ELMALI HABERLERİ / Antalya

 • Siirtli Öğrenciler Elmalı'da Tarım İşletmelerini İnceledi Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yönetiminde hazırlanan "Gelin Kardeş Olalım" projesinin kardeş buluşmaları devam ediyor. Proje kapsamında Elmalı ilçesi ile kardeş olan Siirt İli Tillo ilçesinden, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Tillo İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Resul Eren’in idaresinde gelen heyet, Antalya ve ilçelerinde tarımla ilgili yapılabilecekleri yerinde görmek amacıyla çalışma ziyaretinde bulundular.
 • Prof. Dr. İlber Ortaylı Açıklaması 'Ehl-İ Beyt'i En Doğru Anlayan Millet Türklerdir' Akdeniz Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Elmalı Belediyesi, Akdeniz Kültür Eğitim ve İletişim Kulübü (AKİK) ve Sinân-ı Ümmî Kültür ve Sanat Derneği tarafından bu yıl 12.’si düzenlenen “Hz. Muhammed’in Ev Halkı: Ehl-i Beyt” temalı Elmalı’nın Canları İrfan ve Sevgi Sempozyumu’na katılmak üzere Elmalı’ya gelen ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, “Ehl-i Beyt” kavramının ortaya çıkışı ve tarihi gelişim süreciyle ilgili bilgiler verdi.
 • Elmalı'nın Canları İrfan Ve Sevgi Sempozyumu Bu yıl 12’ncisi düzenlenen ‘Elmalı’nın Canları İrfan ve Sevgi Sempozyumu’na katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Bu toprakların mayalandığı ve bu toprakların Türk ve İslam yurdu olmasını sağlayan çok önemli ocaklardır. Burada yanan yanmaya devam eden bir meşale var. O meşaleyi yakmaya devam ettiğimiz sürece bu topraklarda bizim olmaya devam edecektir” dedi.
 • Antalya'da Selde 10 Küçükbaş Hayvan Telef Oldu Antalya’nın Elmalı ilçesinde meydana şiddetli yağmur sonrası oluşan selde, ahırda bulunan 10 küçükbaş hayvan telef oldu.
 • 2500 Yıllık Anıt Mezar, Vandalizm Duvarına Döndü Antalya’nın Elmalı ilçesi Gölova (Müğren) Mahallesi’nde bulunan daha önce Amerikalı bilim insanları tarafından incelenen 2500 yıllık mezar anıtı, vandalizminin kurbanı oldu. Tarihi mezar önce define avcıları tarafından kazılarak ve kırılarak tahrip edildi daha sonra ise bölgede yaşayan vatandaşların aşk sözcüklerine kurban edildi.
 • Aykırtça Şelalesi Bölge Halkının Geçim Kaynağı Oldu Antalya’nın Aykırtça köyünde turistlerin büyük ilgi gösterdiği Aykırtça Şelalesi görenleri hayran bırakırken, bölge halkı şelale yanında kurdukları stantlarda ürettikleri ürünleri satarak geçimlerini sağlıyor.
 • Başkan Böcek Açıklaması 'Elmalı'da Çok Güzel İşler Yapacağız, Çalışmalar Sürüyor' Antalya Büyükşehir Belediyesi Kadir Gecesi’nde Elmalı’da 5 bin kişilik iftar yemeği düzenledi. Böcek, "Elmalı ve Büyükşehir Belediyesi iş işbirliğinde, Halil Öztürk başkanımızla el ele Elmalı’da çok güzel işler yapacağız. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor” dedi.
 • Elmalı Geçmen'e Ulaşım Kolaylaşacak Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı İlçesi’ne bağlı Geçmen Mahallesi yaylasına yeni yol açıyor.
 • Antalya'da Trafik Kazası Açıklaması 2 Ölü Antalya’nın Elmalı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi ağır yaralandı.
 • Serasını Sulamak İçin Açtığı Sondaj Kuyusundan Alev Püskürdü Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde bir çiftçinin serasının sulamak için açtırdığı sondaj kuyusunda sıkışan metan gazı bir anda alev olarak dışarı çıktı. Çiftçinin çeşme hortumu ile söndürmeye çalıştığı ve söndüremediği alevler daha sonra kendiliğinden söndü.
 • Elmalı MYO Kariyer Söyleşileri Devam Ediyor Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda devam eden ’Kariyer Söyleşileri’nin son konuğu Akdeniz Elektrik Dağıtım Doğu Bölge Müdürü Elektrik Mühendisi M. Emin Şekeroğlu oldu.
 • Büyükşehir'den Elmalı Bayralar'a Yeni Köprü Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı İlçesi Bayralar Mahallesi grup yolunda bulunan köprüyü yeniliyor. Köprü tamamlanınca daha geniş ve modern olacak.
 • Genç İtfaiyeciler Hürriyet İstasyonu'nda Uygulama Yaptı Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri Hürriyet İstasyonunu gezerek arama-kurtarma ekipmanlarını, merdivenli araçları, yangın söndürme araçlarını ve itfaiyede kullanılan ekipmanları yakından inceleyip tanıyarak kullanma imkanı buldu.
 • Manavgat Er Meydanında İkiz Kardeşler Rüzgarı Esti Bu yıl 8.si düzenlenen Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşlerine 15 yaşındaki Elmalılı ikiz kardeşler damga vurdu. Deste küçükboy kategorisinde güreşen 15 yaşındaki İlker-Rıza Durmaz kardeşler, tüm rakiplerini yenerek final yaptılar.
 • Yolcu Midibüsüyle Otomobil Çarpıştı Açıklaması 2'Si Ağır 17 Yaralı Antaya’nın Elmalı ilçesinde yolcu taşıyan midibüsle otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2’si ağır 17 kişi yaralandı.
 • Elmalı Meslek Yüksekokulu'nda Üç Yeni Programa Öğrenci Alınacak Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda 2019-2020 eğitim-öğretim yılında üç yeni programa öğrenci alınacak.
 • AÜ Seracılık Bölümü Öğrencileri Ceviz Ve Mantar Üretimini Yerinde Gördü Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu Seracılık Programı öğrencileri, Elmalı’da ceviz ve mantar üretimi yapan girişimcileri ziyaret etti. Avlan Gölü Havzasında 57 dekar modern ceviz bahçesi kuran işletmeci Mevlüt Sav’ın bahçesinde bütün gelişmiş tekniklerin kullanıldığı belirtildi.
 • Antalya'da Üç Ev Alev Alev Yandı Antalya’nın Elmalı ilçesinde bir mahallede çıkan yangında 3 evde zarar meydana geldi. Can kaybının yaşanmadığı yangında bir ev tamamen kullanılmaz hale gelirken diğer iki evde maddi zarar oluştu. Yangın sırasında bazı vatandaşlar eşyalarını kurtarmaya çalışırken yaşanan panik de görüntülere yansıdı.
 • ASAT Elmalı Eskihisar'da Kapalı Devre Sulama Dönemini Başlattı Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Elmalı ilçesi Eskihisar Mahallesi’ne inşa ettiği kapalı devre sulama tesisiyle tarımsal sulama sorununu tarihe gömdü. Yaklaşık 1.5 milyon lira yatırımla hayata geçen projeyle 2 bin dönüm tarım arazisi suya kavuştu.
 • Büyükşehir Adayı Böcek, Elmalı Ve Korkuteli'nde Millet İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, seçim çalışmalarına Elmalı ve Korkuteli ilçelerinde devam ediyor.
