KAŞ HABERLERİ / Antalya

 • Antalya'da 113 Şişe Kaçak İçki Ele Geçirildi Antalya’nın Kaş ilçesinde iki farklı araçta 113 şişe kaçak içki ile 3 karton sigara ve 10 kilo gümrük kaçağı çay ele geçirildi.
 • 'Mavi Vatanın' Koruyucu Kartalı Bir bahriye geleneği olan 'Bismillah baş halat fora' diyerek denize açılan Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığına bağlı TCSG 105 botunda görevli personel, düzensiz göçle mücadele amacıyla gece gündüz demeden yaptığı denetimlerle hem hayat kurtarıyor hem de umut tacirlerine engel oluyor 'Kartal' arması dolayısıyla 'Mavi vatanın kartalı' olarak da anılan TCSG 105 botundaki Sahil Güvenlik personelinin, Kaş ilçesinden Meis Adası'na geçmeye çalışan Suriyeli göçmenleri termal kamerayla tespit ederek yakaladığı o anları, AA ekibi görüntüledi TCSG 105 Botu Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Coşkun: 'Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli olarak denizlerde akla ilk gelen ve güven veren saygın bir kurum olma vizyonu doğrultusunda görevimizi yerine getiriyoruz. Görevlerimizi icra ederken her zaman ve her şartta denizcinin dostu olduğumuzu vatandaşlarımıza hissettirecek şekilde çalışıyoruz'
 • 'Acıların Kenti'nde 2 Bin Yıllık Heykelcik Bulundu Antalya'nın Kaş ilçesinde yaşadığı büyük felaketler nedeniyle 'acıların kenti' olarak adlandırılan Ksanthos Antik Kenti'nde yaklaşık 2 bin yıllık heykelcik gün yüzüne çıkarıldı Kazı Başkan Yardımcısı Dönmez: 'Apollon'a ait olduğu düşünülen, kafasıyla kol ve bacakları daha önceden kırılmış 35 santimetre uzunluğunda bir heykelcik bulundu'.
 • Üsteğmene FETÖ Gözaltısı Antalya’nın Kaş ilçesinde görevli üsteğmen, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
 • Akdeniz'de Fırtına Uyarısı KaşKumluca arasında fırtına bekleniyor.
 • Antalya Körfezi İçin Fırtına Uyarısı Antalya Körfezi için fırtına uyarısında bulunuldu.
 • AK Parti Kaş İlçe Kongresi 30 Eylül'de Yapılacak AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, 6. Olağan Kongrenin 30 Eylül’de gerçekleştirileceğini söyledi.
 • Patara'da 2 Bin 350 Yıllık Günlük Yaşam Malzemeleri Bulundu Antalya'nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti kazılarında 2 bin 350 yıllık bronz ayna çerçevesi ve çatalın da aralarında olduğu 200'ün üzerinde günlük yaşam malzemesi gün ışığına çıkarıldı Patara Antik Kenti Kazı Başkanı Işık: 'Buranın bir beyin evi olduğunu düşünüyoruz. Bu eserler bizim Hellenistik dönemle ilgili çok önemli bilgilere ulaşmamızı sağladı' Patara Antik Kenti Kazı Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Aktaş : '200'ün üzerinde ev eşyası bir arada bulundu. Kazılarda genellikle kırık parçalardan oluşan buluntular elde ederdik. Bu sefer aynı anda ve korunmuş şekilde bu kadar eserin bulunması bizi çok heyecanlandırdı'
 • Yörüklerin Asırlık Lezzeti Açıklaması Gömbe Tepsi Kebabı Antalya'nın önemli turistik ilçelerinden Kaş'ın denizden bin 200 metre yükseklikteki Gömbe Yaylası'nda bir asırdır yapılan Gömbe tepsi kebabı, turistlerin ve vatandaşların beğenisini kazanıyor Oğlak etinden yapılan ve taş fırınlarda uzun süre pişen kebap, yaylanın en önemli ziyaret nedenleri arasında yer alıyor Gömbe tepsi kebabı ustası Kale: 'Oğlaklar dağlarda kekikle beslendiği için bölgede 'kekik kokulu et' diye adlandırılıyor. Oğlak etini taş fırında ortalama bir saat 45 dakika pişiriyoruz. Et çok yumuşak bir hal alıyor'
 • Milli Dalgıç Derya Can'dan Yeni Rekor Derya Can, sabit ağırlıklı mono palet kategorisinde 78 metre olan Türkiye rekorunu 79 metreye yükseltti.
 • Serbest Dalış Outdoor Federasyon Kupası Milli sporcu Derya Can, sabit ağırlıklı çift palet kategorisinde 69 metre inerek Türkiye rekorunu kırdı.
 • Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası, Kaş'ta Yapılacak Antalya'nın Kaş ilçesinde Serbest Dalış Outdoor Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası yapılacak.
 • Türkiye Serbest Dalış Şampiyonası Kaş'ta Başlıyor Serbest Dalış Outdoor Kulüplerarası ve Bireysel Türkiye Şampiyonası Antalya’nın Kaş ilçesinde 8 Eylül’de başlıyor. Türkiye Şampiyonası’nda toplam 42 sporcu şampiyon olmak için mücadele edecek.
 • 70 İlin Yöresel Ürünleri Antalya'da Buluşacak Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı ’YÖREX’ 13 Eylül Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilerine açacak.
 • 101 Yaşındaki Hafize Nine 4 Kuşak Torunlarıyla Bir Araya Geldi 101 yaşındaki Hafize Nine, 4 kuşak torunlarıyla bir araya geldi. 9 çocuk, 29 torun, 46 torun çocuğu ve iki torunun torunu olan Hafize Nine, bütün aileyi bir araya topladı.
 • 'FETÖ'cülerin Peşini Hiçbir Yerde Bırakmayacağız' Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: 'FETÖ'cülerin peşini hiçbir yerde bırakmayacağız. Onlar kaçacak biz kovalayacağız, onlar inlerine girecek biz inlerinde yakalayacağız'
 • Türkiye'nin En İyi Plajları Sıralamasında Muğla Ve Antalya Önde Ünlü bir Alman online otel arama ve rezervasyon uygulaması tarafından seçilen 'Türkiye'nin en iyi 13 plajı'ndan 11'i Antalya ve Muğla'da bulunuyor.
 • Kaş'ta Asfalt Çalışması Büyükşehir Belediyesi, Kaş’ta yaz aylarında yoğun olarak kullanılan Başdargaz-Çavdır yayla yolunda asfalt çalışması başlattı.
 • Alerjik Nezle Yazın Da Kabusunuz Olmasın Genellikle bahar aylarında ortaya çıkan alerjik nezle (rinit), yaz aylarında da yaşam kalitesini düşürmeye devam ediyor.
 • Nezle Yaz Aylarında Da Yaşam Kalitesini Düşürüyor Genellikle bahar aylarında ortaya çıkan alerjik nezle (rinit), yaz aylarında da yaşam kalitesini düşürmeye devam ediyor. Memorial Antalya Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Kaan Kadıoğlu, alerjik rinitin yıl boyu sürebildiği gibi mevsimsel de olabileceğini dile getirdi.
 • Kaş Dalış Turizminin Merkezi Oldu Berrak sularıyla dünyanın dört bir yanından dalış tutkunlarını çeken Antalya'nın Kaş ilçesinde yılda yaklaşık 70 bin dalış yapılıyor Yılın 12 ayı dalış yapılabilen ilçenin mavi suları, su altı güzellikleriyle dikkati çekiyor Kaş Belediye Başkanı Kocaer:'Kaş'ın deniz suyu çok temiz ve berrak. Dalış yapan turistler belli bir metreye kadar rahatça denizin dibi ve etrafını izlenebiliyor. İlçede bir kere dalış yapan turistler her yıl gelerek yeniden dalış yapmak istiyor' Kaş Sualtı Derneği Başkan Yardımcısı Draman:'Kaş, kalite ve çeşitlilik olarak Türkiye'nin en önemli dalış merkezleri arasında yer alıyor. Yılda yaklaşık 25 bin turist 70 bin dalış yapıyor. Bu sayıyı artıracak kapasite mevcut'
 • Patronuna Kurşun Yağdırdı Açıklaması Dehşet Anları Kamerada Antalya’da alacak verecek davası yüzünden kendisine küfür ettiği gerekçesiyle patronunun aracını durduran bir kişi, otomobilde bulunan patronu ile babasını kurşun yağmuruna tuttu. İşçinin av tüfeğiyle kendisine saldırma anını cep telefonuyla çeken patron ile babası yaralandı.
