KEMER HABERLERİ / Antalya

 • Antalya'da Birlerce Kişi Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz İçin Bir Araya Geldi 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz, Antalya’da coşkuyla karşılandı. Antalya’yı en iyi şekilde temsil etmek istediklerini söyleyen Gürbüz, "Uzun yıllardır Antalya’ya altın kemer geliyor ve Antalya’yı en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Belediye başkanımız, kendimi bildim bileli güreşlere destek veriyor. Bu yıl birlikte çalışma şansımız oldu, ilk yılımızda altın kemeri Antalya’ya getirdiğimiz için ayrı mutluluk duyuyorum" dedi.
 • Kayıp Buse İçin JAK Tarafından Karada Kadavra Köpekli Arama Başlatıldı Antalya’nın Kemer ilçesinde 24 Ocak günü meydana gelen hortum felaketi sırasında kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kader Buse Acar için jandarma tarafından hortumun yaşandığı bölgede karada arama çalışması başlatıldı. Bu sabah saatlerinde başlayan çalışmada Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri ve Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerine bir kadavra arama köpeği de destek veriyor.
 • Kayıp Buse İçin Kadavra Köpekli Arama Başlatıldı Antalya’nın Kemer ilçesinde 24 Ocak günü meydana gelen hortum felaketi sırasında kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kader Buse Acar için jandarma tarafından hortumun yaşandığı bölgede karada arama çalışması başlatıldı.
 • Babanın Aldığı Koku Harekete Geçirdi, JAK Bölgeyi Karış Karış Taradı Hortum felaketinde kaybolan Kader Buse Acar için JAK tarafından arama çalışmaları yeniden başlatıldı. Birkaç gün önce otomobilin arka tamponunu bulan baba Ahmet Acar, "Bir koku aldık üst kısımlarda. Bilmiyorum kaplumbağa ölüsü de olabilir, kuş ölüsü de olabilir.Tepenin biraz üstünde arabanın arka sağ tamponunu bulduk. Cumartesi günü arabanın düştüğü yerden en son noktaya kadar çıktık" dedi.
 • Altın Kemer Antalya'ya Geliyor 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, Antalyalı başpehlivan Ali Gürbüz, final güreşinde rakibi, yine Antalyalı başpehlivan Orhan Okulu’yu Er Meydanı’nda yenerek, 2019 yılı şampiyonu oldu.
 • Ali Gürbüz Altın Kemeri Taktı 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye girenlere ödülleri verildi. Antalya Büyükşehir belediyesi adına güreşenBaşpehlivan Ali Gürbüz altın kemeri taktı. Ali Gürbüz, “Hiç pes etmedim, aynı zamanda onur, gurur mücadelesi verdim." DEDİ.
 • Oteldeki Yangın Ucuz Atlatıldı Antalya’nın Kemer ilçesinde bir otelin jeneratör bölümünde yangın çıktı. Yangın, itfaiye ve otel çalışanlarının yardımıyla kontrol altına alındı.
 • Kazayı İzleyen Sürücü, İkinci Kazaya Yol Açtı Açıklaması 7 Yaralı Antalya’da 4 aracın karıştığı 2 ayrı kazada 3’ü Rus turist 7 kişi yaralandı. İkinci kazanın, bir sürücünün ilk kazayı izlemek isterken meydana geldiği öğrenildi.
 • Antalya'da Aydınlatma Direğinin Lambası Alev Alıp Yandı Antalya’nın Kemer ilçesinde aydınlatma direğindeki lambalardan biri bir anda alev alıp yandı.
