GAZİPAŞA HABERLERİ / Antalya

 • Tek Teker Arif'le Trafik Kazasında Ölen Ülkü Özcan Defnedildi Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde ’Tek Teker Arif’ olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu ile geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Ülkü Özcan gözyaşları arasında defnedildi.
 • Gazipaşa'da Yol Çalışmaları Gazipaşa ilçesinde bu yıl içerisinde 80 kilometre asfalt döken Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korubaşı, Çakmak, Çörüş ve Çığlık mahalleleri grup yolunda da çalışma başlattı.
 • Tek Teker Arif'in cenazesini oğulları ve Kenan Sofuoğlu aldı Antalya’da geçirdiği trafik kazasında arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden ’Tek Teker’ lakaplı Arif Razgatlıoğlu’nun cenazesini oğulları ve Kenan Sofuoğlu aldı. Razgatlıoğlu’nun milli motosikletçi oğlu Toprak Razgatlıoğlu, gözyaşlarını tutamadı. Aileye başsağlığı dileyen Kenan Sofuoğlu, "Bu şekilde hayatını kaybetmesi bizi çok etkiledi ve üzdü" dedi.
 • Gazipaşa'nın Grup Yollarında Çalışma Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ilçesi Korubaşı, Çakmak, Çörüş ve Çığlık Mahalleleri grup yollarında çalışma başlattı.
 • 'Tek Teker Arif' Trafik Kazasında Hayatını Kaybetti Milli motosikletçi Avrupa Şampiyonu Toprak Razgatlıoğlu’nun babası, 'tek teker Arif' olarak tanınan Arif Razgatlıoğlu, Antalya'da trafik kazasında yaşamını yitirdi.
 • Hız Tutkusu Ölüm Getirdi Açıklaması 2 Ölü Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Tek Teker Arif lakabıyla binilen motosiklet akrobatı Arif Razgatlıoğlu, aşırı hız nedeniyle kamyonetin arkasına çarptı. Kazada, Razgatlıoğlu ve arkasında bulunan kadın yolcu olay yerinde can verdi.
 • MHP Gazipaşa Teşkilatında Toplu İstifa Gazipaşa'da aralarında eski İlçe Başkanı Mehmet Yüksel'in de yer aldığı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) üyesi 200 kişi partilerinden istifa etti.
 • Belediye Amirlerine 'İki Tekerlekli' Makam Aracı Antalya'nın Gazipaşa Belediyesi, hem kentte bisiklet kulanımını özendirmek hem de tasarruf amacıyla belediyedeki birim amirlerine makam aracı olarak bisiklet tahsis etti Gazipaşa Belediye Başkanı Çelik: 'Onların yeni makam araçları bu. Çok uzak mesafeler hariç bu bisikletleri kullanılacaklar. Ben de bunun çok sıkı takipçisi olacağım'
 • Gazipaşa'da Belediye Birim Amirlerine Makam Aracı Olarak Bisiklet Dağıtıldı Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Belediye Başkanı Adil Çelik, 8 birim amirine ve 2 belediye başkan yardımcısına bisiklet aldı. Bisikletleri belediye önünde birim amirlerine ve başkan yardımcılarına teslim eden Çelik, "Bundan sonra sizin makam aracınız bu bisikletler" dedi.
 • Gazipaşa'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Yaralı Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucu bir kişi ağır yaralandı.
 • Emekli Memur 1,5 Milyon TL Değerindeki 85 Yıllık Birikimini Derneğe Bağışladı Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde hiç evlenmeyen Mehmet Şevki Metin, hayatı boyunca biriktirdiği yaklaşık 1.5 milyon TL değerindeki gayrimenkul ve nakit birikimini Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gazipaşa Şubesine bağışladı.