 • Elmalı Sitesinde Tapu Sevinci Yenidoğan Mahallesi, Elmalı Sitesi sakinlerinin daire tapuları düzenlenen törenle hak sahiplerine teslim edildi. Törene katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bugün tapularını verdikleri binaların önünden ilkokula giderken geçtiğini söyledi. Menzil Sitesi olarak bilinen binaların yapımına 1985’de başlandığını hatırlatan Tütüncü, “ O zaman buralardan geçerken konuşuluyordu. Buralar kaçak yapılıyor, buraların tapusu yok diyorlardı. Ben ilkokulu, ortaokulu, liseyi, üniversiteyi bitirdim, avukatlık mesleğine başladım ve Belediye Başkanı oldum. Belediye başkanı olduktan sonra site sakinleri beni ziyaret ederek, tapularının olmadığını söylediler. Site sakinleri; “Hatta mülkiyet bizim değil vakıfların, mahkeme kararı var” dediler. Konuyu araştırdım. Vakıflar site sakinlerini mahkemeye vermiş ve binaların yıkılacak olduğunu öğrendim. ‘Allah izin verdiği sürece, biz olduğumuz sürece sizin bu probleminizi çözmek benim boynumun borcu olsun’ dedim. Hemen soluğu Ankara’da aldım ve konuyu vakıflardan sorumlu başbakan yardımcımıza ilettim. Yapılan görüşmeler neticesinde çok şükür arsa sorununu çözdük. 2012 yılında da yıkım kararları ortadan kalktı“ dedi.
 • Antalya'nın Yağlı Pehlivan Güreş Takvimi Belli Oldu Türkiye Güreş Federasyonu 2019 yılı içinde yapılması kesinleşen Yağlı güreş müsabakalarının takvimini açıkladı. 658’inci Tarihi Kırkpınar güreşleri, 6-7-8 Temmuz, 31’inci Korkuteli Geleneksel Altın kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri 1 Eylül, 667’inci Tarihi Elmalı Güreşleri 5-6-7 Eylül tariklerinde yapılacak.
 • Antalya Şehir Tiyatroları İlçelerde Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) Tıratro, bugüne kadar 6 ilçede 30 bine yakın çocuğu tiyatro ile tanıştırdı. Son olarak Elmalı’ya park eden Tıratro, ‘Elbise var insan yok, insan var elbise yok’ adlı kukla tiyatrosunu sahneledi.
 • Başkan Adayı Böcek, Elmalı'da SKM Açtı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, İyi Parti Elmalı Belediye Başkan Adayı Halil Öztürk’ün Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katıldı.
 • Bakan Çavuşoğlu'dan 'Nöbet' Dizisi Setine Ziyaret Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çekimleri Antalya’da devam eden “Nöbet” dizisinin setini ziyaret ederek, oyuncularla bir araya geldi.
 • Bakan Çavuşoğlu Avrupa Parlamentosundaki Irkçılara Yüklendi Açıklaması 'Bunlar Faşisttir, Bunlar İslam Düşmanıdır' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ırkçıların, İslam düşmanlarının saldırması ve Türkiye’yi gündem yapması doğaldır. Çünkü bunlar ırkçıdır, çünkü bunlar faşisttir, bunlar İslam düşmanıdır.” dedi.
 • 'Müzakere İse Müzakere, Rest İse Rest' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin yurt dışında eskisinden daha güçlü olduğunu belirterek, "Sahada güçlüyüz masada çok daha güçlüyüz. Diplomasi ise diplomasi, müzakere ise müzakere, rest ise rest. Ama kazanıyoruz. Çünkü doğruları savunuyoruz dedi. Antalya’da temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Elmalı ilçesinde, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi’nde AK Parti ilçe teşkilat toplantısına katıldı. Toplantıya Çavuşoğlu’nun yanı sıra Elmalı Belediye Başkanı ve başkan adayı Ümit Öztekin, AK Parti Antalya milletvekilleri Atay Uslu, İbrahim Aydın, Kemal Çelik, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Toplantıda, Elmalı’da son 5 yılda kazandırılan hizmetleri anlatan kısa film de izletildi.