 • Cinnet Getiren İşçi Patronuna Kurşun Yağdırdı Antalya’da alacak verecek davası yüzünden kendisine küfür ettiği gerekçesiyle patronunun yolunu kesen bir kişi, otomobilde bulunan patronu ile babasını kurşun yağmuruna tuttu. İşçinin av tüfeğiyle kendisine saldırma anını cep telefonuyla çeken patron ile babası yaralandı. Saldırganın bir boşluğundan yararlanıp hastaneye kaçtıklarını belirten baba ile oğul, "Saldırgan biz kaçarken arkamızdan ateş etmeye devam etti. Canımızı zor kurtardık" dedi.
 • Dünya'nın İlk Meclis Binası Patara'da Uluslararası Kongre Düzenlendi InGlobe Kongre Platformu çatısı altında, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Akdeniz Üniversitesi(AÜ), Kuzey Kazakistan Devlet Üniversitesi, Patara Kültür ve Turizm Derneği tarafından, Kaş Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Prof. Dr. Nurettin Bilici başkanlığında "Innovation and Global Issues in Social Sciences" isimli uluslararası akademik bir kongre düzenlendi.
 • Annelerinin Yasak Aşkını Dedektif Kardeşler Çözdü Antalya’da annelerinin başka bir adamla mesajlaşmalarına tesadüfen şahit olan iki kardeş, telefona yükledikleri casus programıyla iz sürüp annelerinin başka bir adamla aşk yaşadığını ortaya çıkardı. Dedektif kardeşler durumu babalarına anlattı, baba ise gördükleri karşısında şok olup boşanma davası açtı.
 • Turistin Gözü 'Kaş'ta Türkiye'nin mavisi ve yeşiliyle en gözde tatil merkezlerinden olan Antalya'nın Kaş ilçesi, turizm çeşitliliğiyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor Yılda 500 bin turiste ev sahipliği yapan Kaş'ta tatilciler masmavi denize girmenin yanı sıra dalış, yamaç paraşütü ve Likya yolunda yürüyüş yapıyor, Patara ve Xanthos gibi antik kentleri geziyor Kaş Belediye Başkanı Kocaer:'Kaş'a dalış, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü yapmak, yaylaları görmek, deniziyle, kumuyla buluşmak için dünyanın her bölgesinden turistler geliyor. En büyük ilgiyi ise yerli turistlerden görüyoruz. Son yıllarda Kaş, yerli turizmin merkezi haline geldi'
 • Antalya'da Göçmen Kaçakçılığı Antalya'nın Kaş ilçesinde 11 kaçak ile göçmen kaçakçılığı yaptıkları belirlenen 3 kişi yakalandı.
 • 'Acıların Kenti' Xanthos Ziyaretçilerini Bekliyor Antalya'nın Kaş ilçesinde 'Acıların kenti' olarak bilinen, Dünya Miras Listesinde yer alan Xanthos Antik Kenti, hem hüzünlü tarihi, hem de zamana meydan okuyan kalıntılarıyla ziyaretçilerine başka bir dünyanın kapısını açıyor Kazı başkan yardımcısı Dönmez: ' Perslerin saldırısı sırasında bütün erkekler savaşa gidiyor. Erkekler savaşta ölünce kadınlar ve çocukları kentin akropolüne doğru kaçıyor. Kentin teslim edileceğini anlayan kadınların ve çocukların kendilerini yaktıklarını ve akropolün güney kıyısında bulunan uçurumdan aşağıya attıklarını biliyoruz' 'Bazı kentlerde sadece tek bir medeniyetin unsurları görebiliyoruz ama burada Romalı bir agora, Arkaik ve Klasik Dönem'den dikme mezarları aynı anda görebiliyoruz. Bu da Xanthos'un çok farklı bir kent olduğunu gösteriyor. Burada yaptığımız çalışmalar sonucunda genel olarak Likya Dönemi hakkında önemli verilere ulaşabiliyorsunuz'
 • Başkan Türel, Kaş'ta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Partili ilçe belediye başkanlarıyla Kaş'ta incelemelerde bulundu.
 • Türel, İlçe Belediye Başkanlarıyla Kaş'ta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Partili İlçe Belediye Başkanlarıyla birlikte Kaş’ta buluştu.
 • Kaş'ın Üzümlü Yolu Modernleşiyor Antalya’nın Kaş ilçesinde asfalt seferberliği başlatan Büyükşehir Belediyesi asfalt ekibi, Üzümlü Mahalle yolunu genişleterek modern bir hale getiriyor.
 • Kaş'ta Uyuşturucu Operasyonu Evlerinin balkon ve terasında Hint keneviri bulunan kardeşler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 • 1.5 Milyonluk Lüks Tekne Alev Alev Yandı Antalya’nın Kaş ilçesinde limanda demirli halde bulunan lüks teknede yangın çıktı. 1.5 milyon değerinde olduğu öğrenilen tekne yandıktan bir müddet sonra battı.
 • 1.5 Milyon Değerindeki Lüks Tekne Alev Alev Yanarak Battı Antalya’nın Kaş ilçesinde limanda demirli halde bulunan lüks teknede yangın çıktı. 1.5 milyon değerinde olduğu öğrenilen tekne yandıktan bir müddet sonra battı.
 • Balkon Ve Terasta Kenevir Yetiştiren 2 Kardeş Yakalandı Antalya’nın Kaş ilçesinde balkonda ve terasta Hint keneviri yetiştiren 2 kişi yakalandı.
 • Kaş Limanı'nda Demirli Teknede Çıkan Yangın Söndürüldü Kaş Limanı'nda demirli 40 metrelik özel teknede yangın çıktı.
 • Kaş-Kalkan Yolu Kaputaş'a Zarar Vermeyecek AK Parti Kaş İlçe Başkanı Mutlu Ulutaş, Kaş-Kalkan yolunun Kaputaj plajına zarar vermeyeceğini söyledi.
 • Antalya'da Denize Giren Genç Boğuldu Antalya’nın Kaş ilçesinde denize giren 17 yaşındaki çocuk boğuldu.
 • Antalya'da Denize Giren Çocuk Boğuldu Antalya'nın Kaş ilçesinde denize giren çocuk boğuldu.
 • Antalya İl Jandarma Komutanlığı'nda Görev Değişimi Resmi Gazete’de yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı atamalarına göre Antalya il Jandarma Komutanlığına, Tuğgeneralliğe terfi ettirilen Denizli il Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız atandı.
 • Kaş Kıbrıs Barajında Çalışmalar Devam Ediyor Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: 'Kıbrıs Barajı ile milli ekonomiye yılda 85 milyon 181 bin lira katkı ve 4 bin 220 kişiye de istihdam alanı sağlayacağız'.
 • Kıbrıs Barajı'nda Çalışmalar Devam Ediyor Antalya’nın Kaş ilçesi’nde inşa edilen Kıbrıs Barajı’nda çalışmalar devam ediyor.
 • Uzun Süre Suda Kalmak Kulağınıza Zarar Verebilir Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Asım Şafak, su sporları ve nemli havaların kulak iltihabı riskini artırdığını söyledi.
 • Genç Hemşire Kaza Kurbanı Oldu Antalya’nın Serik ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpıştığı kazada bir hemşire hayatını kaybetti.
 • İki Aracın Çarpıştığı Kazada Hemşire Hayatını Kaybetti Antalya’nın Serik ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpıştığı kazada
 • Antalya'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü Antalya'nın Serik ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü.
 • GÜNCELLEME - Muğla'da Denize Giren Suriyeli İki Çocuk Boğuldu Boğulan iki çocuğun babası Ali El Ali: 'Oğullarımın Suriye'de savaşta, bombaların altında ölmediğine şükrediyorum'BABANIN RÖPORTAJI EKLENDİ.
 • Deniz Yatağından Düşen İki Kardeş Hayatını Kaybetti Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen 2 Suriyeli Türkmen kardeş Muğla’da girdikleri denizde boğuldu.
 • Muğla'da Denize Giren Suriyeli İki Çocuk Boğuldu Muğla'da Suriyeli iki çocuk girdikleri denizde boğuldu.
 • 3. Kaş-Kalkan-Likya Yemek Festivali Yarışmaya yemek kategorisinde 10, tatlı kategorisinde ise 5 yarışmacı katıldı.
 • Engelli Vatandaşa Bisiklet Antalya’nın Kaş ilçesinde yaşayan engelli vatandaşa bisiklet hediye edildi.
 • Akdeniz'de Yasa Dışı Geçişler Sahil güvenlik ekiplerince durdurulan teknede 33 Suriyeli yakalandı.
 • Yunanistan'a Geçmeye Çalışırken Yakalandılar Antalya’nın Kaş ilçesinden Yunanistan’a bot ile geçmeye çalışan 33 Suriyeli göçmen yakalandı.
 • Yunanistan'a Geçmeye Çalışan 33 Göçmen Yakalandı Antalya’nın Kaş ilçesinden Yunanistan’a bot ile geçmeye çalışan 33 Suriyeli göçmen yakalandı.
 • Kaş'taki Orman Yangın Kısmen Kontrol Altına Alındı Antalya’nın Kaş ilçesinde çıkan orman yangın kısmen kontrol altına alındı.
 • Kaş'taki Orman Yangını Antalya Orman Bölge Müdürü Türk: 'Yangını yüzde 100 kontrol altına aldık' diyemiyoruz çünkü rüzgar aksilik yapar, yeni bir yangın çıkarabilir ancak kısmen de olsa kontrol altına aldığımızı ifade edebilirim'.
 • Kaş'taki Orman Yangını Sürüyor Antalya’nın Kaş ilçesinde çıkan yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor. Sert rüzgar sebebiyle karadan müdahale edilemeyen yangına havadan müdahale ediyor.
 • Kaş'ta Orman Yangını Antalya'nın Kaş ilçesinde başlayan orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
 • Kaş'ta Orman Yangını Çıktı Antalya’nın Kaş ilçesinde henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı orman yangını çıktı. Ev ve seraları tehdit eden yangını durdurmak için ekipler havadan ve karadan yoğun gayret sarf ediyor.
 • Antalya Dalış Turizminin Merkezi Olacak Antalya Valiliği kentin su altı envanterini çıkardı, dalış turizmine yönelik kampanya başlatıldı Vali Karaloğlu: 'Bu sene dalış turizmi konusunda Kaş gerçekten Türkiye'nin merkez üssü konumuna gelecek, hedefimiz de buydu. Türkiye, Antalya sahilleri, özellikle Kaş, Kekova, Kemer bölgesi, Akdeniz'in doğa havzasında Mısır'dan sonra ikinci bir dalış merkezi olsun' 'Kaş'a dalış turizmiyle ilgili geldiğini belgeleyen herkes, otellerden ve restoranlardan belli indirimlerden istifade edecek. İnşallah bu uygulama, Kaş bölgesine gelen hem yerli hem yabancı dalış severlerin sayısını artıracak'
 • Başkan Türel, Kaş Festivali'nde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 20’ncisi düzenlenen Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali’ne katıldı. Antalya’nın köklü festivallerinden olan ve Kaş Belediyesi tarafından bu yıl 20’ncisi düzenlenen Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali renkli görüntülerle başladı. Festivalin açılış törenine AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eşi Ebru Türel, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve vatandaşlar katıldı.
 • Batı Akdeniz İçin Yüksek Sıcaklık Uyarısı Hava sıcaklığı sahilde 4 ila 6, iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacak Hava sıcaklığının Antalya ve ilçelerinde 42, Muğla Seydikemer ve Köyceğiz'de 45, Fethiye'de ise 44 dereceyi bulması bekleniyor.
 • Çadırda Yaşayan Aileye Konteyner Ev Verildi Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş ilçesinde naylon çadırda yaşayanyaşlı çifte, konteyner ev hediye etti.
 • Hüseyin Dede Çadırda Yaşamaktan Kurtuldu Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş ilçesinde naylon çadırda yaşam mücadelesi veren 84 yaşındaki Hüseyin Keklikçi’ye konteyner ev hediye etti.
 • Antalya Eski Milletvekili İrbeç Hayatını Kaybetti Antalya 23. ve 24. Dönem Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç 58 yaşında hayatını kaybetti.
 • Dereye Düşen 2 Yaşındaki Çocuk Boğuldu Antalya'nın Serik ilçesinde anne ve babasının halı yıkadığı sırada dereye düşen 2 yaşındaki çocuk yaşamını yitirdi.
 • Antalya'da Taşkın Koruma Çalışmaları Antalya’nın Kaş ilçesi Eşen Çayı ile Karaçay Taş Tahkimat onarım çalışmaları tamamlandı.
 • Akdeniz'in Batısında Fırtına Bekleniyor Akdeniz'de yarın, Bodrum-Kaş ile Kaş-Kumluca arasında fırtına beklendiği bildirildi.
 • Başkan Türel, Kaş'ta Düzenlenen İftara Katıldı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel: 'Kaş'ta yaklaşık 272 milyon liraya yakın bir yatırımdan bahsediyoruz. Bunlar projeleri başlayan ve devam etmekte olan çalışmalarımız'
 • Büyükşehir'den Kaş'a 272 Milyon TL'lik Yatırım Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, iftarını Kaş’ta vatandaşlarla yaptı. Kaş’a 3 yılda 272 milyon TL’lik bir yatırım yaptıklarını dile getiren Başkan Türel, ilçenin yıllardır süren sorunlarını ortadan kaldırdıklarını söyledi.
 1  2  ...  18  19 

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !