KAŞ HABERLERİ / Antalya

 • 'Hortumun Bizi Binayla Bir Yerlere Götürdüğünü Düşündüm' Antalya'nın Kaş ilçesindeki şiddetli yağış ve selde evleri hasar gören vatandaşlar yaşadıkları korkuyu unutamıyor Bölge sakinlerinden Kınalı: 'Evin camları birden patladı. İçeriye taşlar, kayalar yağmaya başladı. Bina yerinden sallandı. Hortumun bizi binayla bir yerlere götürdüğünü düşündüm' Kirada kaldığı villa kullanılamaz hale gelen Büyükbay: 'Evin içerisinde bizimle birlikte her şey uçuştu. Bir dakikadan az sürmesine rağmen bu kadar hasar meydana geldi' Kiradaki evi zarar gören Karabaş: 'Eve geldiğimizde şok olduk. Hakikaten ev patlamış gibiydi. Ne cam ne çerçeve hiçbir şey kalmamıştı'
 • Fırtına Ve Hortum Kaş'ta Villaları Vurdu Antalya’nın batı ilçelerinde iki gün önce etkili olan fırtına ve hortum Kaş’ın Çukurbağ Yarımadası’nda birçok villada hasara neden oldu. Fırtına ve hortum nedeniyle, bazı araçlar üst üstte geldi, villaların çatıları uçtu.
 • GÜNCELLEME 2 - Şiddetli Yağış Ve Fırtına Duvarları Yıktı, Araçları Devirdi Antalya'nın Kaş, Finike, Demre ve Kumluca ilçelerinde şiddetli yağış ve fırtına, seralar ile deniz kıyısındaki ev ve araçlarda büyük hasara neden oldu, hafif yaralanan ve hastanelerde tedavi altına alınan 25 kişiden 23'ü taburcu edildi Vali Karaloğlu: 'Seralarda, tarım alanlarında, evlerde ciddi hasar var. Elektrik iletim hattında sorun var, ikisi ana hatlarda olmak üzere 75'e yakın direk yıkılmış durumda. Şu anda AFAD, UMKE ekipleri bölgede çalışıyor' Kaş Belediye Başkanı Kocaer: 'Meis Adası ile Kaş arasında kendini gösteren hortum, fırtına şeklinde aşırı yağışla birleşince Çukurbağ Yarımadası'nı etkisi altına aldı. Gökseki mevkisindeki 30 villada kapı, pencere ve çatı hasarı var, doludan etkilenen ve bazıları çöken seralar, su basan alanlar var' İnşaat işçisi Demir: 'Arkadaşlarımızın kaldığı konteynerlerin havada uçtuğunu gördük. Konteyner, ağaca çarparak durdu' HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINA BAŞLANMASI İLE GÖRGÜ TANIKLARININ RÖPORTAJLARI EKLENDİ
 • GÜNCELLEME - Şiddetli Yağış Ve Fırtına Duvarları Yıktı, Araçları Devirdi Antalya'nın Kaş, Finike, Demre ve Kumluca ilçelerinde şiddetli yağış ve fırtına, seralar ile deniz kıyısındaki ev ve araçlarda büyük hasar hasara neden oldu, hafif yaralanan ve hastanelerde tedavi altına alınan 25 kişiden 23'ü taburcu edildi Vali Karaloğlu: 'Seralarda, tarım alanlarında, evlerde ciddi hasar var. Elektrik iletim hattında sorun var, ikisi ana hatlarda olmak üzere 75'e yakın direk yıkılmış durumda. Şu anda AFAD, UMKE ekipleri bölgede çalışıyor' Kaş Belediye Başkanı Kocaer: 'Meis Adası ile Kaş arasında kendini gösteren hortum, fırtına şeklinde aşırı yağışla birleşince Çukurbağ Yarımadası'nı etkisi altına aldı. Gökseki mevkisindeki 30 villada kapı, pencere ve çatı hasarı var, doludan etkilenen ve bazıları çöken seralar, su basan alanlar var'YARALILARIN DURUMU VE EVİ YIKILAN BİR VATANDAŞIN AÇIKLAMASI EKLENDİ
 • Şiddetli Yağış Ve Fırtına Duvarları Yıktı, Araçları Devirdi Antalya'nın Kaş, Finike, Demre ve Kumluca ilçelerinde şiddetli yağış ve fırtına, seralar ile deniz kıyısındaki ev ve araçlarda büyük hasar hasara neden oldu, 25 kişi hafif yaralandı Vali Karaloğlu: 'Seralarda, tarım alanlarında, evlerde ciddi hasar var. Elektrik iletim hattında sorun var, ikisi ana hatlarda olmak üzere 75'e yakın direk yıkılmış durumda. Şu anda AFAD, UMKE ekipleri bölgede çalışıyor' Kaş Belediye Başkanı Kocaer: 'Meis Adası ile Kaş arasında kendini gösteren hortum, fırtına şeklinde aşırı yağışla birleşince Çukurbağ Yarımadası'nı etkisi altına aldı. Gökseki mevkisindeki 30 villada kapı, pencere ve çatı hasarı var, doludan etkilenen ve bazıları çöken seralar, su basan alanlar var'
 • Çiftçinin 'Don' Derdi İlkokul Mezunu Demir Ustasını Kaşif Yaptı Antalya’da serasında ‘don’ sıkıntısı yaşayan ilkokul mezunu demir ustası Mustafa Özyürek, serasına kendi yapıp kurduğu otomasyonlu ısıtma sistemine çiftçilerin ilgi göstermesi üzerine makinenin seri üretimine başladı. Özyürek, Antalya’da 170 bin çiftçiden oluşan pazarın tek hakimi durumuna geldi.
 • Milli Dalgıç Derya Can Rekora Doymuyor Dalış rekortmeni milli sporcu, 112 metreye 2 dakika 40 saniyede dalarak kendine ait dünya rekorunu geliştirdi.
 • Milli Dalgıç Derya Can'dan Yeni Dünya Rekoru Dalış rekortmeni milli sporcu, 95 metreye 2 dakika 32 saniyede dalarak kendine ait dünya rekorunu geliştirdi.
 • Kaş'a Yeni Adliye Sarayı AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş ve Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ilçeye yapılacak olan yatırım ve projeler için Ankara’da destek ziyaretinde bulundu.
 • Yeni Türkiye Buluşmaları Konferansları Antalya'nın Kaş ilçesinde 'Türkiye’de darbeler ve demokrasi' konusu ele alındı.
 • Kopan Vinç Kolunun Altında Kimsenin Olmaması Faciayı Önledi Antalya’da asma tavan kaldıran vinç kolunun kırılması sonucu meydana gelen iş kazasında 1 işçi yaralandı. Kaza anında vinç kolunun altında kimsenin olmaması olası bir faciayı önledi.
 • Kaş Bezirgan-Kalkan Yolu Asfalta Hazırlanıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş Bezirgan-Kalkan yolunu asfaltlamak üzere altyapı çalışması başlattı.
 • Doğantaş Bal Festivaline Yoğun İlgi Antalya’nın Kaş ilçesi’nde 4. Doğantaş Bal Festivali düzenlendi.
 • Kaş Devlet Hastanesi'ne 4 Yeni Doktor Antalya’nın Kaş Devlet Hastanesi acil servisine 4 yeni doktor atanacak.
 • Kumluca'da Kırsal Kalkınma Destekleri Anlatıldı Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KUTSO) kırsal kalkınma destekleri kapsamında tarıma dayalı yatırımların desteklenmesi ve tebliğ hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • Su Altında Evlilik Teklifi Antalya’da görev yapan acil tıp teknisyeni, 3.5 yıldır birlikte olduğu meslektaşı sevgilisine, denizin 20 metre altında evlilik teklif etti. Cevabı ’Evet’ yazısıyla alan genç, sevgilisine yüzüğünü de su altında taktı.
 • Deniz Dibinde Evlilik Teklifi Antalya’da görev yapan acil tıp teknisyeni, 3.5 yıldır birlikte olduğu meslektaşı sevgilisine, denizin 20 metre altında evlilik teklif etti. Cevabı ’Evet’ yazısıyla alan genç, sevgilisine yüzüğünü de su altında taktı.
 • Antik Kent Patara'da Yeşilçam Ezgileri Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle dünyaca ünlü Patara Antik Kenti’nde, Yeşilçam’ın unutulmaz müzikleri seslendirildi.
 • CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası Sabit ağırlık çift palet kategorisinde kadınlarda 85 metreye dalan Zharkova ve Artnik, erkeklerde ise 108 metreye inen Molchanov dünya rekoru kırdı.
 • CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası Sabit ağırlıklı paletsiz kategorisinde kadınlarda 65 metreyle Ukraynalı Zharkova, erkeklerde ise 83 metreyle Hırvat Colak dünya rekoru kırdı.
 • Kazı Heyeti Başıboş Sürülerden Şikayetçi Antalya'nın Kaş ilçesinde sahipleri tarafından başıboş bırakılan küçük ve büyükbaş hayvanlar, Patara Antik Kenti'ndeki tarihi yapılar arasında otluyor Patara Antik Kenti Kazı Başkan Yardımcısı Aktaş: 'Hayvanların bir zararı yok zannediliyor. Oysa özellikle keçiler her tarafa çıkıyor ve çıktıkları yerde de zaman zaman taşları oynatıyorlar'
 • Antalya'daki Avrupa Şampiyonası'ndan Dünya Rekoru Çıktı Antalya’nın bu yıl ilki gerçekleşen CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası’nda Rus sporcu Alexey Molchanov, mono palet sabit ağırlık serbest dalış kategorisinde 122 metreye dalarak dünya rekoru kırdı.
 • Antalya'da Dünya Rekoru Kırıldı Rus sporcu Alexey Molchanov, sabit ağırlık mono palet kategorisinde 122 metre dalarak dünya rekoru kırdı.
 • Antalya'da 30 Bin Kişilik Cami İnşaatına Başlandı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 30 bin kişinin aynı anda ibadet yapabileceği Antalya Cami inşaatına başladıklarını bildirdi.
 • Nasreddin Camisi Yeniden İbadete Açıldı Antalya’nın Kaş ilçesi’nde 1772 yılında yapılan Nasreddin (Yusuf Ağa) Camisi, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından aslına uygun restore edilerek yeniden ibadete açıldı.
 • Orman Köylülerine Sera Desteği Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Antalya’da 20 aileye seracılık desteği verdi.
 • CMAS Serbest Dalış Avrupa Şampiyonası Başladı Antalya’nın Kaş ilçesinde serbest dalışta Avrupa’nın en iyilerinin belirleneceği 1. CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası’nın açılış töreni yapıldı.
 • Antalya'daki Tarihi Cami Restorasyonun Ardından İbadete Açıldı Kaş ilçesinde 1772'de yapılan Nasreddin Camisi aslına uygun restore edildi.
 • CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası TSSF Başkanı Özen: 'Serbest dalışın olimpiyatlara girmesi için ciddi adımlar atılıyor. Şampiyonalar, ülkemizin ve serbest dalışın dünyada tanıtımı açısından çok önemli' CMAS Başkanı Arzhanova: 'Kaş serbest dalış ve diğer su aktiviteleri için çok iyi bir yer. Buradaki yarışlarda dünya rekorlarının kırılmasını bekliyoruz ve bu rekorlar 'Kaş rekorları' olarak adlandırılacak'
 • Antalya, Dünyanın En İyi Dalış Sporcularına Ev Sahipliği Yapıyor Antalya’nın Kaş ilçesinde 1. CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası yarın başlıyor. 13 ülkeden 58 sporcunun katılacağı şampiyonaya Türkiye’den dünya rekorları bulunan Milli sporcu Derya Can’nın yanı sıra tanınmış birçok sporcu da madalya için dibe dalacak.
 • CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası Yarışmalara, 18 ülkeden yaklaşık 85 sporcu katılacak.
 • Meis Adası'ndaki Orman Yangını Öğle saatlerinde kontrol altına alınan yangın yeniden başladı Antalya Orman Bölge Müdürü Türk: 'Şu ana kadar Yunanistan tarafından herhangi bir yardım talebi gelmedi'.
 • Meis Adası'nda Orman Yangını Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, Yunanistan'dan yardım talebi gelmesi halinde yangını söndürmek için hazır bekletiliyor.
 • Antalya'da 113 Şişe Kaçak İçki Ele Geçirildi Antalya’nın Kaş ilçesinde iki farklı araçta 113 şişe kaçak içki ile 3 karton sigara ve 10 kilo gümrük kaçağı çay ele geçirildi.
 • 'Mavi Vatanın' Koruyucu Kartalı Bir bahriye geleneği olan 'Bismillah baş halat fora' diyerek denize açılan Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığına bağlı TCSG 105 botunda görevli personel, düzensiz göçle mücadele amacıyla gece gündüz demeden yaptığı denetimlerle hem hayat kurtarıyor hem de umut tacirlerine engel oluyor 'Kartal' arması dolayısıyla 'Mavi vatanın kartalı' olarak da anılan TCSG 105 botundaki Sahil Güvenlik personelinin, Kaş ilçesinden Meis Adası'na geçmeye çalışan Suriyeli göçmenleri termal kamerayla tespit ederek yakaladığı o anları, AA ekibi görüntüledi TCSG 105 Botu Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Coşkun: 'Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli olarak denizlerde akla ilk gelen ve güven veren saygın bir kurum olma vizyonu doğrultusunda görevimizi yerine getiriyoruz. Görevlerimizi icra ederken her zaman ve her şartta denizcinin dostu olduğumuzu vatandaşlarımıza hissettirecek şekilde çalışıyoruz'
 • 'Acıların Kenti'nde 2 Bin Yıllık Heykelcik Bulundu Antalya'nın Kaş ilçesinde yaşadığı büyük felaketler nedeniyle 'acıların kenti' olarak adlandırılan Ksanthos Antik Kenti'nde yaklaşık 2 bin yıllık heykelcik gün yüzüne çıkarıldı Kazı Başkan Yardımcısı Dönmez: 'Apollon'a ait olduğu düşünülen, kafasıyla kol ve bacakları daha önceden kırılmış 35 santimetre uzunluğunda bir heykelcik bulundu'.
 • Üsteğmene FETÖ Gözaltısı Antalya’nın Kaş ilçesinde görevli üsteğmen, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
 • Akdeniz'de Fırtına Uyarısı KaşKumluca arasında fırtına bekleniyor.
 • Antalya Körfezi İçin Fırtına Uyarısı Antalya Körfezi için fırtına uyarısında bulunuldu.
 • AK Parti Kaş İlçe Kongresi 30 Eylül'de Yapılacak AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, 6. Olağan Kongrenin 30 Eylül’de gerçekleştirileceğini söyledi.
 • Patara'da 2 Bin 350 Yıllık Günlük Yaşam Malzemeleri Bulundu Antalya'nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti kazılarında 2 bin 350 yıllık bronz ayna çerçevesi ve çatalın da aralarında olduğu 200'ün üzerinde günlük yaşam malzemesi gün ışığına çıkarıldı Patara Antik Kenti Kazı Başkanı Işık: 'Buranın bir beyin evi olduğunu düşünüyoruz. Bu eserler bizim Hellenistik dönemle ilgili çok önemli bilgilere ulaşmamızı sağladı' Patara Antik Kenti Kazı Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aktaş : '200'ün üzerinde ev eşyası bir arada bulundu. Kazılarda genellikle kırık parçalardan oluşan buluntular elde ederdik. Bu sefer aynı anda ve korunmuş şekilde bu kadar eserin bulunması bizi çok heyecanlandırdı'
 • Yörüklerin Asırlık Lezzeti Açıklaması Gömbe Tepsi Kebabı Antalya'nın önemli turistik ilçelerinden Kaş'ın denizden bin 200 metre yükseklikteki Gömbe Yaylası'nda bir asırdır yapılan Gömbe tepsi kebabı, turistlerin ve vatandaşların beğenisini kazanıyor Oğlak etinden yapılan ve taş fırınlarda uzun süre pişen kebap, yaylanın en önemli ziyaret nedenleri arasında yer alıyor Gömbe tepsi kebabı ustası Kale: 'Oğlaklar dağlarda kekikle beslendiği için bölgede 'kekik kokulu et' diye adlandırılıyor. Oğlak etini taş fırında ortalama bir saat 45 dakika pişiriyoruz. Et çok yumuşak bir hal alıyor'
 • Milli Dalgıç Derya Can'dan Yeni Rekor Derya Can, sabit ağırlıklı mono palet kategorisinde 78 metre olan Türkiye rekorunu 79 metreye yükseltti.
 • Serbest Dalış Outdoor Federasyon Kupası Milli sporcu Derya Can, sabit ağırlıklı çift palet kategorisinde 69 metre inerek Türkiye rekorunu kırdı.
 • Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası, Kaş'ta Yapılacak Antalya'nın Kaş ilçesinde Serbest Dalış Outdoor Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası yapılacak.
 • Türkiye Serbest Dalış Şampiyonası Kaş'ta Başlıyor Serbest Dalış Outdoor Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası Antalya’nın Kaş ilçesinde 8 Eylül’de başlıyor. Türkiye Şampiyonası’nda toplam 42 sporcu şampiyon olmak için mücadele edecek.
 • 70 İlin Yöresel Ürünleri Antalya'da Buluşacak Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı ’YÖREX’ 13 Eylül Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilerine açacak.
 • 101 Yaşındaki Hafize Nine 4 Kuşak Torunlarıyla Bir Araya Geldi 101 yaşındaki Hafize Nine, 4 kuşak torunlarıyla bir araya geldi. 9 çocuk, 29 torun, 46 torun çocuğu ve iki torunun torunu olan Hafize Nine, bütün aileyi bir araya topladı.
 • 'FETÖ'cülerin Peşini Hiçbir Yerde Bırakmayacağız' Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'FETÖ'cülerin peşini hiçbir yerde bırakmayacağız. Onlar kaçacak biz kovalayacağız, onlar inlerine girecek biz inlerinde yakalayacağız'
 • Türkiye'nin En İyi Plajları Sıralamasında Muğla Ve Antalya Önde Ünlü bir Alman online otel arama ve rezervasyon uygulaması tarafından seçilen 'Türkiye'nin en iyi 13 plajı'ndan 11'i Antalya ve Muğla'da bulunuyor.
 • Kaş'ta Asfalt Çalışması Büyükşehir Belediyesi, Kaş’ta yaz aylarında yoğun olarak kullanılan Başdargaz-Çavdır yayla yolunda asfalt çalışması başlattı.
 • Alerjik Nezle Yazın Da Kabusunuz Olmasın Genellikle bahar aylarında ortaya çıkan alerjik nezle (rinit), yaz aylarında da yaşam kalitesini düşürmeye devam ediyor.
 • Nezle Yaz Aylarında Da Yaşam Kalitesini Düşürüyor Genellikle bahar aylarında ortaya çıkan alerjik nezle (rinit), yaz aylarında da yaşam kalitesini düşürmeye devam ediyor. Memorial Antalya Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Kaan Kadıoğlu, alerjik rinitin yıl boyu sürebildiği gibi mevsimsel de olabileceğini dile getirdi.
 • Kaş Dalış Turizminin Merkezi Oldu Berrak sularıyla dünyanın dört bir yanından dalış tutkunlarını çeken Antalya'nın Kaş ilçesinde yılda yaklaşık 70 bin dalış yapılıyor Yılın 12 ayı dalış yapılabilen ilçenin mavi suları, su altı güzellikleriyle dikkati çekiyor Kaş Belediye Başkanı Kocaer:'Kaş'ın deniz suyu çok temiz ve berrak. Dalış yapan turistler belli bir metreye kadar rahatça denizin dibi ve etrafını izlenebiliyor. İlçede bir kere dalış yapan turistler her yıl gelerek yeniden dalış yapmak istiyor' Kaş Sualtı Derneği Başkan Yardımcısı Draman:'Kaş, kalite ve çeşitlilik olarak Türkiye'nin en önemli dalış merkezleri arasında yer alıyor. Yılda yaklaşık 25 bin turist 70 bin dalış yapıyor. Bu sayıyı artıracak kapasite mevcut'
 • Patronuna Kurşun Yağdırdı Açıklaması Dehşet Anları Kamerada Antalya’da alacak verecek davası yüzünden kendisine küfür ettiği gerekçesiyle patronunun aracını durduran bir kişi, otomobilde bulunan patronu ile babasını kurşun yağmuruna tuttu. İşçinin av tüfeğiyle kendisine saldırma anını cep telefonuyla çeken patron ile babası yaralandı.
 • Cinnet Getiren İşçi Patronuna Kurşun Yağdırdı Antalya’da alacak verecek davası yüzünden kendisine küfür ettiği gerekçesiyle patronunun yolunu kesen bir kişi, otomobilde bulunan patronu ile babasını kurşun yağmuruna tuttu. İşçinin av tüfeğiyle kendisine saldırma anını cep telefonuyla çeken patron ile babası yaralandı. Saldırganın bir boşluğundan yararlanıp hastaneye kaçtıklarını belirten baba ile oğul, "Saldırgan biz kaçarken arkamızdan ateş etmeye devam etti. Canımızı zor kurtardık" dedi.
 • Dünya'nın İlk Meclis Binası Patara'da Uluslararası Kongre Düzenlendi InGlobe Kongre Platformu çatısı altında, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Akdeniz Üniversitesi(AÜ), Kuzey Kazakistan Devlet Üniversitesi, Patara Kültür ve Turizm Derneği tarafından, Kaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Prof. Dr. Nurettin Bilici başkanlığında "Innovation and Global Issues in Social Sciences" isimli uluslararası akademik bir kongre düzenlendi.
 • Annelerinin Yasak Aşkını Dedektif Kardeşler Çözdü Antalya’da annelerinin başka bir adamla mesajlaşmalarına tesadüfen şahit olan iki kardeş, telefona yükledikleri casus programıyla iz sürüp annelerinin başka bir adamla aşk yaşadığını ortaya çıkardı. Dedektif kardeşler durumu babalarına anlattı, baba ise gördükleri karşısında şok olup boşanma davası açtı.
 • Turistin Gözü 'Kaş'ta Türkiye'nin mavisi ve yeşiliyle en gözde tatil merkezlerinden olan Antalya'nın Kaş ilçesi, turizm çeşitliliğiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor Yılda 500 bin turiste ev sahipliği yapan Kaş'ta tatilciler masmavi denize girmenin yanı sıra dalış, yamaç paraşütü ve Likya yolunda yürüyüş yapıyor, Patara ve Xanthos gibi antik kentleri geziyor Kaş Belediye Başkanı Kocaer:'Kaş'a dalış, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü yapmak, yaylaları görmek, deniziyle, kumuyla buluşmak için dünyanın her bölgesinden turistler geliyor. En büyük ilgiyi ise yerli turistlerden görüyoruz. Son yıllarda Kaş, yerli turizmin merkezi haline geldi'
 • Antalya'da Göçmen Kaçakçılığı Antalya'nın Kaş ilçesinde 11 kaçak ile göçmen kaçakçılığı yaptıkları belirlenen 3 kişi yakalandı.
 • 'Acıların Kenti' Xanthos Ziyaretçilerini Bekliyor Antalya'nın Kaş ilçesinde 'Acıların kenti' olarak bilinen, Dünya Miras Listesinde yer alan Xanthos Antik Kenti, hem hüzünlü tarihi, hem de zamana meydan okuyan kalıntılarıyla ziyaretçilerine başka bir dünyanın kapısını açıyor Kazı başkan yardımcısı Dönmez: ' Perslerin saldırısı sırasında bütün erkekler savaşa gidiyor. Erkekler savaşta ölünce kadınlar ve çocukları kentin akropolüne doğru kaçıyor. Kentin teslim edileceğini anlayan kadınların ve çocukların kendilerini yaktıklarını ve akropolün güney kıyısında bulunan uçurumdan aşağıya attıklarını biliyoruz' 'Bazı kentlerde sadece tek bir medeniyetin unsurları görebiliyoruz ama burada Romalı bir agora, Arkaik ve Klasik Dönem'den dikme mezarları aynı anda görebiliyoruz. Bu da Xanthos'un çok farklı bir kent olduğunu gösteriyor. Burada yaptığımız çalışmalar sonucunda genel olarak Likya Dönemi hakkında önemli verilere ulaşabiliyorsunuz'
 • Başkan Türel, Kaş'ta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Partili ilçe belediye başkanlarıyla Kaş'ta incelemelerde bulundu.
 • Türel, İlçe Belediye Başkanlarıyla Kaş'ta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Partili İlçe Belediye Başkanlarıyla birlikte Kaş’ta buluştu.
 • Kaş'ın Üzümlü Yolu Modernleşiyor Antalya’nın Kaş ilçesinde asfalt seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi asfalt ekibi, Üzümlü Mahalle yolunu genişleterek modern bir hale getiriyor.
 • Kaş'ta Uyuşturucu Operasyonu Evlerinin balkon ve terasında Hint keneviri bulunan kardeşler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • 1.5 Milyonluk Lüks Tekne Alev Alev Yandı Antalya’nın Kaş ilçesinde limanda demirli halde bulunan lüks teknede yangın çıktı. 1.5 milyon değerinde olduğu öğrenilen tekne yandıktan bir müddet sonra battı.
 • 1.5 Milyon Değerindeki Lüks Tekne Alev Alev Yanarak Battı Antalya’nın Kaş ilçesinde limanda demirli halde bulunan lüks teknede yangın çıktı. 1.5 milyon değerinde olduğu öğrenilen tekne yandıktan bir müddet sonra battı.
 • Balkon Ve Terasta Kenevir Yetiştiren 2 Kardeş Yakalandı Antalya’nın Kaş ilçesinde balkonda ve terasta Hint keneviri yetiştiren 2 kişi yakalandı.
 • Kaş Limanı'nda Demirli Teknede Çıkan Yangın Söndürüldü Kaş Limanı'nda demirli 40 metrelik özel teknede yangın çıktı.
 • Kaş-Kalkan Yolu Kaputaş'a Zarar Vermeyecek AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Kaş-Kalkan yolunun Kaputaj plajına zarar vermeyeceğini söyledi.
 1  2  ...  19