GÜNDOĞMUŞ HABERLERİ / Antalya

 • Kadın Çiftçiler Üçüncü Kez Yarışacak Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması’nın üçüncüsü Gündoğmuş’ta başlıyor.
 • Antalya'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.
 • Antalya'da Orman Yangını Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde orman yangını çıktı.
 • Gündoğmuş Yayla Yolu Konforlu Hale Geliyor Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş’ta yaz aylarında yoğun olarak kullanılan Pınarbaşı-Gelesandır yayla yolunda asfalt çalışması yapıyor.
 • Gündoğmuş'un Üç Mahallesinde Asfalt Sevinci Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş’un Çamlıalan-Bedan ve Karaköy Mahalleleri grup yolunu sıcak asfaltla kaplama öncesi çalışmalarını tamamladı.
 • Büyükşehir'den Sağlık Hizmetleri Antalya Büyükşehir Belediye Belediyesi’nin sağlık hizmetleri projeleri Türkiye’ye model oldu.
 • Kayıp Adamın Cesedi 76 Gün Sonra Bulundu Antalya’nın Manavgat ilçesinde 14 Nisan tarihinde kaybolan yaşlı adamın cansız bedeni, 76 gün sonra Alara Çayı’nda bulundu. Balık avlayan 2 genç tarafından cesedi bulunan Hasan Karagöz’ün bedeninin parçalanmadığı, kolundaki saatinin ise hala çalışır durumda olduğu bildirildi. Yaşlı adamın ablasının da 61 yıl önce kaybolduğu ve 6 ay sonra aynı çayda cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi.
 • Başkan Türel Açıklaması 'Gündoğmuş Sürgün Yeri Değildir' Gündoğmuş halkıyla birlikte iftar yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, muhalefetin 2014 yılında Gündoğmuş’u“sürgün yeri”diye adlandırdığını hatırlatarak, “Şimdi o Gündoğmuş’a sürgün yeri diyenleri buralara geldiklerinde, ‘Ya sen Cumhuriyet Halk Partisi olarak Gündoğmuş’a sürgün yeri demiştin, hangi yüzle oy istemeye geliyorsun’ demeniz lazım. Herkes haddini bilecek. Gündoğmuş’un sürgün yeri olmadığını, Gündoğmuş’un Antalya’nın cennet köşesi olduğunu dosta düşmana hep birlikte göstereceğiz” dedi.
 • Antalya'nın Bir Köşesinde Deniz Keyfi, Diğer Köşesinde 5 Metre Karla Mücadele Antalya’nın yayla kesimlerinde karla mücadele edilirken, sahillerde ise tatilciler deniz keyfi yaşıyor.
 • Burası Antalya ! Yaz mevsiminin hissedilmeye başlandığı Antalya’da sahiller ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanırken, yaylalarda ise karla mücadele çalışması devam ediyor.
 • Antalya'da Nisan Ayında 5 Metrelik Karla Mücadele Yaz mevsiminin hissedilmeye başlandığı Antalya’da sahiller ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanırken, yaylalarda ise karla mücadele devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş’u 55 yaylaya bağlayan Söbüçimen Yayla yolunda boyu 5 metreyi bulan karlı yolları açarak Yörüklerin göç zamanına yetiştiriyor. Antalya sahillerinde 25 dereceyi bulan sıcak havayı değerlendiren tatilciler ise denize akın etti.
 • Antalya'da Kaybolan Yaşlı Adam Havadan Ve Karadan Aranıyor Antalya’nın Gündoğmuş ilçesindeki evinden 3 gün önce ayrılan yaşlı adamdan haber alınamıyor. Yaşlı adamın bulunabilmesi için jandarma ve AFAD ekiplerinin yanı sıra drone ile arama çalışması yapılıyor
 • Büyükşehir Sağlık Hizmetlerine Devam Ediyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, 4 yılda 3 bin 662 hastaya evde bakım, 90 bin 831 çocuğa da ücretsiz diş tedavisi hizmeti verdi.
 • AK Parti Yerel Yönetimler Akdeniz Bölge Toplantısı AK Parti Yerel Yönetimler Akdeniz Bölge Toplantısı’na katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2004’e kadar kanalizasyon, trafik, su baskını, çöp yangını sorunları olan, duble yolu, köprülü kavşağı, raylı sistemi bulunmayan kentte artık kruvaziyer liman, metro, üçüncü havalimanı, hızlı tren gibi projelerin konuşulduğu bir şehir haline geldiğini söyledi.
 • Av Tüfeğiyle Ortalığı Birbirine Kattı Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde annesini ve komşularını av tüfeğiyle tehdit eden şüpheli, olay yerine elen polis tarafından ikna edilmeye çalışıldığı sırada polisin üzerine doğru koşarak çevreye gelişigüzel ateş etti. Olayda 2 kişi yaralanırken, şüpheli gözaltına alındı.
 • Polisin İkna Etmeye Çalıştığı Genç, Av Tüfeğiyle Ortalığı Birbirine Kattı Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde annesini ve komşularını av tüfeğiyle tehdit eden şüpheli, olay yerine elen polis tarafından ikna edilmeye çalışıldığı sırada polisin üzerine doğru koşarak çevreye gelişigüzel ateş etti. Olayda 2 kişi yaralanırken, şüpheli gözaltına alındı.
 • Gündoğmuş Devlet Hastanesi İhale Aşamasında Antalya’nın Gündoğmuş İlçesine yapılması planlanan 12 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi inşaat ihalesi mart ayında yapılacak.
 • Beton Pompası Uçurumdan Yuvarlandı Açıklaması 1 Ölü Antalya’da kontrolden çıkan beton pompasının uçurumdan yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti.
 • Kızıltoprak'ın 24 Yıllık Sağlık Merkezi Hasreti Bitti Kızıltoprak Mahallesi’nin 24 yıldır hayalini kurduğu sağlık merkezi tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlenerek Kızıltoprak Mahallesi’ne kazandırdığı Aile ve Toplum Sağlığı Merkezi, imzalanan protokol ile İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredildi.
 • Gündoğmuş'ta 5 Mahallenin Su Sorunu Çözüldü Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş’ta Bedan, Karaköy, Çamlıalan, Akyar ve Yeniköy Mahallelerinin su sorununu 4 milyonluk yatırımla çözüme kavuşturdu.
 • Antalya'da 2017 Yılında 9 Bin 289 Kişi Kuduz Riskli Temas Nedeniyle Başvuru Yaptı Hayvancılık, sokak ve evcil hayvan ile yabani hayvan yaşam alanlarının öne çıktığı illerden olan Antalya’da İl Sağlık Müdürlüğü verilerine göre, 2017 yılında 9 bin 289 kişinin kuduz riskli temas nedeniyle başvuru yaptığı, ancak 11 aylık verilerine göre kuduz vakasının yaşanmadığı bildirildi.
 • MHP'li Başkan Aksoy, Tarihi Kaleiçi Esnafıyla Buluştu Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, tarihi Kaleiçi semtindeki muhtarları ve esnafı ziyaret ederek sohbet etti.
 • Sümer Açıklaması 'Gündoğmuş'un Hayalleri Gerçek Oluyor' AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Gündoğmuş ilçesi’nde Devlet Hastanesi ile inşaat çalışmaları devam eden çok amaçlı büyükşehir hizmet binası ve yeni sanayi dükkânlarını inceledi.
 • Gündoğmuş'ta Grup Yolları Yenileniyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş İlçesi’ne bağlı Karadere-Güneyyaka Mahalleleri ile Karadere-Ortamahalle yaylası grup yolunda asfalt hazırlığına başladı.
 • Gündoğmuş Ortaköy Mahallesine Sıcak Asfalt Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş’un Ortaköy Mahallesi’nde sıcak asfalt çalışmalarına başladı.
 • Antalya'da 280 Kök Kenevir Ele Geçirildi Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde 280 kök Hint keneviri ele geçirildi. Olayla ilgili 2 şüpheli tutuklandı.
 • Antalya Gündoğmuş'ta Orman Yangını Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı.
 • Bu köyde 15 yaşına kadar kadın, sonrasında erkek gibi yaşıyorlar! Antalya'daki Akyarı isimli köy, hermafrodit insanların çoğunluğuyla dikkat çekiyor. Köyde yaşayan çift cinsiyetli iki kardeş, toplumsal hayatta yaşadıklarını paylaştı.
 • Antalya'da Mayıs Ayında Karla Mücadele Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi Söbüçimen Yaylası’nda yer yer 5 metreyi bulan karla mücadele devam ediyor. Karlı yolların, Yörüklerin göç zamanından önce ulaşıma açılabilmesi için çalışmalar sürüyor.
 • Başkan Türel Açıklaması 'Tek Adam 'Yüce Türk Milletidir' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tek adamlık söylemlerine tepki göstererek, “Yeni sistemde, tek adam Yüce Türk Milletidir” dedi.
 • 'Avrupa Fesatlıktan Çatlıyor' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şu an Avrupa’da, Türkiye’deki referandum için ’hayır’ kampanyası başlatan gazetecisiyle, siyasetçisiyle ülkeler, seni beni çok sevdiği için mi ’hayır’ kampanyası başlattı. Tam tersi, fesatlıklarından çatlıyorlar" dedi.
 • Bakan Çavuşoğlu, 'Avrupa Fesatlıktan Çatlıyor' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şu an Avrupa’da, Türkiye’deki referandum için ’hayır’ kampanyası başlatan gazetecisiyle, siyasetçisiyle ülkeler, seni beni çok sevdiği için mi ’hayır’ kampanyası başlattı. Tam tersi, fesatlıklarından çatlıyorlar. Avrupa’yı İkinci Dünya Savaşı öncesine sürüklüyorsunuz, uyanın artık uyanın. Biz her şartta ayakta kalmasını başarırız. Avrupalılar aklını başına toplasın" dedi.
 • Gündoğmuş'taki Çifte Cinayet Davası Ertelendi Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde kayınvalidesi ve 4 yaşındaki baldızını av tüfeğiyle öldüren zanlının davası ertelendi.
 • Bakan Çavuşoğlu'ndan 2 İlçeye Müjdeli Haber Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, proje ihalesi beklenen Gündoğmuş Entegre Hastanesi ve Kumluca Devlet Hastanesi ek bina yatırımları için sevindiren haberi verdi. Çavuşoğlu her iki yatırımın da 2017 yatırım programına alındığını ve en kısa sürede ihalelerinin yapılmasıyla çalışmaların başlayacağını aktardı.
 • Antalya'da FETÖ Soruşturmasında 3 Tutuklama Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında açığa alınan Antalya’nın Gündoğmuş ilçesi eski Kaymakamı M.Ü.’nün de bulunduğu 3 kişi tutuklandı.
 • Başkan Tütüncü Gündoğmuşlularla Buluştu Gündoğmuş Belediyesi’nin Kepez ilçesi’nde düzenlediği bilgilendirme toplantısına katılan Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, Gündoğmuşluların ilçesine renk kattığını söyledi.
 • Antalya'da Şehitlere Hakaret Eden Bir Kişi Tutuklandı Antalya’da terör propagandası yapıp şehitlere hakaret eden şahıs tutuklandı.
 • Baldızını Ve Kayınvalidesini Öldürüp İçki İçmiş Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde 11 Temmuz 2016’da kayınvalidesi ve 4 yaşındaki baldızını öldürdüğü iddia edilen damat, hakim karşısına çıktı. Kayınvalidesinin hakaret ettiğini öne süren damat, "Cinayetten sonra akrabalarımı arayıp haber verdim, onları beklerken de bir bira daha içtim" dedi.
 • 4 Yaşındaki Baldızı Ve Kayınvalidesini Öldürüp Beklerken İçki İçmiş Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde 11 Temmuz 2016 tarihinde kayınvalidesi ve 4 yaşındaki baldızını öldüren damat, hakim karşısına çıktı. Kayınvalidesinin hakaret ettiğini öne süren Kadir Gülçelik, "Cinayetten sonra akrabalarımı arayıp haber verdim, onları beklerken de bir bira daha içtim" dedi.
 • Antalya'da Kaymakama FETÖ Gözaltısı Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde Kaymakam, Defterdar Vekili ve Aile ve Sosyal Politikalar eski Müdür Yardımcısı FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
 • Antalya'da Kaymakam Ve Defterdar Vekili Gözaltına Alındı Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde Kaymakam, Defterdar Vekili ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
 • Eski Milletvekilinin Emanet Verdiği Araç, 15 Yıl Sonra Başına Dert Oldu Antalya’da 2001 yılında parti gezisi sırasında yaşanan ve dönemin il başkanı ve 2 partilinin ölümüyle sonuçlanan kazada, otomobilini ödünç veren CHP eski Milletvekili Nail Kamacı, 15 yıl sonra 572 bin lira tazminata mahkum edildi. Evine 15 gün önce haciz gelen Kamacı "Arabam ve arabayı kullanan kadar ben cezalandırıldım" dedi.
 • Gündoğmuş'a 2 Yılda 30 Milyonluk Yatırım Gündoğmuş’ta Büyükşehir Hizmet Birimi ve Kültür Merkezi’nin temelini atan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçeye 2 yılda yaklaşık 30 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.
 • Minik Kader Ve Annesinin Cenazesi Alındı Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde damadı tarafından öldürülen kadın ve 4 yaşındaki kızının cenazeleri adli tıp morgundan alındı.
 • Kayınvalidesini Ve 4 Yaşındaki Baldızını Öldürdü Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde bir kişi, eşiyle arasının açılmasından sorumlu tuttuğu kayınvalidesini ve 4 yaşındaki baldızını tüfekle vurarak öldürdü.
 • Yabani Kurt Ölü Bulundu Antalya’nın Manavgat ilçesinde yabani kurt yol kenarında ölü bulundu. Kurdun, köylülerin tuzakladığı zehirli yemi yemesi sonucu öldüğü tahmin ediliyor.
 • CHP'li Budak ÇED Raporlarını Meclise Taşıdı CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde yaban hayatı koruma alanında açılacak mermer ocağı için verildiği iddia edilen "ÇED Gerekli Değil" kararını TBMM’ye taşıdı.
 • DSİ 'Den Gündoğmuş İlçesine 4 Yeni Baraj Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Gündoğmuş İlçesine 2003-2016 yılları arasında 2016 yılı fiyatları ile 17 4 milyon 24 bin 004 TL tutarında yatırım yapıldığı bildirildi.
 • Alanya'da Yaşayan Gündoğmuşlular Bir Araya Geldi Antalya’nın Alanya ilçesi’nde yaşayan Gündoğmuşlular için bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
 • Orman İşletme Müdürleri 2015 Yılını Gündoğmuş'ta Değerlendirdi Antalya’nın Manavgat, Alanya ve Akseki İlçelerinde görev yapan Orman İşletme Müdür, müdür yardımcısı ve şefleri Gündoğmuş Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen dayanışma ve istişare toplantısında bir araya gelerek 2015 yılının değerlendirmesini yaparken, mesleki konularda görüş alış-verişinde bulundular. Gündoğmuş Uçansu Şelalesinde ormana ait piknik alanında Gündoğmuş İşletme Müdürü Hasan Öz’ün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Manavgat Orman İşletme Müdürü İsmail Hacıoğlu, Akseki İşletme Müdürü İsmail Kaya, Alanya İşletme Müdürü Cihat Yıkıcı, İşletme Müdür Yardımcıları, işletme şefleri ve teknik elemanlar katıldı.
 • İkinci Muhtarlar İstişare Toplantısı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’yı Antalyalılarla, muhtarlarla yönettiklerini söyledi.
 • DSİ 13. Bölge Gölet Ve Sel Kapanları Yapacak DSİ 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Antalya’nın Gölet ve Sulamaları 4. Kısım Planlama Raporu Yapım işinin sözleşmesini imzaladığı bildirildi.
 • Özgür, Gündoğmuş'ta İncelemede Bulundu Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Gündoğmuş ilçesindeki çalışmaları inceledi.
 • Merdivenden Düşen Boya Ustası Öldü Antalya’nın Manavgat ilçesinde geçen pazartesi günü çalıştığı inşaatın dış cephe boyasını yaparken 2 metre yükseklikten beton zemine düşerek ağır yaralanan boya ustası hastanede hayatını kaybetti.
 • Gündoğmuş'tan Türel'e Hizmet Teşekkürü Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, 80 yılda görmedikleri hizmeti Başkan Menderes Türel sayesinde 1.5 yılda aldıklarını belirterek, “Kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Çok mutluyuz ve teşekkür ediyoruz” dedi.
 • Gündoğmuş'ta Eve Giren Karakulak Kurban ETİ Yerken Yakalandı Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi’nde bir eve giren karakulak, kurban eti yerken ev sahibi tarafından yakalandı.
 • Çobanı Bağlayıp Koyunları Çaldılar Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Namaras Yaylası’nda keçileri otlatan çobanın ellerini ve ayaklarını bağlayıp mağaraya bırakan hırsızlar, yaklaşık 40 keçiyi çaldı.
 • Çobanı Bağlayıp Keçileri Çaldılar Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Namaras Yaylası’nda keçileri otlatan çobanın ellerini ve ayaklarını bağlayıp mağaraya bırakan hırsızlar, yaklaşık 40 keçiyi çaldı.
 • Gündoğmuş'taki Orman Yangınında 6 Hektar Kızılçam Ormanı Zarar Gördü Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde çıkan orman yangınında 6 hektar kızılçam ormanı zarar gördü.
 • ATSO, Araştırmacı-Yazar Giray Ercenk'in Kitabını Yayınladı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Araştırmacı-Yazar Giray Ercenk’in Antalya’nın Doğusu’nu anlattığı ‘Dağın Dili’ kitabını yayınladı.
 • Vali Muammer Türker Gündoğmuş'u Ziyaret Etti Antalya Valisi Muammer Türker, İlçe ziyaretleri kapsamında Gündoğmuş’ta incelemelerde bulundu.
 • Gündoğmuş'ta Ramazan Coşkusu Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ’Geleneksel Ramazan Etkinlikleri’ Gündoğmuş’ta ’Urfa Sıra Gecesi’ ile devam etti.
 • Yayla Yollarında Bakım Çalışmaları Başladı Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş ilçesine bağlı yaylalara çıkan yollarda bakım ve onarım çalışması başlattı.
 • Büyükşehirden Gündoğmuş Sokaklarına Sıcak Asfalt Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gündoğmuş ilçe merkezindeki sokakları sıcak asfaltla kaplıyor.
 • MHP'li Tarkan Akıllı'dan Beklemeden Emeklilik Vaadi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya Milletvekili adayı Tarkan Akıllı, iktidara geldiklerinde yaşlılara yapılan yardımların arttırılacağını ve emeklilik hakkı kazanmasını rağmen bekleme süresi gibi çeşitli sebeplere emekli olamayan vatandaşların emekli edileceğini söyledi.
 • AK Parti Adayı Aydın, Gündoğmuş'ta Gençlik Şölenine Katıldı AK Parti Antalya Milletvekili adayı İbrahim Aydın, Gündoğmuş ilçesinde Gençlik Şöleni’ne katıldı.
 • Gündoğmuş'ta Çalışmalarda Sona Yaklaşıldı DSİ 13. Bölge Müdürlüğü tarafından Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde sürdürülen Sümeni Gölet inşaatı tamamlanırken, sulama inşaat çalışmalarında ise sona yaklaşıldı.
 • Kırsal Bölgelerde Yol Çalışmaları Devam Ediyor Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal bölgelerde başlattığı yol çalışmaları devam ediyor.
 • Mayıs Ayında Kar Kalınlığı 5 Metre Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaklaşık 5 metre kar kalınlığının bulunduğu Söbüçimen Yaylası’nın yollarını açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
 • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Gündoğmuş'ta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, siyasi partilerin müzayede gibi seçim vaatlerinde bulunmasını eleştirerek, “Siz bunları hatırlıyorsunuz . Ne oldu bunların sonu, ülkeyi krizi soktular, millet de bunları temizledi” dedi.
 1  2 

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !