KEMER HABERLERİ / Antalya

 • Satrançla Hayata Daha Pozitif Bakıyor Sevgi ve çocuk evlerinde yaşamını sürdüren Narin Gün'ün hayatı satranç ile değişti Narin: 'Satranç öyle bir şey ki, gittikçe zihnimi daha iyi kullanmaya başladım. Daha iyi düşünme imkanı buldum' TSF Başkanı Tulay:'Bu kurumlardaki çocukların ileride kendi hayatlarını şekillendirmesi anlamında satrancı bir ayrıcalık olarak görüyoruz. Kendilerine büyük hedefler koymaları bizim için önemli'
 • Kemer'de Hasar Tespitinde Bulundu Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gece şiddetli yağış, fırtına ve hortum felaketinin yaşadığı Kemer ilçesinde hasar tespitinde bulundu ve temizlik çalışması yaptı.
 • Büyükşehir Fırtınanın İzlerini Siliyor Antalya’da gece yarısında etkili olan şiddetli fırtına ve yağış özellikle Kemer bölgesinde etkili oldu. Tekirova, Cumayeri ve Kuzdere Mahallelerinde ağaçlar devrildi, evlerin çatıları uçtu ve seralar zarar gördü. Büyükşehir Belediyesi ekipleri de bölgedeki vatandaşların yardımına koştu ve hasar tespitinde bulundu.
 • 70 Tavuktan Bir Tek O Telef Olmadı Antalya’nın Kemer ilçesinde etkili olan fırtına ve hortum nedeniyle 70 tavuk telef oldu.
 • Hortumun Vurduğu Kemer Toparlanmaya Çalışıyor Antalya’nın Kemer ilçesinde sabaha karşı meydana gelen hortum felaketi sonrası hasar tespit çalışmaları başladı. İlçenin bir bölümündeki elektrik, iletişim ve altyapı hizmetlerindeki kesintinin giderilmesine çalışılıyor.
 • Antalya'da Sağanak Hayatı Olumsuz Etkiliyor Antalya'da iki gündür aralıklarla etkili olan sağanak, dolu ve gece çıkan hortum Kemer ilçesi başta olmak üzere kent genelinde hayatı olumsuz etkiledi Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Öztürk:'Son 12 saatte Döşemealtına 99, Kemer'de 75, Elmalı'da 47, Manavgat'ta 41, Serik'te 38, Antalya merkezde ise 27 kilogram yağış kaydedildi. Yağış bugün gece saatlerine kadar Antalya'nın doğusunda devam edecek'
 • Antalya Şiddetli Fırtınaya Teslim Oldu Antalya’nın Kemer ilçesi’nde sabaha karşı etkili olan şiddetli fırtına ve hortum nedeniyle, cami minaresinin alemi ile evlerin çatısı uçtu, çam ağaçları ve beton elektrik direkleri devrildi, portakal bahçeleri zarar gördü.
 • Antalya'da Şiddetli Fırtına Ve Hortum Antalya’nın Kemer ilçesi’nde sabaha karşı etkili olan şiddetli fırtına ve hortum nedeniyle, cami minaresinin alemi ile evlerin çatısı uçtu, çam ağaçları ve beton elektrik direkleri devrildi, portakal bahçeleri zarar gördü.
 • Satranç Açıklaması Türkiye Küçükler, Yıldızlar Ve Emektarlar Şampiyonası Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 2 bin 800'ün üzerinde sporcu katılıyor TSF Başkanı Tulay:'Türkiye'nin dünya satrancındaki yeri gittikçe büyüyor. Zaten altyapıda çok iyiyiz. Milli takım seviyesinde de çok iyi durumdayız'
 • Antalya'da Kar Ve Deniz Keyfi Bir Arada Kemer ilçesindeki vatandaşlar ve turistler sahilde denize girerken, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı'nda ise kar keyfi yaşanıyor.
 • Genç Sporcunun Yaşam Savaşını Kaybetmesi Antalya'da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'nda başına aldığı darbe sonucu beyin kanaması geçiren ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Atabay'ın cenazesi, toprağa verildi.
 • Genç Sporcu Gözyaşları Arasında Defnedildi Antalya’da Kick Boks Şampiyonası’nda başına aldığı darbenin ardından tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 17 yaşındaki Alperen Atabay gözyaşları arasında defnedildi.
 • 'Akdeniz Bölgesi'nde Orman Yangın Yönetimi Uluslararası Çalıştayı' Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen çalıştaya, Türkiye'nin yanı sıra ABD, Fas, Fransa ve Lübnan'dan orman yetkilileri katılıyor Orman Genel Müdür Yardımcısı Temur: 'Meterolojik verilere göre bu yıl orman yangınları sıkıntılı geçecek. Çok sayıda orman yangını çıkacağı ve bu yangınların çok çetin olacağı görünüyor'
 • Genç Kick Boksçu Yaşam Savaşını Kaybetti Antalya’da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası’nda başına aldığı darbeyle yaralanan 18 yaşındaki Alperen Atabay, yaşam savaşını kaybetti.
 • Genç Sporcu Yaşam Savaşını Kaybetti Antalya'da düzenlenen Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası'nda başına aldığı darbe sonucu beyin kanaması geçiren 18 yaşındaki sporcu yaşamını yitirdi.
 • Tedavi Ettiği Kedilere Mozart Dinletiyor Antalya'nın Kemer ilçesinde, belediyeye ait Hayvan Barındırma Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde çalışan veteriner hekim Uzun, kedilere Mozart'ın 40. Senfoni'si eşliğinde tedavi uyguluyor Uzun: 'Bizim amacımız kedilere huzur vermek. Bu uygulamadan hayvanlar çok memnun. Bazı kediler aşırı derecede miyavlarken klasik müzik açıyoruz. Müzik sesini duyunca sakinleşiyorlar. Çok olumlu sonuçlar almaya başladık'
 • 'İmza Toplayanların Hepsi Tüydü' Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek:'Mustafa Bey'i tebrik ediyorum. Adaylığını koydu. Seçimi savunanlardan daha iyi Galatasaraylı bence. Diğer arkadaşlar da şapkalarını önlerine koyup düşünsün. Lafla peynir gemisi yürümez. Görev geldiğinde hiçbiri ortada yok' 'Gerilim oluşturmak söz konusu değil. Katılım üç bini geçecek. Genel kurul üyeleri ilgi gösterecektir. Güzel bir seçim olacak'
 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel Açıklaması '1980 model Kemer, 2020 model oluyor'.
 • Başkan Türel Açıklaması '1980 Model Kemer'i 2020 Model Yapacağız' Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kemer’de 11 milyon liralık yatırımla gerçekleştirilen Liman Caddesi düzenlemesini turizm sezonuna kadar bitireceklerini belirterek, “Benim Kemer’e gelip gitmen 1980’li yıllara uzanır. Yazları Kemer’de geçirirdik. O yıllardaki Kemer’i çok iyi hatırlarım. O otellerin olduğu yerlerde futbol oynamışlığımız vardır. İnanın Kemer hala 1980 model Kemer. Şimdi Liman Caddesi düzenlemesi, Kemer girişi ile 1980 model Kemer, 2020 model Kemer oluyor inşallah.” dedi. Kemer’e 200 milyon lira yatırım bedeliyle son teknoloji bir arıtma tesisi kazandıracaklarını da belirten Türel, “Alt tarafı arıtma tesisi ama üst tarafı da futbol sahaları, kafeteryalar, park ve yürüyüş alanları ile 5 yıldızlı tatil köyü gibi olacak” dedi.
 • AK Parti Antalya Milletvekili Enç, Kemer'de AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Kemer ilçesinde ziyaretlerde bulundu.
 • Uyuşturucuya Karşı Tiyatro Oyunları Sahnelendi Antalya Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu maddeye karşı öğrenci ve ailelere yönelik, "Pembe Aslında Siyahtır" ve "Dikkat! Aile Var" isimli tiyatro oyunlarının sahnelenmesini sağladı.
 • MHP Kemer İlçe Teşkilatı Başkanı Kara Açıklaması 'Genel Başkanımız Bahçeli, Türkiye'nin mutabakata, milli beka ve hassasiyetlerine dayanan bir hükümet sistemine ihtiyacı olduğunu belirtmiştir'.
 • 7. Uluslararası Sağlıkta Performans Ve Kalite Kongresi Antalya'da Başladı Antalya’da düzenlenen 7. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi’nde konuşan Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye’nin 1 milyonluk sağlık ordusunun dış ülkelere sağlık hizmeti götüreceğini söyledi.
 • 7. Uluslararası Sağlıkta Performans Ve Kalite Kongresi Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Gümüş: 'Acil servislerin yeniden modernizasyonunu yapıyoruz. Valeden başlayarak hastaların bilgilendirilmesine, acildeki personel sayılarının artırılmasına yönelik çalışmalar var. Özellikle 500'den fazla hastası olan acil servisleri izliyoruz'
 • Kemer Ulaştırma Esnaf Odası Başkanlığı Seçimi Kemer Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odasının Olağan Genel Kurulu yapıldı.
 • AK Partili Siyasetçi Mezun Olduğu İlkokula Kütüphane Yaptırdı AK Parti Kemer İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Durmuş Can, rahmetli eşinin adını yaşatabilmek için mezun olduğu okula kütüphane yaptırdı.
 • Kapatılan FETÖ Okulunda Gizli Oda Bulundu Antalya’nın Kemer ilçesinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan eski Özel Toros Güven Koleji binasında tuvaletlerin arkasında gizli bir toplantı salonu bulundu.
 • FETÖ'den Kapatılan Okulda Tuvalet Arkasında Gizli Toplantı Salonu Bulundu Antalya’nın Kemer ilçesinde FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan eski Özel Toros Güven Koleji binasında tuvaletlerin arkasında gizli bir toplantı salonu bulundu.
 • FETÖ'nün Kapatılan Okulunda Gizli Oda Bulundu Antalya'nın Kemer ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı nedeniyle kapatılan bir kolejin binasında tuvaletlerin olduğu kısımda gizli oda bulundu.
 • Finike'de 3 Afetzedenin Evi Teslim Edildi Finike'de yaşanan hortum felaketinde evleri zarar gören ve Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül tarafından tadilat ettirilen 3 ailenin evi törenle sahiplerine teslim edildi.
 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak, Kemer'de CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya'nın Kemer ilçesinde şoförlerle bir araya geldi.
 • Kemer'de Şoförlere Eğitim Verildi Kemer ilçesinde, otobüs, minibüs ve taksi şoförlerine yönelik kişisel gelişim ile iletişim semineri düzenlendi.
 • Kemer'in İlk Belediye Başkanı Minta İçin Mevlit Okutuldu Antalya'nın Kemer ilçesinin ilk belediye başkanı Mehmet Emin Minta için mevlit okutuldu.
 • 61 Yaşında Okuma Yazmayı Öğrendi Kemer ilçesinde "kız çocuğu okumaz" denilerek okula gitmesine izin verilmeyen Şükran Kırmızı, okuma hayalini 61 yaşında gerçekleştirmenin sevincini yaşıyor.
 • Kemer Belediyesi Meclisinde Gerginlik Belediye Başkanı Mustafa Gül ile AK Parti'li Meclis üyesi Yunus Nergiz arasında gerginlik yaşandı.
 • Kasımpaşa'nın Antalya Kampı Lacivertbeyazlı ekip, Belek'te ilk antrenmanını gerçekleştirdi.
 • Wushu Kung Fu Antrenörlük Ve Hakemlik Vize Semineri Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen seminere yaklaşık 400 hakem ve antrenör katıldı Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu İcra ve Danışma Kurulu Başkanı Akyüz: 'Gayemiz dünya ve olimpiyat şampiyonalarında wushu sporunda çıtamızı yükseltmek'.
 • Idyros Antik Kenti Kazılarında Bulunan Amforalar Antalya'nın Kemer ilçesindeki Idyros Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan amfora buluntuları yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılması hedefleniyor.
 • Amfora Mezarlar Turizmcileri Heyecanlandırdı Antalya’nın Kemer ilçesinde Idyros Antik kazılarında ortaya çıkarılan ve MÖ 4-5. yüzyıllara ait olduğu tespit edilen Amfora mezarlar, turizmcileri heyecanlandırdı. Turizmciler, dünyanın dört bir yanından arkeoloji uzmanı ve meraklıları Amfora mezarlarını görmeye bekliyor.
 • Kemer Belediye Başkanı Gül'den Yeni Yıl Mesajı Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 2018'in Kemer turizmi için atılım yılı olacağına inandığını bildirdi.
 • Ukraynalı Kadın Antalya'da Hayatını Kaybetti 20 yıldır Antalya’nın Kemer ilçesinde yaşayan Ukraynalı kadın hastalığı sonucu iki ayağını kaybettikten 1 ay sonra kaldığı pansiyonda yaşamını yitirdi.
 • Antalya'da Şüpheli Ölüm Antalya'nın Kemer ilçesinde Ukraynalı kadın kaldığı pansiyonda hayatını kaybetti.
 • Vali Karaloğlu, Antik Kentte İnceleme Yaptı Antalya Valisi Karaloğlu, Kemer ilçesinde kazı çalışmalarının devam ettiği İdyros Antik Kenti'nde incelemelerde bulundu Karaloğlu: 'Turisti sadece havaalanı ile otel arasında olmaktan çıkarmamız şart. Biz de malzeme bolluğu var ama bu malzemeyi kullanamıyoruz' 'Röleve ve Anıtlar Müdürü Cemil Karabayram Demre'de güzel işler yaptı. Büyük ihtimalle Noel Baba'nın gerçek kemiklerini de bulacak gibi duruyor. Yani İtalyanların elinde olan gerçek olmadığını ispat edeceğiz herhalde'
 • Kemer Sulama Birliği Başkanı Darp Edildi Kemer Sulama Birliği Başkanı İsmail Kayrak darp edildi.
 • Fikret Öztürk Kulüplerarası Golf Turnuvası Regnum Carya Otel tarafından düzenlenen Fikret Öztürk Kulüpler Arası Golf Turnuvası Antalya'da yapıldı.
 • Sulama Birliği Başkanı'nın Darp Edildiği İddiası Antalya’nın Kemer ilçesi’nde Sulama Birliği Başkanı İsmail Kayrak kimliği belirsiz kişiler tarafından darp edildi.
 • Issız Koyda Akşam Gezmesi Hastanede Bitti Antalya Kemer ilçesi Ceneviz Koyu’na gezmeye çıkan 53 yaşındaki adam kayalıklardan düşerek ağır yaralandı. Yaralı adam 112 ve Sahil Güvenlik ekiplerinin ortak operasyonuyla bulunduğu yerden kurtarıldı.
 • Kayalıklardan Düşen Kişiyi Sahil Güvenlik Ekipleri Kurtardı Antalya'nın Kemer ilçesinde yürüyüş yaptığı sırada kayalıklardan düşen kişiye müdahale edildi.
 • Antalya'da Ormanlık Alanda Erkek Cesedi Bulundu Antalya'nın Kemer ilçesinde ormanlık alanda erkek cesedi bulundu.
 • Antalya'da Şüpheli Ölüm Antalya’nın Kemer ilçesinde hayvanlar için ot toplamak üzere dün sabah evinden çıkan adam, mezarlık yanındaki ormanlık alanda bir ağaca asılı vaziyette bulundu.
 • Jandarmadan Minik Öğrencilere Trafik Eğitimi Antalya'nın Kemer ilçesinde jandarma trafik timleri, anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verdi.
 • Kemer Belediyesinin Park Yapım Çalışmaları Kemer Belediyesinin park yapım çalışmaları sürüyor.
 • Antalya'dan Kemer'e Ölüm Yolculuğu Arkadaşıyla birlikte Antalya’dan Kemer’e gezmeye gelen 25 yaşındaki genç, dağlık alanda ağaca asılı halde bulundu.
 • Topçu Yüzbaşı Aker Kemer'de Anıldı Birinci Dünya Savaşı sırasında, "Paris 2" isimli Fransız savaş gemisini batıran Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker, Antalya'nın Kemer ilçesinde anıldı.
 • Antalya'nın 'Beyaz Güvercin'i Mehmet Dede Kemer ilçesinde yaşayan 81 yaşındaki Kaya, saflığı ve temizliği temsil ettiği gerekçesiyle 33 yıldır baştan aşağı beyaz kıyafetler giyiyor Çevresinde 'Beyaz Güvercin' olarak bilinen Kaya: 'Bazen 'Beyaz giyinmekten hiç sıkılmadın mı?' diye soruyorlar. Böyle giyinmeyi seviyorum. Beyaz giyinmek gecemin ışığı, rahatlamamın nedeni oluyor'
 • Eskrim'de Hedef 2020 Tokyo Olimpiyatları Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber: '2020 Tokyo Olimpiyatları'na doğru emin adımlarla yürümek hedefindeyiz' 'Sporcularımızı ilk 32'ye taşıdığımız zaman olimpiyat engellerinin de aşıldığını göreceğiz'.
 • Kemer, Yurt İçinde Tanıtılacak Kemer Belediyesi ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (KETOB), 6 şehirde Kemer'i tanıtacağı bildirildi.
 • Bakan Eroğlu Açıklaması 'Antalya 2060 Yılına Kadar Su Sıkıntısı Yaşamayacak' Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya’nın 2060 yılına kadar su sıkıntısı yaşamayacağını söyledi.
 • Bakan Eroğlu Açıklaması 'Ceviz, Badem, Zeytin, Keçi Boynuzu Ormanını 38 Adet Eylem Planıyla Yürütüyoruz' Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin ceviz ve bademi ithal etmesini eleştirerek, buna son vermek amacıyla, ceviz, badem, keçi boynuzu, zeytin alanlarını içine alan 38 eylem planı yürüttüklerini kaydetti.
 • Rus Amatör Fotoğrafçıdan Yerli Malı Haftası'nda 'Meyveli Çocukluk' Sergisi Antalya’da 9 yıldır yaşayan Rus amatör fotoğrafçı Elizaveta Erdinç’in Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında 28 çocuk ve Türkiye’de yetiştirilen 28 meyveyi bir araya getirerek hazırladığı “Meyveli Çocukluk” fotoğraf sergisi açıldı.
 • Türel 'Dostlar Meclisi'nde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ‘Dostlar Meclisi’ üyeleri ile buluştu. 2004-2017 yılları arasındaki hizmet farkını anlatan Türel, Antalya’nın muhteşem bir şekilde değiştiğini ve geliştiğini belirterek katkı koyan herkese teşekkür etti.
 • Eskrim Açıklaması Büyük Kadınlar Flöre Satellite Turnuvası Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen turnuvaya 10 ülkeden 35 kadın sporcu katıldı Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Atalı: 'Eskrim, Türkiye'de yeni tanınan bir spor. Henüz arzu ettiğimiz yerde değiliz. Ama arzu ettiğimiz yere doğru hızla yükseliyoruz'
 • 'Nefes Alması Bile Bana Yetiyor' Antalya'da Hatice Tıraş, bebekken evlat edindiği, geçirdiği trafik kazası nedeniyle yatağa mahkum olan 27 yaşındaki Murat'ı sevgisi ve ilgisi sayesinde yeniden yaşama bağladı Hatice annenin adeta bir bebek gibi üzerine titrediği evladının, fizik tedavi desteğiyle engelli durumu yüzde 20 geriledi, destekle de olsa ayağa kalkmaya başladı Anne Tıraş: 'O benim canım, ciğerim, kuzum. Nefes alması bile bana yetiyor. Oğlum benim kaderim. Hiçbir zaman acizlik yapmadım. Hep halimize şükrettim'
 • Okul Servisinin Çarptığı Öğrenci Yaralandı Antalya'nın Kemer ilçesinde okul servisinin çarptığı 1 öğrenci yaralandı.
 • Türk Kadınlar Birliği Kemer Şubesinin Yeni Ofisi Açıldı Türk Kadınlar Birliği Kemer Şubesinin yeni ofisi açıldı.
 • CHP Kemer'de Ünal Dönemi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemer İlçe Başkanlığına Hüsnü Ünal seçildi.
 • CHP Kemer İlçe Başkanı Ünal Oldu CHP Kemer ilçe örgütünde başkanlık görevine Hüsnü Ünal seçildi.
 • Antalya'da Aralık Ayında Deniz Keyfi Yurdun birçok bölümünde soğuk havanın etkisini sürdürmesine karşın hava sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Antalya'nın Kemer ilçesinde bazı turistler denize girdi.
 • Antalya'da Deniz Otobüsünde Kış Tarifesi Antalya'da deniz otobüslerinde kış tarifesine geçildi.
 • Kemer Belediye Meclisi Toplandı Kemer Belediye Meclisi aralık ayı toplantısı yapıldı.
 1  2  ...  49