 • Bakan Çavuşoğlu Dış Politikayı Özetledi Açıklaması 'Diplomasi İse Diplomasi, Müzakere İse Müzakere, Rest İse Rest' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin yurt dışında eskisinden daha güçlü olduğunu belirterek, "Sahada güçlüyüz masada çok daha güçlüyüz. Diplomasi ise diplomasi, müzakere ise müzakere, rest ise rest. Ama kazanıyoruz. Çünkü doğruları savunuyoruz. Kimsenin hakkına tecavüz etmiyoruz, hakkımızı ve mazlumların haklarını savunuyoruz" dedi. Gübre ve ilaç fiyatlarında artışlara da değinen Çavuşoğlu, "Nasıl Ankara’da, İstanbul’da tüketicinin kazıklanmaması için tedbirler aldıysak çiftçinin de üzerindeki yükü almak için devletimiz gerekeni yapacaktır" diye konuştu.
 • Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclisi Antalya Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı, Ahmet Büyükakça başkanlığında 131 gündem maddesini görüşmek üzere toplandı.
 • USLU Açıklaması 'Avlan Gölü'nün Su Tutulmuş Hali Yüzleri Güldürüyor' Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Avlan Gölü’nde suların yükselmesinden çok mutlu olduğunu ifade etti.
 • Antalya'da Fırtınada 197 Elektrik Direği Yıkıldı, 212 Kilometrelik Elektrik Hattı Hasar Gördü Antalya’yı etkisi altına alan şiddetli yağış, fırtına, hortum ve Isparta’yı etkisi altına alan kar yağışı ile fırtına nedeniyle toplam 197 elektrik direği yıkılırken, 212 kilometrelik elektrik hattı hasar gördü. Bölgeyi 4 gün boyunca etkisi altına alan olumsuz hava koşullarına karşı kriz masası kuran AEDAŞ, tüm izinleri iptal etti, sahadaki ekip sayısını artırdı.
 • 'Yanlış Yaparlarsa Oradayız' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sınırlarımızın yanı başında, ülkemize saldırmak için fırsat bekleyen terör örgütleri beslenip kışkırtılıyor. Biz de ne yaptık kafalarına, kafalarına indik. İndik mi Cerablus’ta, Elbab’ta,Afrin’de indik mi? Şimdi de hazır bekliyoruz. Eğer yanlış yaparlarsa yine oradayız" dedi.
 • Erdoğan Açıklaması 'Yanlış Yaparlarsa Oradayız' Antalya’da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sınırlarımızın yanı başında, ülkemize saldırmak için fırsat bekleyen terör örgütleri beslenip kışkırtılıyor. Biz de ne yaptık kafalarına, kafalarına indik. İndik mi Cerablus’ta, Elbab’ta,Afrin’de indik mi? Şimdi de hazır bekliyoruz. Eğer yanlış yaparlarsa yine oradayız" dedi.
 • Elmalı Kapalı Yüzme Havuzu, 2 Bin Vatandaşı Ağırladı Antalya Büyükşehir Belediyesi Elmalı Hamdi Yazır Kültür Merkezi bünyesindeki kapalı yüzme havuzu ve ASFİM’den 8 ayda 915’i kadın, toplam 2 bin 248 vatandaş ücretsiz faydalandı. Elmalılılar profesyonel eğitmenler eşliğinde yüzme keyfi yaşadı.
 • Türkiye'nin Meyve Tatları, Meykon İle Dünyaya Açılacak Antalya’nın Elmalı ilçesinde 25 yıldır faaliyet gösteren, Türkiye’nin ilk üç firması arasında yer alan ve meyve suyu konsantresi üretimi yapan Meykon AŞ ile dünyanın önde gelen aroma üreticilerinden Alman Symrise AG arasında işbirliği anlaşması imzalandı. İşbirliği ile Türkiye’nin meyve aromaları dünya ülkelerine ihraç edilecek. Anlaşma ile 5 yılda da 150 milyon avroluk ihracat hedefleniyor.
 • Antalya'da Avlan Gölü Dondu Antalya’nın Elmalı ilçesindeki karstik oluşumlu Avlan Gölü’nün büyük bir kısmı aşırı soğuklar nedeniyle dondu.
 • Elmalı'ya 140 Milyon 500 Bin TL'lik Yatırım Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı’ya 140 milyon 500 bin TL’lik yaptırım yaptıklarını söyledi. Türel, ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde her ilçeye hayvan barınağı yapılacağını müjdeledi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı’da AK Parti teşkilat mensupları ve mahalle başkanları ile buluştu, hizmetlerini anlattı. Başkan Türel, konuşmasında 3 aşamalı seçim kampanyasını açıkladı. Türel, “Birinci etapla önce yaptıklarımızı anlatacağız. İkinci aşamada ise yapacağımız projelerin izah edeceğiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın en önemli referansı oluyor. Üçüncü aşamada da gönüllere girmeye çalışacağız” dedi.
 • Elmalı'da Okullara Kar Tatili Antalya’nın Elmalı ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün öğleden sonra ve yarın tam gün tatil edildi.
 • Büyükşehir'den Süt Üreticisine Soğutma Tankı Desteği Antalya Büyükşehir Belediyesi, çiğ sütün sağımından sonra soğuk zincirinin sağlanması amacıyla süt üreticileri kooperatiflerine süt soğutma tankı desteği sağladı.
 • ASAT Elmalı'ya 42 Milyon Liralık Yatırım Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Elmalı’da içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon başta olmak üzere 5 yılda yaklaşık 42 milyon liralık yatırım yaptı.
 • AÜ Elmalı Meslek Yüksekokulu'ndan Türkü Ve Şiir Gecesi Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Elmalı Meslek Yüksekokulu tarafından “Sana içimi döksem beraber toplanır mıyız?” isimli “Türkü ve Şiir Gecesi” düzenlendi.
 • Sulama Kanalına Düşen Aracın İçerisinde Ölü Bulundu Antalya’nın Elmalı ilçesinde kullandığı otomobille sulama kanalına düşen şahsın cansız bedeni bulundu.
 • Kampüs Söyleşileri İlçelerde Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği “Büyükşehir Kampüste” başlıklı şehir söyleşilerini ilçelere de taşıdı. Korkuteli, Elmalı ve Kumluca’da üniversite öğrencileri, belediye bürokratları ve akademisyenler ile birlikte şehir yönetimi, akademik kariyer konularında görüş alışverişinde bulundu.
 • ASAT İlçelerdeki Sorunları Yerinde Tespit Ediyor Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü bürokratları, ilçelerde muhtarlarla bir araya gelerek, sorunları yerinde tespit ediyor.
 • 9 Gündür Aranan Adamın Cesedi Bulundu Antalya’nın Kumluca ilçesinde 9 gün önce otomobiliyle ortadan kaybolan adamın bugün cesedi bulundu.
 • Bakan Kurum Dicle Barajı Açıklaması Dicle Barajı hakkında açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bakanlığımız birebir konuyu takip ediyorlar. Valiliğimiz bir kriz masası oluşturdu. Taşkın riskine karşı her türlü tedbiri alıyorlar. Bakanlığımız konuyu yakinen birebir takip ediyor.” dedi.
 • Antalya'da Silahlı Kavga Açıklaması 1 Ölü Antalya’nın Kaş ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada yaralanıp olay yerinden araçlarıyla kaçarken Elmalı ilçesinde yardım isteyen 2 kişiden 1’i hayatını kaybetti, 1 kişi ise hastaneye kaldırıldı.
 • Korkuteli-Elmalı Karayolu Trafiğe Açıldı Antalya’nın Korkuteli-Elmalı Karayolunun bazı bölümleri tek şeritli olarak trafiğe açıldı.
 • Ali Himmet Berki Sempozyumu Gerçekleştirildi Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Hukuk Fakültesi tarafından İl Müftülüğü işbirliğiyle İslâm, Osmanlı ve Türk Medenî Hukuku sahalarındaki çalışmalarıyla tanınan Cumhuriyet dönemi hukukçularından Ali Himmet Berki anısına sempozyum düzenlendi.
 • Antalya Havalimanı'nda Türel İzdihamı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde Antalya için tekrar aday gösterdiği Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, İstanbul dönüşü havalimanında binlerce vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı. Havalimanında mitingi andıran görüntülerde sahneye çıkan Türel, "Bütün kalbimle söylüyorum heyecanım 2004’te ilk yola çıktığımız günden çok daha fazladır. Derdimiz hep Antalya olmuş, hep Antalyalı hemşerilerimizin dertleriyle dertlenmişizdir. O yüzden ilk günkü heyecanla Antalya ve Antalyalılar için yeniden “Bismillah” diyoruz" dedi.
 • Üniversite Öğrencilerine 'Bilişim, Teknoloji Ve Siber Güvenlik' Konferansı Verildi Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından “Bilişim, Teknoloji ve Siber Güvenlik” Konferansı verildi.
 • 2 Otomobilin Üzerinden Takla Atıp Karşı Şeride Geçti Antalya’da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil refüje çarpıp taklalar atarak karşı şeride geçip durabildi. İki aracın üzerinden takla atarak geçen otomobilin sürücüsü yaralandı.
 • Türkiye'nin Yarınları Antalya’nın Elmalı İlçesi Bozhüyük Mahallesi’nde bulunan İlköğretim Okulu ve Anaokulu “Türkiye’nin Yarınları” projesi kapsamında baştan aşağı yenilenerek yepyeni bir çehre kazandı.
 • ATSO Başkanı Çetin Açıklaması 'Yetişmiş Ara Elemana İhtiyaç Var' Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, söyleşiye katıldığı üniversite öğrencilerine kendinizi iyi yetiştirin ve yabancı dil öğrenin tavsiyesinde bulundu.
 • Yurt Bahçesine 200 Gül Fidanı Dikildi Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ve Antalya KYK İl Müdürlüğü şehitlerin anısına 200 gül fidanı dikimi gerçekleştirdi. Akdeniz Üniversitesinin içinde bulunan Elmalı Hamdi Yazır Yurt Yerleşkesinin bahçesinde gerçekleşen fidan dikimi gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.
 • Elmalı'nın Başpehlivanları Ödüllendirildi Antalya’nın Elmalı ilçesinde düzenlenen 666. Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin başpehlivanı Orhan Okulu ile ikinci İsmail Balaban ve üçüncü Ali Gürbüz ödüllendirildi.
 • Bahçe Bitkileri Öğrencileri Tarım Sektörünü İnceliyor Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü son sınıf öğrencileri tarım sektörünü teknik gezilerle sahada öğreniyor.
 • Antalya'da Ruhsatsız Av Tüfeği Ele Geçirildi Antalya’nın Elmalı ilçesinde ruhsatı ve yetki belgesi bulunmayan iş yerinin deposunda 46 adet av tüfeği ve 18 bin 500 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi.
 • Kadın Çiftçiler Büyük Finali Bekliyor Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla bu yıl 3’ üncüsü düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın İlçe Final Elemelerinin ardından yarı final yapıldı.
 • Kadın Çiftçiler Yarışıyor Elmalı Etabı Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği, Kadın Çiftçiler Yarışıyor Elmalı Etabı gerçekleştirildi.
 • ASAT Pehlivanları , Elmalı Güreşlerinden 12 Madalya İle Döndü Güreşin ’ilk er meydanı’ olarak kayıtlara geçen ve bu yıl 666’ncısı düzenlenen Elmalı Yağlı Güreşleri’nde Büyükşehir Belediyesi ASAT güreşçileri toplamda 12 madalya alarak büyük bir başarı kazandı. ASAT Spor Kulübü Güreş Takımı en fazla madalya kazanan takım olarak yine tarihe geçti.
 • Geleneksel Sinan-I Ümmi Anma Etkinlikleri Başlıyor Elmalı Belediyesi, Sinan Ümmi Kültür ve Sanat Derneği ile Akdeniz Kültür ve İletişim Kulübü’nün Sinan-ı Ümmi Anma Etkinlikleri bu yıl 11. Kez gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında “Edeb ve Estetik” başlığıyla düzenlenecek irfan ve sevgi sempozyumunda konunun uzmanı isimler konuşma yapacak.
 • Sahte Avustralya Doları Bozduran Şüpheliye Suçüstü Antalya’da bir döviz bürosunda sahte Avustralya doları bozduran şüpheli ikinci denemesinde yakayı ele verdi.
 • Serikli Güreşçiler Tarihi Elmalı Güreşlerinde, 1 Birincilik, Beş Üçüncülük Elde Etti. Antalya’nın Elmalı ilçesinde bu yıl 666.ncısı düzenlenen Elmalı Yağlı Pahlivan Güreşleri’nde Serikli gençler elde ettiği derecelerle büyük bir başarıya imza attı.
 • 666. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Vali Münir Karaloğlu, Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan ile Türk’ün İlk Er Meydanı olarak nitelendirilen 666. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’ni izledi. Müsabakalar sonucunda Orhan Okulu 6. kez üst üste başpehlivan olarak bir rekor kırdı.
 • Elmalı'da Yol Dere Yatağına Döndü Antalya’nın Elmalı ilçesinde dün etkili olan sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. İlçe merkezinde yağmur suları dükkanlara dolarken, bazı mahallelerde taşkınlar meydana geldi.
 • Başkan Böcek, Elmalı'da Pekmez Şenliğine Katıldı Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Elmalı’da esnaf ve vatandaşla bir araya geldi. Başkan Böcek, meşhur Elmalı köpüğü ve şırasının da tadına baktı.
 • 666. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Dualarla Başladı. Antalya’nın Elmalı ilçesinde bu yıl 666’ıncısı düzenlenen ve yaklaşık bin 500 güreşçinin katılacağı Almalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Cumhuriyet Meydanı’nda törenle başladı. Güreş etkinlikleri Cuma namazı öncesi Ömer Paşa Caminde Mevlid-i Şerif okundu. Cumhuriyet Meydanı’nda Belediye Başkanı Av. Ümit Öztekin ve 666. Elmalı Güreş ağası Tarık Sarvan tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhuriyet Meydanından başlayan kortej yürüyüşü ile Recep Gürbüz güreş sahasına gelindi. Burada merhum Kırkpınar Başpehlivanı Recep Gürbüz’ün mezarında dua yapıldı ve güreşler başladı.
 • Saklıkent'ten Başlayan Yürüyüş Elmalı'da Bitti Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Saklıkent’ten başlayarak 6 gün boyunca 2 bin 300 rakımda 28 zirveyi aşarak 72 kilometre yürüyüş yapan dağcıları Elmalı’da karşıladı.
 • Orhan Okulu, Elmalı'da Tarih Yazmaya Hazırlanıyor Bu haftasonu Antalya’nın Elmalı ilçesinde düzenlenecek 666. Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne hazırlanan Döşemealtı Belediyesi’nin başpehlivanı Orhan Okulu, Cumhuriyet tarihinin en büyük rekorunu kırmak için gün sayıyor. Son 5 yıldır altın kemeri kimselere kaptırmayan Okulu, bu yıl da kazanırsa 3 yılda bir verilen ‘altın kemerin ebedi sahibi’ unvanını ikinci kez elde ederek er meydanlarının efsaneleri arasında yer alacak.
 1  2  ...  10 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !