özellikler dolayısıyla Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan Müze Cami gün sayıyor.
 • Antalya'daki Çiftçilere Ücretsiz Elektrik Geliyor Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından Antalya’ya 2,82 megavat gücünde güneş enerjisi santrali inşa edilecek. Santralden elde edilecek enerji, tarımsal sulamada kullanılmak şartıyla çiftçilere ücretsiz olarak verilecek.
 • Antalya'ya Güneş Enerjisi Santrali Antalya Büyükşehir Belediyesi, Döşemealtı ilçesine 2,82 MW kurulu gücünde güneş enerjisi santrali inşa edecek Santralden elde edilen enerji, tarımsal sulamada kullanılmak üzere çiftçilere ücretsiz olarak verilecek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: 'Santralimizin maliyetinin 9 milyon 375 bin lirası BAKA, 3 milyon 124 bin lirası da belediye bütçesinden karşılanacak. Böylece belediyemizin güneş santrallerinden üretilen elektrik yıllık 6 milyon 760 kilovatsaate çıkacak'
 • CHP'li Gençler Döşemealtı'nda Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Gençlik Kolları İl Başkanlığına yeniden seçilen Musa Gül ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.
 • Döşemealtı'nda Bel Ağrıları Masaya Yatırıldı Antalya’nın Döşemealtı ilçesi’nde vatandaşlara bel ağrıları, bel fıtığı, bel kayması ve omurilik darlığı anlatıldı.
 • Kreş Öğrencileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreşi öğrencileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü unutmadı.
 • AGC'ye 10 Ocak Ziyaretleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ziyaretçileri kabul etti.
 • Döşemealtı'nda MOBESE Çalışmaları Döşemealtı Belediyesi, köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde hırsızlıkları önlemek amacıyla MOBESE kurma çalışması başlattı.
 • Döşemealtı'nda 13 Mahalleye Kamera Sistemi Döşemealtı Belediyesi, köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde güvenliği sağlamak amacıyla kamera sistemi kurdurdu.
 • Döşemealtı Belediyesi Güven Veriyor Döşemealtı Belediyesi köy statüsünden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde hırsızlıkları önlemek vatandaşın güven ve huzurunu sağlamak amacıyla kameralı önlem aldı. Son dönemde artan başta hayvan hırsızlığı olmak üzere, traktör, motosiklet, kablo hırsızlıklarını karşı 13 mahalleye 18 yüksek çözünürlüklü gece ve gündüz kayıt yapabilen ve 6 ay boyunca kayıtları saklanan kamera sistemi kuruldu.
 • Döşemealtı Belediyesi'nden Rekor Üretim Döşemealtı Belediyesi’nin Avrupa standartlarında hizmet veren Parke Tesisinde üretilen kilit ve bordür taşları ilçenin tüm mahalle, cadde, sokak, okul ve cami gibi kamusal alanların yollarında kullanıldı.
 • 'Önceliğimiz Transfer Değil' Antalyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, devre arasında doğal olarak transfer görüşüldüğünü belirterek, "Ben Galatasaray’dan bir sürü oyuncu alıyormuşum. Bunların hiçbirine itibar edilmemesini istiyorum, önceliğimiz transfer değil, mevcut oyunculardan yararlanmak" dedi.
 • Hamzaoğlu Açıklaması 'Önceliğimiz Transfer Değil' Antalyaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, devre arasında doğal olarak transfer görüşüldüğünü belirterek, "Ben Galatasaray’dan bir sürü oyuncu alıyormuşum. Bunların hiçbirine itibar edilmemesini istiyorum, önceliğimiz transfer değil, mevcut oyunculardan yararlanmak" dedi.
 • Antalya'da Sahte İçki Operasyonu Döşemealtı ilçesinde düzenlenen operasyonda, 800 litre içki, 2 adet alkol üretimi için yapılmış özel düzenek, 1 adet imbikleme düzeneği, 1 adet 50 litrelik çelik kazan ele geçirildi.
 • Antalya'da Sahte İçki Baskını Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde jandarma tarafından yapılan baskında sahte içki ve içki yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.
 • Okulda Öğrencinin Elinden Aldığı Oyuncak Tabanca Müdür Yardımcısının Başına İş Açtı Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde bir lise önünde elinde silahla fotoğrafı yayınlanan müdür yardımcısı hakkında ’genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak’tan işlem yapıldı. Müdür yardımcısının elindeki tabancanın, bir öğrencinin okula getirdiği plastik oyuncak tabanca olduğu anlaşıldı.
 • Müdür Yardımcısına 'Oyuncak Tabanca' Soruşturması Antalya'da okul önünde oyuncak tabancalı fotoğrafı medyaya yansıyan müdür yardımcısı hakkında 'genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak' suçlamasıyla adli işlem başlatıldı.
 • Başkan Genç, Personelin Yeni Yılını Kutladı Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Belediye birimlerini gezerek personelin yeni yılını kutladı.
 • Döşemealtı'nda Göz Hastalıkları Konuşuldu Döşemealtı Belediyesi Nar Masa ile Özel OFM Antalya Hastanesi işbirliğiyle düzenlenen toplantıların bu haftaki konuğu Göz Hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Güray Gündüz oldu.
 • Antalya'da Valiz Ve Çanta Dolandırıcılığı 5 esnafı yaklaşık 1 milyon lira dolandırdığı iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.
 • Döşemealtı'ndan Hortum Felaketi Mağdurlarına Yardım Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 14 Kasım'da yaşanan şiddetli yağış ve hortum nedeniyle mağdur olanlara beyaz eşya ve mobilya yardımında bulundu.
 • Başkan Genç, Kreş Öğrencilerini Ağırladı Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş öğrencileri 2018’e sayılı günler kala hazırladıkları Yeni Yıl kartlarıyla Belediye Başkanı Turgay Genç’i ziyaret etti.
 • Döşemealtı Halk Tiyatrosu 25 Bin İzleyiciye Ulaştı Döşemealtı Halk Tiyatrosu'nun (DHT), kurulduğu Mayıs 2016'den bugüne kadar 25 bin izleyiciye ulaştığı bildirildi.
 • Döşemealtı Halkı Tiyatrosunu 25 Bin Kişi İzledi Döşemealtı Belediyesi tarafından 2016’nın Mayıs ayında kurulan Döşemealtı Halk tiyatrosu (DHT) bugüne kadar 25 bin izleyiciye ulaştı.
 • ABÜ'de İpek Yolu Sempozyumu Antalya Bilim Üniversitesi’nde (ABÜ) “Değişimin ve Dönüşümün Adresi: İpek Yolu” Sempozyumu düzenlendi.
 • Her 2 Kişiden Biri Hemoroid Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Ufuk Şenköylü, utanma gibi sebeplerden dolayı göz ardı edilen hemoroid hastalığının tedavisi hakkında bilgiler aktardı. Türkiye’de 50 yaşında her 2 kişiden birinde hemoroid bulunduğunu aktaran Şenköylü, kabızlığa bağlı olarak ortaya çıkan hastalığın, mutlaka ciddiye alınması gerektiğini söyledi.
 • Akdeniz Belediyeler Birliği'nden Döşemealtı Belediyesi'ne 3 Ödül ANTALYA-Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’na ilk kez katılan Döşemealtı Belediyesi 3 farklı kategori de 1 ikincilik 2 birincilik toplam da ise 3 ödül aldı.
 • AKBB'den Döşemealtı Belediyesi'ne 3 Ödül Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’na ilk kez katılan Döşemealtı Belediyesi 3 farklı kategori de 1 ikincilik 2 birincilik toplam da ise 3 ödül aldı.
 • Belediye Oskarları Sahiplerini Buldu Akdeniz Belediyeler Birliği(AKBB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması’nda dereceye giren belediyeler ödüllendirildi.
 • Başpehlivanlara Komando Eğitimi Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş Takımı, bir ay sürecek kış kampına girdi. Antrenör Kemal Yıldız yönetiminde yeni sezona hazırlanan başpehlivanlar, haftanın 5 günü sahada 1 günüde salon da adeta komando eğitimi görüyor.
 • Döşemealtı'nda İşyeri Ruhsatlandırmada Büyük Başarı Döşemealtı Belediyesi, son 3.5 yılda 447 iş yerine açma ve çalışma ruhsatı verdi. Bu yıl ise 134 işyeri ile bin 392 konut ruhsat aldı.
 • Başkan Genç, CHP Gençlik Kollarını Ağırladı Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Döşemealtı İlçe Gençlik Kolları yönetimini ağırladı.
 • Döşemealtı Belediyesi Bu Yıl 372 Çifte Nikah Kıydı Döşemealtı Belediyesi 2017 yılında evlendirme dairesine başvuran 372 çiftin nikahını kıydı. Bu nikahlarda Döşemealtı’na 3 yabancı uyruklu gelin ve 1 damat geldi. En yaşlı damat 74 yaşında ikinci baharını yaşayan bir vatandaş oldu.
 • CHP'li Cankurtaran Döşemealtı'ndaki Yatırımları İnceledi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı kapsamında Döşemealtı’nı ziyaret etti. Cankurtaran, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile birlikte ilçedeki yatırımları inceledi.
 • Antalya'da Villa Fareleri Kaçamadı Antalya’nın Döşemeltı ilçesindeki yazlık evlerin balkon kapı ve pencerelerini sökerek hırsızlık yaptığı belirlenen iki şahıs yakalandı.
 • Döşemealtı Belediyesi'nden 52 Yeni Nesil Park, 169 Bin Metre Yeşil Alan Döşemealtı Belediyesi, başlatmış olduğu ‘daha yeşil bir Döşemealtı’ projesi kapsamında son 3.5 yıl da 52 yeni park ve sosyal alan yapıldığını bildirdi.
 • Antalya'dan Kısa Kısa Hentbol Kadınlar Süper Lig'de mücadele eden Muratpaşa Belediyespor, deplasmanda karşılaştığı Ardeşen Gençlik’i 33 – 31 mağlup ederek namağlup liderliğini sürdürdü.
 • Selçuklu Ve Osmanlı Motifli Cami Döşemealtı Belediyesi tarafından yaptırılan Selçuklu ve Osmanlı motifli cami inşaatında sona yaklaşıldı. Selçuklu ve Osmanlı döneminin eşsiz mimari özelliklerini günümüzün modern mimarisiyle birleştirerek projelendirilen camide toplam 2 bin 500 kişi ibadet edebilecek.
 • Döşemealtı Kadın Futbol Takımı, 3 Puanı 3 Golle Aldı Türkiye Kadınlar 1. Futbol Ligi’nde mücadele eden 1207 Antalya Döşemealtı Belediyespor Kadın Futbol takımı sahasında konuk ettiği Trabzon İdmanocağı Maçka Belediyespor Kadın futbol takımını 3-1 yenerek haftayı 3 puanla kapattı.
 • Döşemealtılı Girişimci Kadının Başarısı Antalya’nın Döşemealtı ilçesi’nde yaşayan ev kadını Hamide Özdemir, eşinin de desteğiyle iş yaşamına atıldı. 3 farklı sektörde onlarca kişiye istihdam sağlayan Özdemir, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ödüle layık görüldü.
 • Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı Kuçuradi ABÜ'de Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, Antalya Bilim Üniversitesi’nde (ABÜ) “Etiğe Yaklaşımlar ve Etik İlkeler Olarak İnsan Hakları” konferansı verdi.
 • DÖGEM Projesi, Portekiz'e İhraç Ediliyor Döşemealt Belediyesi, Türkiye-Avrupa Birliği Uluslararası Şehir Eşleştirme Konferansına katıldı. Döşemealtı Belediyesi’nin Döşemealtı Gençlik Meclisi’nin (DÖGEM) benzeri bir yapının Portekiz Lizbon Penha de França belediyesinde kurulması yönünde fikir birliğine varıldı.
 • Döşemealtında Zeytin Hasadı Antalya’nın en önemli zeytin ve zeytinyağı üretim merkezi olan Döşemealtı ilçesinde hasatta sona yaklaşıldı.
 • Irak Büyükelçisi Al Alawi'yi Döşemealtı'nda Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hisham Al Alawi, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’i ziyaret etti.
 • Kaymakam Cantürk'e DÖGEM'in Çalışmaları Anlatıldı Döşemealtı Kaymakamı Cengiz Cantürk’e Döşemealtı Belediyesi Gençlik Meclisi’nin (DÖGEM) çalışmaları anlatıldı.
 • Milletvekili Tekin, Döşemealtı'nda Antalya’ya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Sekreteri İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Döşemealtı’nı ziyaret etti.
 • Döşemealtı'nda 'Okula Uyum Süreci Ve Çocuklarda Şiddet' Semineri Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş öğrencilerinin anne ve babalarına “Okula uyum süreci ve çocuklarda şiddet” konulu seminer düzenlendi.
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonları Açıklaması 6 Gözaltı Antalya’da düzenlenen 4 ayrı uyuşturucu operasyonunda 6 kişi yakalandı.
 • Başkan Genç İlkokul Öğretmenini Unutmadı Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde İlkokul Öğretmeni Şükran Özbek’i evinde ziyaret ederek elini öptü.
 • Başkan Genç, Öğretmenleri Unutmadı Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle öğretmenlerle buluştu.
 • ATSO Başkanı Çetin DÖSİAD'a Konuk Oldu Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) üyelerine oda faaliyetleri ve Antalya ekonomisi hakkında bilgiler verdi.
 • Döşemealtı Ekolojik Kreşi'ne Hibe Döşemealtı Belediyesi’nin oluşturduğu Ekolojik Kreş, Avrupa Birliği’nden (AB) hibe almaya hak kazandı.
 • Ekolojik Kreş'in Minikleri Toprakla Buluştu Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş’in minikleri marul, soğan, tere, roka, maydanoz ve ıspanak ekti.
 • Döşemealtı'nda 'Dünya Çocuk Hakları Günü' Yürüyüşü Düzenlendi Antalya’nın Döşemealtı ilçesi’nde “Dünya Çocuk Hakları Günü” kapsamında 150 çocuk yürüyüş düzenledi.
 • Başkan Genç, Pazar Esnafıyla Bir Araya Geldi Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ve yönetimiyle birlikte Bahçeyaka Mahallesi'ndeki kapalı pazar yerinde kahvaltı programına katıldı.
 • Başkan Genç, Pazarcı Esnafıyla Buluştu Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ile birlikte pazarcı esnafıyla buluştu.
 • Döşemealtı Belediyesi'nden Hastaya Yardım Eli Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde felçli ve şeker hastası vatandaşa, belediye tarafından yatak hediye edildi.
 • Döşemealtı'nda Geri Dönüşümlü Çocuk Tiyatrosu Antalya Döşemealtı Belediyesi, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) ile imzaladığı protokol kapsamında çocuklara yönelik müzikli tiyatro düzenlendi.
 • Antalyaspor Yönetimi Seçimli Olağanüstü Genel Kurul Karar Aldı Antalyaspor Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk, yönetim olarak olağanüstü genel kurul kararı aldıklarını açıkladı. Başkan Öztürk, olağanüstü genel kurula kadar görevlerinin başında olduklarını açıklarken, toplantıyı gözyaşları içinde terk etti.
 • Döşemealtı'nda 'Ata'ya Saygı' Yürüyüşü Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) üyeleri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında, Ariassos ve Tarihi Döşemeyol’da yürüyüş gerçekleştirdi.
 • 'Hasta Nakil' Ambulansı 361 Kişiye Hizmet Verdi Döşemealtı Belediyesi’nin hasta nakil ambulansı ile 2016 yılında 141, 2017 yılı Ocak-10 Kasım arasında 220, toplam da ise 361 hasta evlerinden alınarak çeşitli sağlık kuruluşlarına taşındı.
 • Futbol'da Kadınlar Ligi Başlıyor Türkiye Kadınlar 1’nci liginde mücadele eden 1207 Antalya Döşemealtı Belediyesi Kadın Futbol takımı, yeni sezon hazırlıklarını tamamladı.
 • Futbolda Keşfedildi Halterde Avrupa Üçüncüsü Oldu Antalya'da yapılan okullar arası futbol turnuvasında fiziğiyle dikkati çeken Fettah Aydin, yönlendirildiği halterde Avrupa üçüncülüğü elde etti Milli sporcu Fettah: 'Avrupa ve dünya şampiyonluğunu kazandıktan sonra olimpiyatlarda madalya almayı hedefliyorum. Bunun için de durmadan çalışıyorum' Yıldız Milli Takım Antrenörü Karış: 'Arkadaşlarına örnek oldu. Salondaki arkadaşlarını motive yönünden büyük bir ivme kazandırdı. Fettah'dan 2020 Olimpiyatları'nda madalya bekliyoruz'
 • Ekolojik Kreş Öğrencileri Atatürk Evi'nde Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş öğrencileri 10 Kasım etkinlikleri kapsamında Atatürk evini ziyaret etti.
 • DÖGEM'den 'Tarihi Döşemeyol'da Ataya Saygı Yürüyüşü' Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümünde iki ayrı etkinlikle anacak.
 • Yeni Tescillenen Buğdaylar Üreticilerce Denenecek Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünce (BATEM) yeni tescillenen iki buğday çeşidinin üreticilerce deneme ekiminin yapılacağı bildirildi.
 1  2  ...  28