 • 72 Yaşındaki Site Bekçisinin Dövülerek Öldürülmesi Antalya’nın Kemer ilçesinde 2 kişiye saldırıp 72 aşındaki site bekçisi Ali Osman Kayan’ın ölümüne neden olduğu iddiasıyla yakalanıp gözaltına alınan Ö.Ş. tutuklanırken olayda yaralanan belediye işçisi Nihat Gökkılıç, olay gecesi yaşananları anlattı. Gökkılıç, "Biz boğuşurken, Osman amca müdahale etti, onu tek yumrukta yere serdi, çevredeki insanlar sadece izledi, Jandarma’yı bile aramadılar" dedi. Diğer yandan olay gecesi bazı vatandaşların çektiği cep telefonu görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde 72 yaşındaki maktül Ali Osman Kayan’a kalp masajı yapıldığı görülüyor.
 • Umutla Maviliklerden Gelecek Haberi Bekliyor Kemer’de 24 Ocak günü meydana gelen hortum felaketi sırasında kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kader Buse Acar, 155’inci günde Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı dalgıçlar tarafından yeniden denizde aranmaya başlandı. Talihsiz kızın annesiyle birlikte içinde bulunduğu otomobilin sürüklendiği Ağva Deresi’nin denizle birleştiği noktanın açıklarına giden Sahil Güvenlik timi 12 metre ile 20 metre arasındaki derinlikte Buse’nin izlerini aradı. Dalgıçların arama yaptığı sırada sahilde bekleyen baba Ahmet Acar, sık sık dua okurken, arada bir eşine göndermek için cep telefonuyla fotoğraf çekti.
 • Buse İçin 20 Metrelik Görüş Mesafesi Umut Oldu, Aramalar Yeniden Başladı Kemer’de 24 Ocak günü meydana gelen hortum felaketi sırasında kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kader Buse Acar, 155’inci günde Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı dalgıçlar tarafından yeniden denizde aranmaya başlandı. Talihsiz kızın annesiyle birlikte içinde bulunduğu otomobilin sürüklendiği Ağva Deresi’nin denizle birleştiği noktanın açıklarına giden Sahil Güvenlik timi 12 metre ile 20 metre arasındaki derinlikte Buse’nin izlerini aradı. Dalgıçların arama yaptığı sırada sahilde bekleyen baba Ahmet Acar, sık sık dua okurken, arada bir eşine göndermek için cep telefonuyla fotoğraf çekti.
 • Binası Yıkılan Kadın Muhtar, Açık Alana Tezgah Açtı, 'Hizmete Devam' Dedi Antalya’nın Kemer ilçesinde kadın muhtarın binanın yarısına taşımacılık kooperatifinin getirileceği gerekçesiyle eşyalarını toplayıp boşalttığı muhtarlık binası yıkıldı. Yaşadıkları sebebiyle pes edip binayı boşaltan kadın muhtar, görevini yapmaktan pes etmedi. Oturduğu evin girişindeki ortak kullanım alanına masa ve sandalye atan kadın muhtar, vatandaşa hizmetini açık havada sürdürmeye başladı.
 • AKTOB Başkanı Yağcı Açıklaması 'Otele Gelen Turisti Şehre Getirmek De Sadece Turizmcilerin Değil Tüm Şehrin Sorunu' Turizm sektör temsilcileri Kemer’de bir araya gelerek, Kemer’in sorunlarını masaya yatırdı. AKTOB Başkanı Yağcı, "Otele gelen turisti şehre getirmek de sadece turizmcilerin değil tüm şehrin sorunu" dedi.
 • 72 Yaşındaki Site Bekçisinin Dövülerek Öldürüldüğü İddiası Antalya’nın Kemer ilçesinde alkol aldıktan sonra sokakta iki kişiye saldırarak 72 yaşındaki Ali Osman Kayan’ın ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Özgür Ş. adliyeye sevk edildi. Özgür Ş.’nin ifadesinde “Motosikletli şahıs benim önümü kesti ve tokat attı. Köpeği bana saldırdı. Bu arada bir şahıs daha gelerek bana saldırdı. Tanımadığım şahsa kendimi savunmak amacıyla nasıl vurduğumu hatırlamıyorum" dediği öğrenildi.