 • Trafik Kazasıyla Gelen Mani Söyleme Hastalığı Ümmani Teyzenin Evine Neşe Getirdi Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde 2004 yılında bindiği köy otobüsü kapısının seyir halindeyken açılması sonucu yola düşen 44 yaşındaki Ümmani Uysal, bir ay yoğun bakımda kaldıktan sonra hayata yeniden tutundu. Kazadan sonra sol kolunda istem dışı titreme meydana gelen Ümmani Uysal’da bir de mani söyleme isteği uyandı. Sağlığında ara sıra mani söyleyen Uysal, kaza sonrası çevresindeki insan ve hayvanlarla mani söyleyerek iletişim kurmaya başladı. Doktorların “Kafana bir şey takmayacasın” tavsiyesini yerine getirmek için manilere tutunan Uysal, söylediği manilerle hem gülüyor, hem de güldürüyor.
 • Antalya'da Kamyonet Uçuruma Yuvarlandı Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde kamyonetin uçuruma yuvarlanması sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.
 • ASAT, Çiftçinin Yüzünü Güldürdü Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğünün Gazipaşa’da tamamladığı içme suyu ve tarımsal sulama projesi Gazipaşalı çiftçilerin yüzünü güldürdü. Yeni sistemle sulamanın kolaylaştığını belirten çiftçiler, daha verimli üretim yapabilecek olmanın sevincini yaşıyor.
 • Başsavcı Solmaz Açıklaması 'Antalya'da FETÖ'den 2 Bin 800 Kişi Yargılanıyor' Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Antalya genelinde yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında yaklaşık 800’e yakın dava açıldığını, 2 bin 800 kadar kişinin de yargılandığını söyledi.
 • Antalya'daki FETÖ Davaları Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz: 'Yürütülen çalışmalar kapsamında yaklaşık 800'e yakın dava, 2 bin 800 kadar kişinin de yargılanması söz konusu'.
 • Antalya'da Otomobil Bisiklete Çarptı Açıklaması 1 Ölü, 1 Yaralı Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde otomobilin bisiklete çarpması sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.
 • Gazipaşa'da Yangın Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde çıkan yangında çınar ağaçları zarar gördü.
 • Kivi Hasadına Rezervasyonlu Katılım Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde başlayan kivi hasadına turistler büyük ilgi gösteriyor. Öyle ki hasada katılım rezervasyonla yapılıyor.
 • Bisiklet Sürerken Köpek Saldırısına Uğradı Antalya’nın Gazipaşa ilçesi Çörüş Mahallesi'nde yaşayan 10 yaşındaki Koray Gözüküçük, bisiklet sürerken köpek saldırısına uğradı.
 • Gazipaşa'da Kivi Hasadı Turizmi Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bir girişimci kurduğu tesiste kivi hasadına katılmak isteyen turistleri ağırlıyor.
 • Hasat Turizmi Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde başlayan kivi hasadına turistler büyük ilgi gösteriyor. Memur emeklisi olduktan sonra Çörüş mahallesinde bulunan ailesinden kalma araziyi kivi bahçesin çeviren Cemil Cılız, hafta sonları bahçesinde turist ve misafir ağırlıyor.
 • Antalya'da Bisiklet Süren Çocuğa Köpek Saldırdı Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bisiklete binen 10 yaşındaki çocuk, bir köpeğin saldırısına uğradı. 6 yerinden ısırılan çocuk, hastanede tedavi altına alındı.
 • Elde Yapılan Nar Ekşisine Yoğun Talep Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 600 rakıma kadar yetişebilen "Hicaz" narı, imece usulü nar ekşisine dönüştürülüyor.
 • Bakan Çavuşoğlu Açıklaması 'Çekirdeksiz Nar Emsalsiz Bir Ürün, Tüm Dünyaya Tanıtılması Gerekli' Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bu yıl 8’incisi düzenlenen Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivalinin ikinci gününe Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı. Festival alanına gelen Çavuşoğlu’na folklor kıyafeti giymiş bir çocuk nar takdim etti. Bakan Çavuşoğlu, "Çekirdeksiz nar emsalsiz bir ürün, tüm dünyaya tanıtılması gerekli" dedi.
 • 8. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali Antalya'nın ilçesinin Atatürk'ün unvanı 'Gazipaşa' ismini almasının yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen festival kortej yürüyüşü ile başladı.
 • Nar Tanelerini Yere Düşürmeden Yemeye Çalıştılar Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde düzenlenen 8. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali yarışmaları renkli görüntülere sahne oldu. 3 ayrı kategoride düzenlenen yarışmalarda narın tek bir tanesini bile yere düşürmeden en hızlı şekilde yiyebilmek ve elleriyle en fazla nar suyunu sıkabilmek için çaba sarf eden yarışmacılar zor anlar yaşadı.
 • 'Çekirdeksiz Nar'ın Festivali Başladı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün unvanı "Gazipaşa" isminin ilçeye verilişinin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 8. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali başladı. Yöresel meyvelerin de yer aldığı festivalde ise vatandaşların ve turistlerin ilgi odağı çekirdeksiz nar oldu.
 • Sadece Gazipaşa'nın Bazı Mahallelerinde Yetişiyor, Rusya Pazarındaki Seçkin Müşterilere Gidiyor Türkiye’de sadece Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde üretilen ve 2011 yılında Türk Patent Enstitüsünden marka tescili yapılan Gazipaşa Çekirdeksiz Narı için her yıl düzenlenen Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivalinin bu yıl 8’incisini düzenleniyor. 2 bin 250 dekarlık alanda ekilen ve 2 bin 150 dekardan meyve alınan çekirdeksiz nardan yıllık yaklaşık 3 bin 500 ton rekolte alınıyor. Çekirdeksiz nar, hasattan sonra Rusya’daki seçkin müşterileriyle buluşuyor.
 • Armut Kasasının Altına Serdiği Gazeteleri Okuyarak Kadın Çiftçiler Şampiyonu Oldu Antalya’nın Gazipaşa ilçesi Doğanca mahallesinde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan 44 yaşındaki Güler Kaptanoğlu, okuma azmiyle görenleri kendisine hayran bırakıyor. Eşiyle birlikte armut kasalarının altına serdikleri gazeteleri okuyarak, okuma alışkanlığı kazanan 44 yaşındaki kadın çiftçi bu özelliği sayesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının düzenlediği kadın çiftçiler bilgi yarışmasında önce ilçe birincisi daha sonra da Antalya il birincisi oldu. İlçedeki pazar yerinde ürünlerini satan Güler Kaptanoğlu, burada da hem satış yapıyor hem de müşyteri beklerken kitap okuyor.
 • Gazipaşa'da Trafik Kazası Açıklaması 2 Yaralı Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde motosikletle otomobilin çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı.
 • Büyükşehir Sinemayı İlçelere Taşıdı Antalya Büyükşehir Belediyesi Sinema tır’ı, 54’üncü Uluslararası Antalya Film Festivali etkinlikleri kapsamında ilçeleri dolaşıyor. Gazipaşa’da “Doru” adlı animasyon filmi çocuklar için, ‘Çınar Ağacı’ adlı sinema filmi ise Alanyalılar için gösterildi.
 • Gazipaşa'ya Kültür Merkezi İnşa Ediliyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ilçesine 18 milyon liralık kültür merkezi inşa ediyor.
 • Büyükşehir'den Gazipaşa Kültür Merkezi Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’ya 18 milyon lira yatırım bedeli ile kültür merkezi inşa ediyor.
 • Felçli Şehit Annesine Belediyeden Destek Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşalı şehit er Şadi Bal’ın felç nedeniyle yürüyemeyen annesi 89 yaşındaki Fatma Bal için otomatik hasta yatağı temin etti.
 • Felçli Şehit Annesine Büyükşehir'den Hasta Yatağı Antalya Büyükşehir Belediyesi, felç rahatsızlığı nedeniyle yürüyemeyen Gazipaşalı Şehit Er Şadi Bal’ın annesi 89 yaşındaki Fatma Bal’a otomatik hasta yatağı yardımında bulundu.
 • Gazipaşa'da İçme Ve Sulama Suyu Sorunu Tarih Oluyor Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, Gazipaşa Sugözü su kaynağını devir aldı.
 • Antalya'da Otomobil Kamyonetle Çarpıştı Açıklaması 5 Yaralı Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde otomobille kamyonetin çarpışması sonucu 2'si çocuk 5 kişi yaralandı.
 • Antalya'da Kadın Çiftçiler Yarıştı 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor 2. Bilgi ve Kültür Yarışması'nın birincisi Gazipaşa ilçesinden katılan Kaptanoğlu oldu Yarışmanın birincisi 15 bin, ikincisi 10 bin, üçüncüsü ise 7 bin 500 lirayla ödüllendirildi
 • Kadın Çiftçiler Yarışması Sonuçlandı Antalya Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor 2’inci Bilgi ve Kültür Yarışması’nı Gazipaşa’dan Güler Kaptanoğlu kazandı. Kaptanoğlu, 15 bin TL’lik ödülün de sahibi oldu.
 • Antalya'nın Gizli Cenneti Açıklaması Gazipaşa Gazipaşa ilçesi, plajdaki doğal havuzları, Antiochie Ad Cragum Antik Kenti, Yalandünya Mağarası, Kral koyu gibi önemli tarihi ve turistik mekanlarıyla keşfedilmeyi bekliyor Gazipaşa Belediye Başkanı Çelik: 'Turistik tesislerin yapılmasıyla Gazipaşa, bakir doğası ve tarihi güzellikleriyle turizmin parlayan yıldızı olacaktır'.
 • Gazipaşa Grup Yolları Asfaltlanıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa’nın 33 kilometrelik Esenpınar-Üçkonak-Çimenbağ-Yenigüney-Karaçukur-Korubaşı Mahalleleri grup yolunu sathi asfaltla kaplıyor.
 • Gazipaşa'da Portakal Yüklü Kamyon Devrildi Gazipaşa ilçesinde meydana gelen kazada portakal yüklü kamyon devrildi.
 • Gelin Ve Damada Şok Açıklaması En Mutlu Günleri Zehir Oldu Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, düğün öncesi fotoğraf çektirmeye giden gelin ve damadın içinde bulunduğu araç konvoyu kaza yaptı.
 • Gelin Ve Damada Kaza Şoku Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, düğün öncesi fotoğraf çektirmeye giden gelin ve damadın içinde bulunduğu araç konvoyu kaza yaptı.
 • Otomobilin Çarptığı Çocuk Ağır Yaralandı Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, otomobilin çarptığı çocuk ağır yaralandı.
 • Antalya'da Zeytin Bahçesinde Yangın Gazipaşa ilçesinde villaların bulunduğu alanda çıkan yangın, kontrol altına alındı Yangında, 10 dönümlük alandaki çok sayıda zeytin ağacı zarar gördü.
 • 8. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali'ne Doğru Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün unvanı "Gazipaşa" isminin ilçeye verilişinin yıl dönümü dolayısıyla "Gazipaşa Çekirdeksiz Nar Festivali" düzenlenecek.
 • Antalya Ulaşım Koordinasyon Toplantısı Yapıldı Antalya Ulaşım Koordinasyon Toplantısı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.
 • Antalya'da Ulaşım Koordinasyon Toplantısı Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya’nın ulaşımının yarınının bugünden daha iyi olacağını söyledi.
 • Sinekle Mücadele Antalya Büyükşehir Belediyesi, vektörel mücadele çalışmalarını sürüyor.
 • AESOB, İl Jandarma Komutanı Yıldız'ı Ağırladı İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve 75 oda başkanı ile bir araya geldi.
 • Gazipaşa Belediyesi'nden Eğitime 3 Yılda 700 Bin TL'lik Destek Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, başkanlık makamında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Çelik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilçedeki okullara 700 bin liranın üzerinde destek verdiklerini söyledi.
 • Mağarayı Soğuk Hava Deposu Yaptılar Antalya’nın Gazipaşa ilçesine bağlı 270 nüfuslu Çakmak Mahallesi’nde bulunan Mühüler Mağarası, sıcaklığın yazın 12 dereceye kadar düşmesi nedeniyle bölge halkının soğuk hava deposu haline geldi. Yaklaşık 20 metre uzunluğunda olan mağarada tüm mahallelinin mutfak erzakı bulunuyor.
 • Gazipaşa Sulaması Projesi Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: 'Bu proje ile Gazipaşa'nın verimli topraklarını suyla buluşturacağız. Böylece verim katlanacak. Bölge çiftçimizin refahı, dolayısıyla da ülke refahı artacak'
 • Gazipaşa Sulaması Çalışmaları Antalya’nın Gazipaşa ilçesi’nde 47 bin 400 dekar zirai araziyi suyla buluşturacak olan Gazipaşa Sulaması projesinde çalışmalar devam ediyor.
 • Zihinsel Engelli Çocuğun Darbedildiği İddiası Antalya'da oğlunun darbedilerek işkenceye maruz kaldığını öne süren kişi, yeğeni hakkında şikayetçi oldu.
 • Antalya'da Zihinsel Engelli Çocuğa Darp İddiası Gazipaşa ilçesi Yeniköy Mahallesi’nde ikamet eden 12 yaşındaki yüzde 85 zihinsel engelli olan Barış Utku, bir akrabası tarafından darp edildiği ve işkence gördüğü gerekçesiyle hastaneye getirildi. Yapılan kontrolde çocuğun vücudunda morluklar tespit edilip rapor tutuldu. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.
 • Güneş Altında Bekleyen Çocuklar Protokole Alan Başkan, Kendi Ayakta Bekledi Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı açılışında Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, güneşte bekleyen öğrencileri protokol çadırının altına aldı, kendisi de bir süre ayakta kaldı.
 • Yola Fırlayan Çocuğa Motosiklet Çarptı Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde, yola fırlayan 3 yaşındaki çocuğa motosiklet çarptı. Kazadan sonra motosiklet sürücüsü olay yerinden kaçtı.
 • Gazipaşa'da 3 Yaşındaki Çocuğa Motosiklet Çarptı Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, tek başına yola çıkan 3 yaşındaki çocuk motosiklet çarpması sonucu yaralandı.
 • Çocuk Traktör Şoförü Yürekleri Ağza Getirdi Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde D400 Karayolunda seyreden traktörün direksiyonundaki çocuk sürücü görenleri hayrete düşürdü.
 • Kore Gazisi Savaş Anılarını Anlattı Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yaşayan 91 yaşındaki Kore Gazisi Ahmet Akman, yaklaşan 19 Eylül Gaziler Haftası öncesi unutamadığı anılarını anlattı.
 • Sugözü'nde Sıcak Asfalt Çalışması Devam Ediyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa Sugözü Grup Yolu’nda sıcak asfalt çalışmasına devam ediyor.
 • DSİ'nin Antalya'daki Baraj Ve Gölet Çalışmaları DSİ Genel Müdür Vekili Acu: 'Antalya'da 431 bin 200 dekar araziyi sulamaya açtık. Sulamaya açtığımız alanlardan Antalyalı çiftçilerimize yıllık 433 milyon lira zirai gelir artışı sağladık'
 • Antalya'da Yangın Gazipaşa ilçesinde çıkan yangında 20 dönüm alandaki meyve ağaçları ile sera zarar gördü.
 • Antalya'da Depo Yangını Yangında bir araç hasar gördü, tarım malzemeleri kullanılamaz hale geldi.
 • Arazi Kavgası Cinayetle Sonuçlandı Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan iki kişi arasında başlayan kavga cinayetle sonuçlandı.
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu Antalya'nın Serik ilçesinde düzenlenen operasyonda 10 kilo 600 gram uyuşturucu ele geçirildi.
 • Antalya'da Akıma Kapılan Çocuk Öldü Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde elektrik akımına kapılan çocuk, hayatını kaybetti.
 1  2  ...  21