KEMER HABERLERİ / Antalya

 • Kıyıya Vuran Balina Üniversite Yerleşkesine Gömüldü Akdeniz Üniversitesi yerleşkesindeki boş araziye gömülen balinanın çevresi, kemiklerin kaybolmaması için ağla kaplandı.
 • Antalya'da Gömülecek Balina 1,5 Yıl Sonra Çıkartılıp Sergilenecek Antalya'da vatandaşlar tarafından kıyıda ölü bulunan yaklaşık 5 metre uzunluğundaki balina otopsinin ardından Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesine gömülecek Üç gün önce öldüğü tespit edilen balinanın 1,5 yıl sonra gömüldüğü yerden çıkartılarak iskeletinin müzede sergileneceği belirtildi Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deval: 'Bu tür balinalar Türk sularında nadir görülüyor. Akdeniz'de son 10 yılda bu şekilde 30 balina bildirimi yapıldı'
 • GÜNCELLEME- Antalya'da Balina Kıyıya Vurdu Kemer ilçesinde vatandaşlar, kıyıda yaklaşık 5 metre uzunluğunda ölü balina buldu Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökoğlu: 'Balinalar Doğu Akdeniz ekosistemine girdiklerinde beslenmeyle ilgili sıkıntılar yaşıyor. Besin problemi yaşadığı için ölmüş ve fırtınayla kıyıya vurmuş olabilir' Balina, incelenmek üzere Akdeniz Üniversitesine götürüldüDETAYLAR EKLENDİ
 • Antalya'da Kıyıya 5 Metrelik Ölü Balina Vurdu Antalya’nın Kemer ilçesinde vatandaşlar, sahilde yaklaşık 5 metre uzunluğunda ölü balina bulundu.
 • Kıyıya 5 Metrelik Ölü Balina Vurdu Antalya’nın Kemer ilçesinde vatandaşlar, sahilde yaklaşık 5 metre uzunluğunda ölü balina bulundu.
 • Antalya'da Balina Kıyıya Vurdu Kemer ilçesinde vatandaşlar, kıyıda yaklaşık 5 metre uzunluğunda ölü balina buldu Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökoğlu: 'Balinalar Doğu Akdeniz ekosistemine girdiklerinde beslenmeyle ilgili sıkıntılar yaşıyor. Besin problemi yaşadığı için ölmüş ve fırtınayla kıyıya vurmuş olabilir'
 • Rus Acenteciler 'Turizm Güzeli' Olmak İçin Yarıştı Rusya’da faaliyet gösteren acentelerde görev yapan yetkililer “Miss Tourizm 2017” olmak için Antalya’da podyuma çıktı.
 • Kemer'de '1940'Lı Ve 1950'Li Yıllarda Basında 10 Kasım' Sergisi Antalya’nın Kemer ilçesi’nde "1940’lı ve 1950’li yıllarda basında 10 Kasım" sergisi açıldı.
 • Flayboard Kazasında Ayağı Kırılan Milli Sporcu O Anları Anlattı Antalya’nın Kemer ilçesinde antrenman yaptığı sırada ayağını kıran flayboard sporcusu Türkiye Şampiyonu Uğur Pirol o anları anlattı.
 • 12 Suçtan Aranan Şahıs Yakalandı Antalya’nın Kemer ilçesinde 12 ayrı suçtan aranan bir kişi yakalandı.
 • Antalya'da Aranan Şüpheli Yakalandı Antalya'nın Kemer ilçesinde, 12 suçtan aranan bir kişi tutuklandı.
 • Turizmciler Sezonu Gala İle Kapattı Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen galaya çok sayıda turizmci katıldı Kemer Kaymakamı Feslihan:'Aldığım son verilere göre, ekim ayının sonu itibarıyla Kemer'de 3,5 milyonun üzerinde turist ağırladık. Bu rakam, kamu ve özel sektör ile sivil toplum örgütlerinin birlikteliğinin başarısıdır'
 • Flyboard Şampiyonunun Ayağının Kırılması Uğur Piro'nun ayağının kırıldığı anın görüntüsü ortaya çıktı.
 • Flyboard Şampiyonunun Ayağı Kırıldı Türkiye Flyboard şampiyonu Uğur Piro'nun, Antalya'nın Kemer ilçesinde antrenman sırasında ayağı kırıldı.
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu Antalya'nın Kemer ilçesinde uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan bir kişi tutuklandı.
 • Kemer'e Yeni 'Kardeş Şehir' Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur'a bağlı Çingeltey Belediyesinden gelen meclis üyelerini kabul eden Kemer Belediye Başkanı Gül, heyetin 'kardeş şehir' olma olma teklifini kabul etti.
 • Transtaurus Dağ Bisikleti Yarışı 85 sporcunun katıldığı organizasyonun son gününde Rusya'dan Ivan Seledkov birinci oldu.
 • 32 Yıllık Asker Arkadaşları İçtimada Buluştu İzmir Gaziemir Özel Ulaştırma Oto Bölüğü’nde 32 yıl önce askerlik görevini birlikte yapan 72 kişi, 4. kez buluşarak yeniden içtima yaptı. O yıllardaki bölük ve takım komutanlarının da hazır bulunduğu içtimada duygusal anlar yaşandı.
 • Asker Arkadaşları 32 Yıl Sonra Antalya'da Buluştu İzmir Gaziemir Destek Kıtaları Özel Ulaştırma Oto Bölük Komutanlığında 1965-1972 yılları arasında askerlik yapan 84 arkadaş, 32 sene sonra Antalya'nın Kemer İlçesinde buluştu.
 • Yardıma Muhtaç Çocuklar İçin Bin 300 Kilometre Pedal Çevirdiler Kırsal kesimlerde yaşayan çocuklara giyim ve kırtasiye desteği için düzenlenen bin 300 kilometrelik 'Çanakkale'den Antalya'ya Umut Turu', Kemer'de sona erdi Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Suyabatmaz: 'Çocuklar için bir umut olmak için pedal çevirdik'.
 • Transtaurus Dağ Bisikleti Yarışı 85 sporcunun katıldığı organizasyonun ilk gününde birinciliği Rus sporcu Seledkov kazandı.
 • Ahıska Türk Cemiyetleri Temsil Heyeti 2. Çalıştayı Akdeniz Ahıskalı Türkler Birliği Derneği Başkan Vekili Hüseyin: 'Ahıska Türklerinin vatandaşlık başvuruları Eylül ayı itibariyle başlamıştır. Bu konuda emeği geçen başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer devlet adamlarına teşekkür ederiz' 'İstisnai vatandaşlık Türkiye'de yaşayan Ahıska Türklerinin sorunlarını büyük kısmını çözecek'
 • 19 Yaş Altı Milli Futbol Takımı Antalya'da Milliler, Antalya'da yapılacak Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçları hazırlıklarına başladı.
 • Antalya'da Sonbaharda Deniz Keyfi Yurdun birçok bölümünde soğuk havanın etkisini göstermesine karşın hava sıcaklığının 21 derece ölçüldüğü Antalya'nın Kemer ilçesinde vatandaşlar denize girdi.
 • Antalya'da Cadılar Bayramı Kutlaması Antalya'nın Kemer ilçesinde, Cadılar Bayramı (Halloween) kutlaması yapıldı.
 • 9. Uluslararası Bilgi Olimpiyatı Kemer'de yapılan etkinliğe 10 ülkeden yaklaşık 500 öğrenci katılıyor Organizasyon Başkanı Bikkenoğlu: 'Diğer ülkelerden gelen küçük yaştaki öğrenciler, Türkiye'yi görüyor, Türkiye'nin kültürünü ve eğitim sistemini öğreniyor'.
 • Bakan Soylu Açıklaması 'Türkiye'nin Tek Gündemi Terör Değildir' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye’nin uzun zamandır terör gündemi olduğu için bakanlık olarak bu aksiyonel yönümüzün daha fazla öne çıktığı, kamuoyunda ve medyada daha fazla yer aldığı aşikardır. Türkiye tek gündemi terör olan bir ülke değildir. Bunu kabul etmemiz de mümkün değildir. Bir tarafta terörle mücadele eder diğer tarafta da alt yapı yatırımları bilim ve teknoloji hamleleri, eğitim faaliyetleri, kültürel etkinlikleri devam eder" dedi.
 • İçişleri Bakanı Soylu Antalya'da Soylu: (1) 'Türkiye tek gündemi terör olan bir ülke değildir. Bunu kabul etmemiz de mümkün değildir. Bir tarafta terörle mücadele eder diğer tarafta da altyapı yatırımları, bilim ve teknoloji hamleleri, eğitim faaliyetleri, kültürel etkinlikleri devam eder. Bir grup mensup bir gece darbe yapmaya kalkar, silahlarla milletin üzerine yürür, sabahına varmadan millet bunları bastırır. Hafta başında piyasalar açılır her şey rutininde, hiçbir şey olmamış gibi normalliğe devam eder' 'İşte bu coğrafyanın, bu medeniyetin gücü buradadır. Allah'ın emrettiği hususlardan bir tanesidir abdest almak. Her abdest yeni bir başlangıç, tazelenmedir, ilk adımı atmaktır. Bu coğrafyada bizi diz çöktürememelerinin temel sebeplerinden bir tanesi de bu anlayışımızı sürekli hayatımızda daim kılmaktır'
 • Kahvaltı Sırasında Silahlı Saldırı Açıklaması 4 Yaralı Antalya’da bir kişi, tartıştığı dört kişiye kahvaltı yaptıkları kafede kurşun yağdırdı. Olayda 4 kişi bacaklarından yaralandı. Kafedeki diğer müşteriler ise büyük bir korku yaşadı.
 • Antalya'da Silahlı Saldırı Açıklaması 4 Yaralı Antalya’da bir kişi, tartıştığı dört kişiye kahvaltı yaptıkları kafede kurşun yağdırdı. Olayda 4 kişi bacaklarından yaralandı. Kafedeki diğer müşteriler ise büyük bir korku yaşadı.
 • İçişleri Bakanı Soylu Açıklaması '(CHP'li Tezcan'ın açıklamaları)Tam 11 seçimdir halkın oyuyla demokratik bütün değerlerle bütünleşerek ve buluşarak, milletin takdirini kazanmış bir lidere, bir devlet başkanına, cumhurbaşkanına yönelik bu sözler kelimenin tam anlamıyla şeytan dilliğidir. Anadolu'da şeytan dili derler buna ve bunun hesabı sorulur, bu çok açık ve nettir' 'Bu hafta itibarıyla 300'ün üzerinde DEAŞ hedefimiz vardı. Arkadaşlarımız bir haftalık süreç içerisinde bu konuda önemli adımlar attılar. İstanbul'da da soruşturma derinlik kazanarak devam etmektedir. Tabii coğrafyamızın kendine ait, özellikle etrafımızdaki gelişmelerin kendine ait bu tip riskleri söz konusudur'
 • Kağıt Pasaport Devri Sona Eriyor İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, test basımı başlayan yeni pasaportların polikorbondan üretileceğini belirterek, Pasaportlarda da kimlik kartlarında kullanılan malzemeler kullanılacak. Yeni pasaportlar kağıt olarak üretilmeyecek. Kart şeklinde üretilecek. Bu kartla seyahat yapma özgürlüğü de olacak. Eğer Avrupa Birliği (AB) ile vize serbestliği başlamış olsaydı bu pasaportlar gerekiyordu” dedi.
 • 'Yeni Pasaportların Test Basımına Başlandı' Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Güner: 'Yeni pasaportlar şu anda kullanılan pasaportlardan farklı. Test basımlarına başladık' 'Yeni pasaportlar kağıt olarak üretilmeyecek, kart şeklinde üretilecek' 'Bu yılki hedefimiz 15 milyon kimlik kartı basımı'
 • Olympos Teleferik 9 Ayda 200 Bin Kişiyi Zirveye Taşıdı Olympos Teleferik Genel Müdürü Gümrükçü: 'Yerli ve yabancı misafirlerimiz teleferikle yolculuk yapmaktan büyük keyif alıyor. Bu yıl 9 ayda 200 bin misafiri 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'nın zirvesine taşıdık. Bu sayı hem Antalya hem de Kemer'e büyük katkı sağladı'
 • Bilardo Açıklaması Türkiye Pool Şampiyonası Kemer ilçesinde yapılan şampiyonaya 185 sporcu katıldı.
 • Kuşak Güreşi Türkiye Şampiyonası Antalya'daki şampiyonaya 170 sporcu katılıyor.
 • Bilardo Açıklaması Türkiye Pool Şampiyonası Antalya'da düzenlenen şampiyonaya 185 sporcu katılıyor TBF Asbaşkanı Arslan: 'Federasyonun seçilen yeni yönetimi Türkiye'deki bilardo algısını değiştirdi. Artık dünya kupaları ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapıyoruz'
 • İnşaat İşçiliğinden Milli Takıma Antalya'da inşaatlarda çalışarak aile bütçesine katkı sağlayan Yunus Emre Sevinç, Bocce Milli Takımı'na seçilmenin gururunu yaşıyor Milli sporcu Yunus Emre: 'Turnuvaya katılacağım gün evden ayrılırken annem, 'Oğlum, artık hayatın içindesin. İnşaatta çalış. Gidip ne yapacaksın' dedi. Turnuvada başarılı olmasaydım yine inşaatlarda çalışacaktım' Antrenör Uzun: 'İzin almaya çalışan oyuncumuza ustası, 'Sen top atıp da ne yapacaksın? Atsan ne olacak atmasan ne olacak, burada çalış ekmeğini kazan.' demiş. Sonra gidip Yunus'un ustasını ikna ettim'
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu Gözaltına alınan 5 zanlı, uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.
 • Kemer'de Uyuşturucu Operasyonuna 5 Tutuklama Antalya’nın Kemer ilçesinde polisin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda 19 kişi gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan 1’i kadın 5 kişi uyuşturucu satmak iddiasıyla tutuklandı.
 • Kaçak Ukraynalının Yaşadığı Barakada Esrar Ve Hint Keneviri Ele Geçirildi Antalya’nın Kemer ilçesinde polis ekiplerince pasaportsuz olarak yakalanan Ukraynalının yaşadığı metruk barakada satışa hazır 50 adet esrar paketi ve 36 saksıda Hint keneviri fidesi ele geçirildi.
 • Antalya'da Kamyon Esnafa Çarptı Açıklaması 2 Yaralı Antalya'nın Kemer ilçesinde kamyonun yol kenarında nar satan esnafa çarpması sonucu biri ağır 2 kişi yaralandı.
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonu Kemer ilçesinde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Ukrayna uyruklu tutuklandı Televizyon dolabı içerisinde özel ışıklandırma sistemiyle yetiştirilen 36 saksıda Hint keneviri ele geçirildi.
 • Kazak İş Adamının Lüks Yatı Kemer'e Demirledi Kazak milyarder Alican İbrahimov'a ait olduğu öğrenilen lüks yat, Kemer ilçesinde demirledi.
 • Uluslararası Open Dart Turnuvası Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen turnuvaya 12 ülkeden 223 sporcu katılıyor TBBDF Dart Teknik Kurul Üyesi Çelebi: 'Turnuvanın ülkemizde yapılması ve bu tarz turnuvalara Türk sporcuların da katılması Türkiye'deki dartın kalitesini yükseltiyor. İleriye dönük vizyonumuzu da genişletiyor'
 • KETOB Başkanlığına Gürler Seçildi Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) başkanlığına Şener Gürler seçildi.
 • Uluslararası Bocce Turnuvası Antalya'nın Kemer ilçesinde başlayan turnuvaya, 10 ülkeden 330 sporcu katılıyor TBBDF Bocce Asbaşkanı Kapsız:'Petank milli takım seçmelerini buradaki müsabakalar sonrası yapacağız. Seçilen iki takım, uluslararası organizasyonlarda Türkiye'yi temsil edecek'
 • 'Ağaçlarım Kurumasın' Diye Dağ Evinden Ayrılmıyor Antalya'da Tahtalı Dağı eteklerinde elektriği ve suyu olmayan ahşap evde tek başına yaşayan 70 yaşındaki Habire, çocuklarının 'Seni şehre götürelim, rahat edersin' demelerine rağmen gözü gibi baktığı ağaçlarını bırakıp bir yere gitmiyor Patika yollardan tenekelerle su taşıdığı, kendi tabiriyle 'çocuk' gibi büyüttüğü ağaçlarının kurumasından endişe ettiği için dağ evinden ayrılmayan Dudu nine, 'Bu ağaçları dağdan 20 kiloluk tenekelerle su taşıyarak suladım. Gençliğimde tenekeleri omzuma alıp suyu getirir, ağaçları sulardım. Burayı, ağaçlarımı bırakıp bir yere gidemem' sözleriyle ağaçlara sevgisini anlatıyor
 • Kemer Uygulama Noktası 'Güvenlik Alanı' Olarak Belirlendi Antalya-Kemer Karayolunda oluşturulan yol uygulama noktası “Güvenlik Alanı” olarak belirlendi.
 • Bocce Açıklaması Petank 1. Lig Ligin ilk hafta müsabakaları Antalya'da sona erdi.
 • Antalya'da Sahte Para Operasyonu Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen sahte döviz operasyonunda 297 bin 500 Avustralya doları ele geçirildi.
 • Antalya'da Sahte Avusturya Doları Operasyonu Antalya’nın Kemer ilçesinde 297 bin 500 Avusturya doları değerinde 3 bin 450 adet sahte para ele geçirildi.
 • MHP İl Başkanı Aksoy, Muhtarların Sorunlarını Dinledi MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, bazı ilçeleri ziyaret ederek muhtarların sorunlarını dinledi.
 • Kemer'de Denizcilik Fakültesi İçin Hazırlıklar Sürüyor Antalya'nın Kemer ilçesinde Akdeniz Üniversitesi bünyesinde açılması planlanan denizcilik fakültesi için tahsis edilen binada hazırlıklar sürüyor.
 • Bocce Açıklaması Petank 1. Lig Müsabakaları Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen müsabakalara 16 takımdan yaklaşık 100 sporcu katılıyor TBBDF Bocce Asbaşkanı Kapsız:'İnşallah boccede milli sporcuları olimpiyatlarda göreceğiz'.
 • Bocce Açıklaması Petank 1. Lig Elemeleri Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen müsabakalara 200 sporcu katılıyor.
 • 6. Akdeniz Sahil Güvenlik Faaliyetleri Forumu İçişleri Bakanı Soylu: 'Uluslararası Göç Örgütünün verilerine göre 2015 yılında Yunanistan tarafında 853 bin 650 olan düzensiz göçmen yakalaması, 2017'nin sonlarına geldiğimiz bu dönemde, yüzde 98'lik bir düşüşle 20 bin 364'e gerilemiştir.' 'Düzensiz göç rotalarının Doğu Akdeniz ve Ege'de aldığımız tedbirler neticesinde kısmen, o kadar olmasa da İtalya ve İspanya hattına biraz kaydığı anlaşılmaktadır. Düzensiz göçle mücadeleye destek vermek için 2016 yılından beri Ege'de görev yapan NATO unsurlarının artık burada aldığımız tedbirlerle çekilme zamanı gelmiştir. Bana göre Deniz güvenliği açısından bunun elbette ki daha doğru adımlarını hep birlikte atacağız'
 • 'Türk Oyuncu Hak Ederek Formayı Kapmalı ' Antalyaspor Kulübü Başkanı Öztürk: '(Yabancı futbolcu kontenjanı) 'Türk oyuncu zorunlu olduğundan değil, hak ederek formayı kapmalı' 'Yabancı oyuncuların Antalya'ya gelmesi ve yaşaması, hem turizme hem de ülkenin genel imajı ve futbol kalitesine katkı sağlıyor'.
 • 'Türkiye İle İlgili Negatif Sözlere Asla İnanmayacağım' ECU Başkanı Azmaiparashvili:'Birisi gelip de bana Türkiye'nin güvenilir olmadığı ile ilgili negatif bir şey söylerse asla inanmayacağım' Azerbaycan Satranç Federasyonu Başkan Yardımcısı Hasanov:'Diğer ülkelerindeki sporcular, Türkiye'de yapılan turnuvaların çok yüksek seviyede olacağını biliyor'.
 • Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda Kapanacak Yollar 53.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 10-11 Ekim tarihleri arasında yapılacak olması nedeniyle Antalya’da bazı yolların araç trafiğine kapatılacağı açıklandı.
 • Bin 600 Yıllık Mozaiklerin Üzeri 41 Yıl Sonra Yeniden Açıldı Antalya'nın Kemer ilçesinde 1976'da bulunan ve üzeri daha sonra kapatılan bin 600 yıllık mozaikler, 41 yıl sonra yeniden gün yüzüne çıkarıldı Kazı Başkanı Demirel: 'Burada genellikle geometrik ve bitkisel motiflerden oluşan geç dönem mozaikleri karşımıza çıkıyor. Özellikle yapının batı tarafı giriş bölümünde yapının inşası sırasında bağış yapan kişilerin isimlerinin yer aldığı yazıt bulundu. Yazıtta, yapıya o dönemde bağışta bulunan, katkısı olan, bir nevi sponsorluk tarzında kişilerin adları yazıyor'
 • 2017 Avrupa Kulüpler Kupası Satranç Turnuvası Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen organizasyonda ilk tur müsabakaları başladı Turnuvada, eski dünya şampiyonu Vladimir Kramnik, 2017 Dünya Kupası ikincisi Ding Liren ve FIDE Dünya Sıralamasında ilk 10'da yer alan Şehriyar Mamedyarov ve Alexander Grischuk da mücadele ediyor.
 • Avrupa Kulüpler Kupası Satranç Turnuvası Başladı Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen organizasyonun açılış seremonisi yapıldı.
 • Antalya'da Alman Kadın Evinde Ölü Bulundu Antalya'nın Kemer ilçesinde yaşayan Alman uyruklu kadın evinde ölü bulundu.
 • Kemer'de Hırsızlık Şüphelisi Yakalandı Kemer ilçesinde, hırsızlık yaptığı iddiasıyla bir şüpheli gözaltına alındı.
 • Alman Turistler, 'Oktoberfest'i Kutladı Antalya'nın Kemer ilçesinde tatil yapan Alman turistler 'Oktoberfest' etkinliğinde eğlendi.
 • Kemer'in Mitoloji Tarihi Tanıtılacak Kemer ilçesinin mitoloji tarihi ve doğası tanıtılacak.
 • Büyükşehir'den Çıralıya Sıcak Asfalt Antalya Büyükşehir Belediyesi, Çıralı yolunu sıcak asfaltla kaplıyor.
 • AKBEM Kurslarına Yoğun İlgi Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür ve Bilgi Eğitim Merkezi (AKBEM) kurs kayıtları başladı.
 • 6. Uluslararası Antalya Kemer Bisiklet Festivali Antalya'nın Kemer ilçesinde bu yıl altıncısı düzenlenen etkinliğe 3'ü yabancı toplam 370 bisiklet tutkunu katıldı ANBİFED Başkan Yardımcısı Akyüz: 'Amacımız, bisikleti insanlara sevdirmek ve bisiklet sporuna olan ilgiyi artırmak. Önümüzdeki yıllarda bu çabalarımızın karşılığını görmeyi umuyoruz'
 1  2  ...  48