 • Başkan Böcek Açıklaması 'Kemer'de Arıtma Problemi Olmayacak' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bürokratları ile birlikte Kemer ilçesini ziyaret ederek sorunları dinleyip incelemelerde bulundu.
 • Vali Karaloğlu, Kemer'in İmar Problemine El Attı Kemer Belediyesi ev sahipliğinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Kemer Buluşması” gerçekleştirildi. Buluşmanın Antalya Valisi Karayloğlu ve turizm temsilcilerinin de katıldığıöğleden önceki bölümünde Beldibi mahallesinden Çıralı’ya kadar olan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, "Vali bey, bu imar sorunu ile gerekli talimatlarını verdi. Bu konuyu çözeceklerini söyledi. Alacasu Koyu ve Kındılçeşme Günübirlik Alanı’nın bir protokole verilmesi için Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile gerekli görüşmeleri yaptı. Bizim için bugün çok olumlu bir toplantı yapıldı" dedi.
 • Kadın Muhtar Sonunda Pes Etti, Binayı Boşalttı Antalya’nın Kemer ilçesinde kullandığı muhtarlık binasının yarısına taşımacılık kooperatifi getirilmesine karşı çıkan ve binanın kilidi kırılıp anahtar değiştirilmesine gözyaşları içinde tepki gösterip şikayetçi olan kadın muhtar Münevver Erkal, yaşadıklarına dayanamayıp binayı boşalttı. Çiçeklerini, tabelasını, mazbatasını ve Atatürk fotoğrafını alan kadın muhtar binadan ayrıldı.
 • Kleopatra Koyu Davası Antalya’da bulunan Kleopatra Koyu’nun kira bedeliyle üç firmanın ortaklığındaki şirkete 29 yıllığına kiraya verildiği ihalenin iptali ve yürütmenin durdurulması için açılan davanın duruşması görüldü.
 • Antalya'da Yaşlı Adam Dövülerek Öldürüldü Antalya’nın Kemer ilçesinde bir okulun güvenlik görevlisinin darp ettiği 72 yaşındaki site bekçisi hayatını kaybetti.
 • Antalya'da Boşaltılan Stat Karakolluk Oldu Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Dr. Fehmi Öncel Stadı’nın tribünleri ve diğer malzemelerinin sökülerek Kemer merkezindeki stada götürülmesi, mal sahipleriyle Kemerspor 2003 kulübünü karakolluk etti.
 • Boğulma Tehlikesi Geçiren Genç Kurtarılamadı Antalya’da denizde boğulma tehlikesi geçiren genç, kaldırıldığı hastanedeki yaşam savaşını kaybetti.
 • Kadın Muhtarın Gözyaşları Antalya’nın Kemer ilçesinde kullandığı muhtarlık binasının tahsisi geçtiğimiz Nisan ayında dolan ve yazı ile yeniden tahsis isteyen kadın muhtar, binanın yarısının taşımacılık kooperatifine verilmeye çalışıldığını iddia etti. Muhtarlık binasına belediye görevlilerinin izinsiz girdiğini ve kilidin değiştirildiğini ileri süren muhtar Münevver Erkal, yaşadıklarını olay yerine gelen polislere gözyaşları içinde anlattı.
 • Tekne Turundaki Turistlere Yunus Şov Antalya’nın Kemer ilçesinde deniz turu yapan tatilcilerin teknesine yunuslar eşlik etti. Tekneyle yarışan, suya dalıp çıkan yunuslar renkli görüntüler oluşturdu.
 • Havuz Başını Kenevir Tarlasına Çevirdi Antalya’nın Kemer ilçesinde kullanılmayan bir dinlenme tesisinde yaşayan bir kişi üçüncü kez yaşadığı alanı uyuşturucu bahçesine çevirince polis tarafından yakalandı. Yüzme havuzunda kalan suyun koku ve sinek yaptığı şikayeti üzerine suyu boşaltmaya çalışan belediye ekiplerinin şüphesiyle yapılan baskında 102 kök hint keneviri ele geçirildi.
 • Polonyalı Ailenin Yürüyüş Planı Hastanede Bitti Antalya’nın Kemer ilçesinde ailesiyle birlikte tatil yapan Polonyalı kadın turist yürüyüşe çıktığı Çalıştepe’de düşerek yaralandı. Ayağında kırıklar olduğu belirlenen turist yaklaşık 1 saat süren bir çalışma ile kurtarıldı.
 • Kızının Altında Olabileceği Noktaları Tek Tek İşaretledi Antalya’nın Kemer ilçesinde yaşanan hortum faciasında kayboluşunun 147. gününde Kader Buse Acar’ın bulunması için jandarma, Buse’nin üzerindeki metal eşyalara kilitlendi. Ekipler Buse’nin kaybolduğu Ağva deresinde dedektörle arama yaparken, 85 noktadan sinyal alındı. Baba Ahmet Acar da elindeki sprey boya ile cihazın sinyal verdiği noktaları tek tek işaretleyerek numaralandırdı.
 • Antalya'da İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı Açıklaması 2 Yaralı Antalya’nın Kemer ilçesinde kafa kafaya çarpışan otomobillerden birinin sürücüsü emniyet kemeri takılı olmadığı için başından yaralanırken, kaza yerinden elektrikli bisikletle uzaklaşmaya çalışan Özbek turist ayağını kırdı.
 • Hortumun Büyük Zarar Verdiği Kemer Devlet Hastanesi Yenilendi. Ocak ayında batı ilçelerini etkisi altına alan yağmur, fırtına ve hortum sonrası büyük hasar gören Kemer Devlet Hastanesi’nin tadilat yapım işi tamamlandı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür hastaneyi ziyaret edip yerinde incelemelerde bulundu.
 • Kemer'de Ortalığı Birbirine Katıp 3 Kişiyi Yaralayan Sudanlı Saldırgan Serbest Bırakıldı Antalya’nın Kemer ilçesinde bir otel işletmecisi ile 3 kız çocuğuna saldırarak ikisini ağır yaralayan, ayrıca 5 kadının hakkında taciz suçlamasıyla şikayetçi olduğu Sudanlı Dominic Ngor Angok yargılanmakta olduğu mahkemece serbest bırakılırken, yurt dışına çıkış ve adli kontrol şartı konuldu.
 • Kayıp Buse'nin Anne Ve Babası, Babalar Gününü Arama Çalışmarını Takip Ederek Geçirdi Antalya’nın Kemer ilçesinde 24 Ocak’ta yaşanan hortum felaketinde kaybolan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kader Buse Acar’ın anne-babası ve yakınları 144 gündür sonuçsuz kalsa da arama çalışmalarına ara vermiyor. Anne ve baba, babalar gününde yapılan arama çalışmalarında tüm gün bölgeden ayrılmadı. Baba Ahmet Acar, " Bizimkisi bir umuttu. Umutların bitmeyeceğini biliyorum." dedi.
 • Antalya'da Caretta Carettaların İlk Yuva Etkinliği Soyları tükenme tehdidi altındaki Caretta Caretta’ların Akdeniz kıyılarındaki başlıca yumurtlama bölgelerinden biri olan Çıralı sahilinde düzenlenen “İlk Yuva Etkinliği”nde yuvaların korunmasına katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara “Caretta Dostu” belgeleri verildi, çeşitli etkinlikler yapıldı.
 • Türkiye Turizmi İçin Moskova'da Büyük Buluşma Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da bu sene üçüncüsü organize edilen Türkiye Festivali başladı. Türkiye’nin turizm zenginliklerini Moskova’ya taşıyan festival, yağışlı havaya rağmen Rus halkının büyük ilgisini gördü.
 • Polonyalı Turist Denize Boğuldu Antalya’nın Kemer ilçesinde eşiyle birlikte tatil yapmakta olan Polonya vatandaşı Piotr Pawel Bularz (44), denizde boğularak hayatını kaybetti.
 • Kadın Avukatı Bu Defa Kalın Sac İle Güçlendirilmiş Kapı Bile Durduramadı Antalya’nın Kemer ilçesinde Milli Parklar’ın talimatı üzerine çit müvekkilinin işlettiği alanın sınırına çit çektirmek üzere gittiği otelde genel müdürün engellemesiyle zor anlar yaşayan kadın avukat sonunda amacına ulaştı ve çit çekme çalışması başladı. Bu kez jandarmanın desteğini alan Avukat Özlem Dörtkardeşler, açılmasın diye sac levhalarla güçlendirilmiş kapıyı kırarak müvekkilinin işlettiği alana girdi. Demirci ustası ve diğer işçiler çit çekme çalışması yaparken avukat Dörtkardeşler çimenlerin üzerinde yürüyerek stres attı. Sabaha kadar süren çit çekme çalışmaları sırasında otel yöneticileri çitleri yıkmaya çalışınca takviye jandarma birliği sevk edildi. Otel ve kiracısı şirket yöneticileri çit çekilerek tesisin denizle ilişkisinin kesildiğini ileri sürerken işlemi yapan mal sahibi şirket vekili kendilerinin sadece Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün talimatını yerine getirdiklerini ifade etti.
 • 7 Ülkeden 360 Çocuk Kemer'de Yarıştı Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen uluslar arası çocuk yetenek festivali renkli görüntülere sahne oldu. 7 ülkeden toplam 360 çocuk sanatçı izleyenlere müzik, dans ve enstrümantal sunum ziyafeti çekti. Festival, Türkiye’ye ve Kemer’e daha fazla turist çekmeyi hedefliyor.
 • Kayıp Buse'nin Aranmasına Yeniden Başlandı Antalya’nın Kemer ilçesinde 24 Ocak günü meydana gelen hortum felaketi sırasında kaybolan ve 139 gündür bulunamayan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Buse Acar’ı arama çalışmaları aralıklarla devam ediyor. Bir süredir hava şartları ve resmi tatiller sebebiyle ara verilen arama çalışması, DSİ’ye ait bir iş makinesinin yardımıyla Ağva Deresi’nde yeniden başladı.
 • Geleceğin Jimnastikçileri ASFİM'de Yetişiyor Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Antalya, Spor ve Fitness Merkezleri (ASFİM); sporun temeli olarak bilinen ‘Temel Jimnastik Eğitim Kursu’ ile Antalyalı çocuklardan yoğun ilgi görüyor. 4-8 yaş aralığındaki çocukların yararlanabildiği kurslara şu ana kadar 5 bin 782 çocuk katılım gösterdi.
 • İletişimsizliği Anlatan Heykel Dereceye Girdi Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nde Arş. Gör. Ferit Yazıcı “İmkansız İletişim” çalışmasıyla sanat ve kültür dergisi Milliyet Sanat’ın düzenlediği “Heykelde Yeni Keşifler” yarışmasında dereceye girdi.
 • Başkan Böcek'ten Letonya-Antalya İlişkilerine Tam Destek Letonya’nın Ankara Büyükelçisi Peteris Elferts, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti. Başta turizm olmak üzere iki ülke arasındaki ilişkilerin gündeme geldiği görüşmede Başkan Böcek, Antalya ile Letonya arasındaki ilişkileri geliştirmek adına her türlü desteği vereceklerini belirtti. Başkan Böcek’e görevinde başarılar dileyen Büyükelçi Elferts, Antalya ile Letonya arasındaki ilişkileri daha da geliştirme arzusunda olduklarını kaydetti.
 • Saunada Yangın Çıkınca Peştamalle Havuza Sığındılar Antalya’nın Kemer ilçesindeki bir hamamın sauna bölümünde yangın çıkınca tahliye edilen turistler havlulara sarınıp havuz başında bekletildi. Yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, olayda maddi hasar oluştu.
 • Sesinden Rahatsız Oldukları Kargaları Tüfekle Vurdular Antalya’da kimliği belirsiz bazı kişiler tarafından "sesinden rahatsız oldukları" iddiasıyla kargalar tüfekle ateş edilerek öldürüldü.
 • Milli Parkların Kararını Uygulamak İsteyen Kadın Avukatın Zor Anları Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan 4 yıldızlı bir otel ve bitişiğindeki Milli Park alanının ayrılması çalışmaları tartışmaya neden oldu. Müvekkilinin arazisine girmesinin engellendiğini öne süren mülk ve tahsis sahibi şirketin kadın avukatı Özlem Dörtkardeşler, kilitlenen kapıyı açarak içeriye girmeye çalışırken otelin genel müdürü tarafından engellenince olay karakolluk oldu.
 • Rus Turist Odasında Asılı Bulundu Antalya’nın Kemer ilçesinde tatil yapan olan Rus turist kaldığı otel odasında boynundan asılmış halde ölü bulundu.
 • Kampta Akrep Sokan Kadına Drone'lu Kurtarma Operasyonu Antalya’nın Kemer ilçesinde kamp yaptıkları koyda kolunu akrep sokan kadın, Sahil Güvenlik ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) tarafından drone ile bulunarak hastaneye kaldırıldı.
 • Kapısına 'Do Not Disturb' (Rahatsız Etmeyin) Yazısı Asan Turistin Öldüğü Dört Gün Sonra Anlaşıldı Antalya’nın Kemer ilçesinde tatil yapmakta olan 60 yaşındaki Belarus vatandaşı odasında ölü bulundu. Olay, binaya yayılan koku sebebiyle otel personelinin odaya girmesiyle ortaya çıktı. Kaldığı odanın kapısında DND (Do not disturb-Rahatsız etmeyin) yazısı bulunan turistin ölümünün 4-5 gün önce gerçekleştiği düşünülüyor.
 • Kadın Cankurtaranın 23 Erkekle İmtihanı Antalya’nın Kemer ilçesinde bu yıl 8’incisi düzenlenen cankurtaran yarışmasını Ahmet Mustafa Kurtuluş kazanırken, ilk kez kadın bir cankurtaran erkeklere karşı yarıştı. 21 erkek yarışmacı cankurtaranı geride bırakarak 4’üncü olan kadın cankurtaran Cemre Can, kadın cankurtaranlar için ayrı bir kategori oluşturulmasını istedi.
 • Yörük Kültürü İçin Tek Başına Yollarda Kaş Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hüseyin Kayır, 26 Mayıs’ta Kaş’tan başladığı 187 kilometrelik tek kişilik farkındalık yürüyüşünün 4. gününde Kemer’e ulaştı. Kayır, Kemer Yörük Türkmen Derneği Başkanı ve Kemer Yörük Türkmen Beyi Durmuş Can tarafından Yörük çadırında kendisi için verilen iftar yemeğine katıldı.
 • Kitap Aşkına Öğle Sıcağında 3 Kilometre Yürüyüp Turistlere Kitap Armağan Ettiler Antalya’nın Kemer ilçesinde kitap okumayı teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören yüzlerce öğrenci 32 derecelik öğle sıcağında yaklaşık 3 kilometre yürüyerek turistlere kitap armağan etti.
 • Turizm Pazarı Kemer'i İkiye Böldü, Gergin Anlar Yaşandı Antalya’nın Kemer ilçesinde salı günleri kurulan Turizm Pazarı’nın yerinin değiştirilmesi pazarcıları ikiye böldü. Bir grup pazarcı belediyenin gösterdiği yeni yerde tezgahlarını kurarken, uygulamaya karşı çıkan yüzlerce esnaf eski yerlerinde tezgah açınca önce belediye yetkilileriyle kriz, sonra ortaya iki turizm pazarı çıktı.
 • Çıralı'da İlk Caretta Caretta Yuvası Törenle Numaralandırıldı Ünlü tatil beldesi Çıralı’da Caretta Caretta yumurtlama sezonu başladı. Sezonun ilk Caretta Caretta yuvası törenle numaralandırılırken, sahilde güvenlik tedbirleri de başladı. Koruma altındaki Caretta Caretta’ların üreme mevsimi olan Mayıs-Ekim ayları arasında yaklaşık 15-20 gönüllü, 4 kilometre uzunluğundaki Çıralı sahilini 24 saat gözetim altında tutacak. Bu gönüllülere, Çıralı S.S Ulupınar Çevre Koruma Geliştirme ve İşletme Kooperatifi’nden 4 kişi ve maaşlı 5 kişilik özel güvenlik ekibinin de katılmasıyla toplamda 30-35 kişilik grup Caretta Caretta’ların yumurtadan sağlıklı biçimde çıkarak denizle buluşmasını sağlamak için çalışacak.
 • Çetin Açıklaması 'Antalya'da Cadde Ticareti Kalmadığı İçin Ticaret AVM'lere Sıkıştı' Antalya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Başkanı Davut Çetin, üyelerin AVM kiralarının yüksekliğinden yakındığını aktararak, " Antalya’da cadde ticareti kalmadığı için bütün ticaret AVM’lere sıkıştı. Büyük AVM’leri tekel haline getirdik. AVM’ler tekel, içindeki firmalar da büyük zincir markalar olursa, ticaret tekelleşir. Artık mahalle içinde butik AVM modelini ele almalıyız."dedi.
 • Antalya'da Kanyon'da Kaybolan Kadınları Jandarma Kurtardı Antalya’nın Kemer ilçesinde yürüyüşe çıktıkları Göynük Kanyonu’nda yollarını kaybedip mahsur kalan 3 kadın, jandarma tarafından kurtarıldı.
 • (Düzeltme) Antalyalı Balıkçı 1 Metre Uzunluğunda Akya Yakaladı Antalya’da bir balıkçı, 15 kilo ağırlığında 1 metre boyunda akya balığı yakaladı. Balık diğer büyük balık avlarında yem olarak kullanılacak.
 • Rus Turist Tatile Geldiği Kemer'de Boğuldu Antalya’nın Kemer ilçesinde bir Rus turist, yüzmek için girdiği denizde boğularak hayatını kaybetti.
 • Antalyalı Balıkçı 1 Metre Uzunluğunda Dev Sardalya Yakaladı Antalya’da bir balıkçı, 15 kilo ağırlığında 1 metre boyunda dev sardalya balığı yakaladı. Balık diğer büyük balık avlarında yem olarak kullanılacak.
 • Sahipsiz Doberman Yavrusu Barınağa Teslim Edildi Kemer ilçesinde Hükümet Konağı otoparkında korku içinde saklanmaya çalışırken bulunan sahipsiz doberman yavrusuna bir adliye personeli sahip çıktı. Doberman, belediye görevlileri tarafından barınağa götürüldü.
 • Öldürülen Arkeoloğa Türk Bayrağı Ve Galatasaray Formasıyla Gözyaşları İçinde Tören Antalya’nın Kemer ilçesindeki Olympos Antik Kenti’nde hem doktora yapan hem de alan sorumlusuyken, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Sinan Sertel için, Antalya Müzesi önünde tören düzenlendi. Sertel’in ay yıldıza sarılmış tabutunun üzerine çok sevdiği Galatasaray forması bırakılırken, gözyaşları sel oldu. Kazı Başkanı Prof.Dr. Yelda Uçkan, "Sinan’a saplanan bıçak, cehaletin bilime sapladığı bıçaktır. Arkeoloji şehidi olduğunu düşünüyorum" dedi.
 • Cinayet Günü Mesaj Atarak Çağırmış Olympos Antik Kenti kazılarında doktora yaparken, tartıştığı S.P. (32) tarafından kalbinden bıçaklanması sonucu yaşamını yitiren Sinan Sertel’in (32) cenazesi morgdan alındı. Sertel’i öldüren S.P.’nin cinayeti gerçekleştirmeden bir ay öncesi ‘Siz doğayı katlediyorsunuz, sistemin köpeğisiniz’ dediği, cinayet günüyse Sertel’e cep telefonundan mesaj atarak görüşmeye çağırdığı ileri sürüldü.
 • Kazı Çalışmaları Sırasında Başkan Yardımcısı Bıçaklanarak Öldürüldü Antalya’da Olympos Antik Kenti’ndeki kazı çalışmaları sırasında kazı ekibi başkan yardımcısı, tartıştığı şahıs tarafından bıçaklanarak öldürüldü.
 • Turistleri Taşıyan Elektrikli Bisiklet Sulama Kanalına Uçtu Açıklaması 1'İ Ağın 2 Yaralı Antalya’nın Kemer ilçesinde elektrikli bisikletle gezintiye çıkan rus turistler yağmur suyu kanalına düştü, 1’i ağır 2 kişi yaralandı.
 • Rus Çift Elektrikli Bisikletle Ölümden Döndü Antalya’nın Kemer ilçesinde elektrikli bisiklet kiralayarak dolaşmaya çıkan rus çift uçuruma yuvarlandı. Bisikletin bir ağaca çarpması sayesinde ölümden dönen çift hastaneye kaldırıldı.
 • Antalya'da Belçikalı Turist Havuz Başında Ölü Bulundu Antalya’nın Kemer ilçesinde tatil yapan Belçikalı turist, havuz başında ölü bulundu.
 • Antalya'da Kanyonda Mahsur Kalan Turisti Kurtarma Operasyonu Antalya’nın Kemer ilçesinde doğa yürüyüşü sırasında ayağının kırılması sonucu kanyonda mahsur kalan Rus kadın turist kurtarıldı.
 • Türkiye Ve Güney Kore Arasında Turizm Köprüsü Kurulacak Güney Kore Oteller Birliği ve Güney Kore Turizm Üniversitesi yetkililerinden oluşan Güney Kore heyeti, Türkiye-Güney Kore arasında turizm işbirliğini geliştirmek için Antalya’ya geldi.
 • Güvenlik Müdürünün Katil Zanlılarına 25'Er Yıl Hapis Cezası Antalya’nın Kemer ilçesinde güvenlik müdürünü öldürmekten yargılanan 4 sanık, 25’er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Son sözleri sorulan sanıklar, pişman olduklarını söylediler.
 • Kemer'de Sezon Öncesi Uyuşturucu Operasyonu Antalya’da turizm sezonu öncesi çalışmalarını hızlandıran narkotik polisi Kemer ilçesinde operasyon yaptı. 3 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda 5 kilo 909 gram skunk esrar maddesi, 441 gram kokain, 3 adet hassas terazi, 1 adet sahte sürücü belgesi, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 405 bin 930 TL, bin 928 dolar ve bin 665 euro ele geçirildi.
 • Personel Servisi İle Tüp Yüklü Minibüs Çarpıştı Açıklaması 1 Ölü, 15 Yaralı Antalya’nın Kemer ilçesinde otel personelini taşıyan midibüs ile tüp yüklü minibüsün kafa kafaya çarpıştığı kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 15 kişi yaralandı. Kazaya karışan minibüsteki tüplerin patlamaması olası bir faciayı önledi.
 • Antalya'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü,15 Yaralı Antalya’nın Kemer ilçesinde midibüs ile kamyonetin karıştığı kazada ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.
 • Antalya'da İki Midibüs Çarpıştı Açıklaması 5 Yaralı Antalya’da iki midibüsün çarpıştığı kazada aralarında çocukların da bulunduğu biri ağır 5 kişi yaralandı.
 1  2  ...  26  27 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !