KONYAALTI HABERLERİ / Antalya

 • Konyaaltı'nda Anneler, Bebekleriyle Dans Etti Dünyada 5 kıta ve 15 ülkede düzenlenen Uluslararası Bebeklerle Dans Günü etkinliği, Konyaaltı Belediyesinin ev sahipliğinde Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.
 • Konyaaltı'nda Anneler, Bebekleriyle Dans Ettiler. Dünya’da 5 kıtada ve 15 ülkede düzenlenen Uluslararası Bebeklerle Dans Günü etkinliği, Konyaaltı Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kent Meydanı’nda gerçekleştirildi.
 • Otobüs Şoförüne 'Yumruklu' Saldırı Kamerada Antalya'da bir kişi, kendisini durak harici olduğu gerekçesiyle otobüse almayan şoföre başka bir araçla takip edip durdurarak yumruklu saldırıda bulundu Olay anları otobüs içerisindeki güvenlik kamerasına yansıdı.
 • Hareket Halindeki Otobüsün Şoförüne Saldırdı Antalya’da durak haricinde yolcu almayan şoför, başka bir araçla otobüsü takip edip diğer durakta binen yolcunun saldırısına uğradı.
 • Saldırgan Yolcuya Şoförden Önce Otobüsteki Yolcular Müdahale Etti Antalya’da durak haricinde yolcu almayan şoför, başka bir araçla otobüsü takip edip diğer durakta binen yolcunun saldırısına uğradı. Otobüs seyir halindeyken yaşanan olayda saldırgan yolcuya şoförle birlikte yolcular müdahale edip otobüsten indirdi. Şoför karakola gidip saldırgan hakkında suç duyurusunda bulunurken, olay anı otobüsün güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Zanlının engelli ücretsiz ulaşım kartı olduğu da belirlendi.
 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel Açıklaması 'Taş Ocaklarının Kökünü Kazıyacağız' AK Parti Konyaaltı İlçe Kongresi’nde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Sahil Projesi’nin 2018 yaz sezonuna hazır olacağını müjdeledi. Türel, yıllardır ilçenin kanayan yarası olan taş ocakları ile ilgili olarak da, “Kökünü kazıyacağız” dedi.
 • Sedir Mahallesi Spor Kompleksi'nin Temeli Atıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Sedir Mahallesi Spor Kompleksi’nin temeli törenle atıldı.
 • Başkan Böcek, Öğrencilerle Buluştu Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni eğitim öğretim yılının ilk haftasında Saime Salih Konca İlk ve Ortaokulu ile Hurma Yarbay Pınar İlkokulu’nda öğretmen ve öğrencileri ziyaret etti.
 • Başkan Böcek'ten Fındık Üreticisine Destek Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Giresun’da düzenlenen ‘Fındık İçin Adalet’ mitingine katıldı.
 • Hamile Kadını Gasp Eden Zanlı Tutuklandı Antalya’da 33 yaşındaki hamile kadını darp ederek gasp eden ve kadının bebeğini düşürmesine neden olan zanlı tutuklandı.
 • Antalya'da Makilik Yangını Konyaaltı ilçesinde makilik alanda çıkan yangın, 2 saatlik çalışmayla söndürüldü.
 • Başkan Türel Kentin Vizyon Projelerini Değerlendirdi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yürüttükleri projelerle Antalya’nın değerine değer kattıklarını söyledi.
 • Başkan Böcek Açıklaması 'Rehabilitasyon Merkezimiz Örnek Gösteriliyor' Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Türkiye’nin örnek merkezlerinden biri olduğunu söyledi.
 • Türel Açıklaması 'Antalya'nın Değerine Değer Katıyoruz' AK Parti Antalya İl Yönetim Kurulu toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, vizyon projelerin Antalya’nın değerine değer katacak yatırımlar olduğunu söyledi.
 • Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek Açıklaması Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı İsmail Balaban ile birlikte Salı Grubu Başkanı Muharrem Koç’un başkalığında Antalya Tenis İhtisas Kulübü (ATİK)’nde gerçekleştirilen ‘Ata Sporu Yağlı Güreşleri’ konulu toplantının konuğu oldu. Toplantıya grup üyesi iş insanlarının yanı sıra 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı İsmail Balaban, ikiz kardeşi Turhan Balaban, Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı Antrenörü Hasan Aydın ve yardımcı antrenör Ufuk Atalan da katıldı.
 • İntiharını Ayrıldığı Sevgilisine İzletti Antalya’da bir genç ayrıldığı sevgilisinin kendisi ile yeniden barışmaması üzerine intihar etti. İntihar eden gencin o anları ise sosyal paylaşım programı üzerinden eski sevgilisine izlettiği öğrenildi.
 • Konyaaltı İlçesinde Kamuya Ait Alanın Site Alanına Dahil Edildiği İddiası Antalya’da, AK Parti Konyaaltı ilçe teşkilatı, kamuya ait park alanının bir site alanına dahil edilmesi gerekçesiyle Konyaaltı Belediyesi ve Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e suç duyurusunda bulundu.Konyaaltı Belediyesi tarafından avukat Turan Ataoğlu imzasıyla yapılan açıklamada ise suçlamalar reddedildi ve "Halkın park alanının siteye dahil edilmesi gibi bir durum kesinlikle bulunmamaktadır" denildi.
 • Konyaaltı Belediye Başkanı Hakkında Suç Duyurusu AK Parti Konyaaltı İlçe Teşkilatı, kamuya ait park alanının bir site alanına dahil edildiği gerekçesiyle Konyaaltı Belediyesi ve Belediye Başkanı Muhittin Böcek hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • İsmail Balaban, İzmit Ve Balıkesir Güreşlerinin Şampiyonu Oldu Konyaaltı Belediyesi’nin başpehlivanı İsmail Balaban, İzmit ve Balıkesir’de düzenlenen yağlı güreşlerde altın kemeri omuzladı. Konyaaltı Belediyesi’nin 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan İsmail Balaban, İzmit ve Balıkesir’de düzenlenen yağlı güreşlerinde şampiyonu oldu. Cumartesi günü İzmit Belediyesi tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Altın Kemer Paşa Yağlı Güreşleri’ne 100’e yakın başpehlivan ve yaklaşık 600 pehlivanın mücadele etti.
 • Başkan Böcek Açıklaması 'Hayallerinizin Peşinden Gidin' Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muhittin-Mustafa Böcek Anadolu Lisesi’nde yeni eğitim öğretim yılı törenine katıldı.
 • Akdenizli Balıkçılar Sezonu Davul Zurnayla Açtı Akdeniz, balık sezonunu davul zurna eşliğinde açtı. Sabah saat 05 00’te Antalya Balıkçı Barınağında başlayan mezat öncesi kursan kesilip dualar edildi. İlk gün bereketinin fiyatlara da yansıdığı sezonun ilk mezatı oldukça çekişmeli geçti. Kasa kasa balıklar otellere, balıkçılılara, marketlere ve evlere gönderildi.
 • Tüp Patlamasından Çıkan Yangını Apartman Görevlisi Söndürdü Antalya’da bir dairede mutfak tüpünün patlaması sonucu çıkan yangın, apartman görevlisi tarafından yangın tüpü ile söndürüldü.
 • Konyaaltı Sahilinde Temizlik Antalya'da gerçekleştirilen Uluslararası Kıyı Temizliği etkinlikleri kapsamında Konyaaltı sahilinde bir saatte 400 kilogram atık toplandı.
 • Konyaaltı'nda Uluslararası Kıyı Temizliği Antalya’da Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) ve gönüllüler dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde ve deniz içinde temizlik yaptı. 1 saat içinde 250 metrekarelik alanda yapılan çalışmada 400 kilogramlık plastik atık çıktı.
 • Büyükşehir Belediye Meclisi'nden 300 Milyon TL'lik İç Borçlanma Yetkisi Antalya Büyükşehir belediyesi Eylül Ayı Devam Meclis toplantısında daha önce alınan 300 milyon TL’lik tahvil kararının iç borçlanma ile değiştirilmesi maddesi oy çokluğuyla kabul edildi. Başkan Türel, “Bu bizim için yeni bir borçlanma değildir. Geçmişte 300 milyonluk tahvil çıkartma vardı. O da bir nevi borçlanmaydı. Onun için yetki almıştık. Dolayısıyla yeni bir borçlanma değildir. Tahvil çıkartma kararından vazgeçtiğimiz için İller Bankası ya da ticari bankalardan bir iç borçlanmaya gitmek için böyle bir tercihte bulunuyoruz. Ekonomik durumu uluslararası değerlendirme kuruluşları tarafından raporların fevkalade güçlü olduğu bir belediyenin tahvil çıkarması hususunda ekonomi tabloya göre şüpheli bir izlenim çıkartabileceği sermaye piyasası tarafından bize iletildi. Dolayısıyla biz belediyemizin bu kadar güçlü olduğu bir süreçte tahvil çıkartmak yerine bu işin uzmanları tarafından aynı miktarda iç borçlanmaya gidilmesi gibi bir tercih değişikliğine gittik” dedi.
 • Antalya'da Yaz Devam Ediyor Antalya’da sonbahara girilen şu günlerde yaz aylarını aratmayan görüntüler oluşuyor. 31 derece sıcaklığın olduğu kentte, yerli ve yabancı turistler deniz ve güneşin keyfini çıkarıyor.
 • Konyaaltı Belediyesi'nin Atölyeleri Sanayi Gibi Çalışıyor Konyaaltı Belediyesi, çöp konteynerlerini kendi atölyelerinde yeniliyor, geri dönüşüm konteynerlerini ise kendi baskı atölyesinde ürettiği afişlerle kaplıyor.
 • Pınarbaşı Mahallesine Modern Park Konyaaltı Belediyesi, Pınarbaşı Mahallesi’nde park yapımında sona geldi.
 • TEB'in Yeni Çağrı Merkezi Akdeniz Üniversitesinde Açıldı Türkiye Ekonomi Bankası'nın (TEB) yeni çağrı merkezi, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nda hizmete girdi.
 • Fuhuşla Mücadele İçin Özel Ekip Kuruldu Ekip yaptığı ilk operasyonda, 30 kişi hakkında idari para cezası uyguladı.
 • KOSHİM Kütüphanesi, 15 Bin Kitapla Hizmet Veriyor Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni eğitim öğretim yılı öncesi Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) bünyesinde 15 bin kitapla hizmet verdiklerini bildirdi.
 • KOSHİM Kütüphanesi Yeni Eğitim Yılına Hazır Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yeni eğitim-öğretim yılı öncesi Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) Bünyesinde hizmet veren 15 bin kitap arşivine sahip kütüphaneyi inceledi.
 • Hurma Caddesi Yeşil Bantla Kaplanıyor Konyaaltı Belediyesi, Hurma Caddesi'ndeki 770 metrelik yolda yeşil bant çalışması başlattı.
 • Konyaaltın'da Yeşil Band Çalışması Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hurma Caddesi’nde yeşil band çalışması başlattıklarını söyledi.
 • Engelsiz Plaj'ına Ödül Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Sahili’nde hizmete açtığı ‘Engelsiz Plaj’, Yılın Fark Yaratan Projesi olarak ödüle layık görüldü. Konyaaltı Gençlik Derneği tarafından verilen ödülü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel aldı.
 • Antalya Büyükşehir Belediyesine Ödül Konyaaltı Sahili'nde hizmete açılan Engelsiz Plaj, KONGED tarafından Yılın Fark Yaratan Projesi Ödülüne layık görüldü.
 • Eylül Ayında Deniz Keyfi Hava sıcaklığının sonbahara rağmen mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle, Antalya’da yerli ve yabancı tatilciler denizin keyfini çıkarmaya devam etti.
 • Konyaaltı Yaz Okulu Sona Erdi Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) Yaz Okulu’nun kapanış töreninde, kursiyerlere sertifikalarını verdi.
 • Konyaaltı'nda '1 Kadın Festivali' Başladı Konyaaltı Belediyesi ve 1 Kadın Hareketi Derneği iş birliğiyle düzenlenen, '1 Kadın Festivali' başladı.
 • Antalya'da Orman Yangını Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde çıkan orman yangını kısa sürede kontrol altına alındı.
 • CHP'nin 94. Kuruluşu Yıl Dönümü Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 94. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Antalya’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.
 • 1. Kadın Festivali KOSHİM'de Açıldı Konyaaltı Belediyesi ve Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle bu yıl ilki gerçekleştirilen Kadın Festivali açıldı.
 • Boğaçayı Projesi Halk Toplantısı Yapıldı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Boğaçayı Projesi'nin etaplarından biri olan 'Boğaçayı Yat Limanı Projesi için ÇED Sürecine Halkın Katılımı Toplantısı' konulu toplantı yapıldı.
 • Başkan Böcek, Zabıtaların 'Haftası'nı Kutladı Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘zabıta’ teşkilatının kuruluşunun 191. yıl dönümü dolaysıyla kendisini ziyaret eden zabıta personelini tebrik etti.
 • AK Partili Enç, Yaylalarda Şalvarla Dolaştı AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Konyaaltı ilçesine bağlı mahalle ve yaylaları ziyaret etti. Kendilerini karşılayan kadınların hediye ettiği şalvarı giyen Milletvekili Enç, vatandaşlarla sohbet edip, sorunlarını dinledi.
 • 'Analı-Kızlı' Bel Fıtığından Triatlon Yarışına Antalya’da yaşayan Cennet ve Çiğdem isimli anne kız, yakalandıkları bel fıtığını yüzme ve triatlon sporu ile yenmeyi başardı. ’Analı-kızlı’ sloganı ile triatlon yarışlarına katılan anne ile kızının amacı toplumda sporu yaygınlaştırmak.
 • Konyaaltı Belediyesi'nden İsmail Balaban'a 200 Bin Lira Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in teklifiyle meclise gelen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren sporculara 10 bin ile 200 bin TL arası nakdi ve ayni ödül verilmesi maddesi, oy birliğiyle kabul etti.
 • Konyaaltı Belediyesi'nden Evcil Hayvan Uyarısı Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, tatil aylarında çocuklara hediye olarak alınan kedi ya da köpeklerin tatil bitimi sokağa terk edilmemesini istedi.
 • Yaşlılar Kreşi Ekim Ayında Hizmete Girecek Konyaaltı Belediyesi tarafından yaptırılan yaşlılar kreşinin ekim ayında hizmete gireceği bildirildi.
 • Türkiye'deki Rus Çocuklar İçin Ders Zili Çaldı Antalya’da Rusya Federasyonu müfredatına göre eğitim öğretim verilen Özel Rusya Uluslararası Okulu’nda ders zili çaldı. Okula Antalya’da yaşayan yerleşik Rus çiftlerin yanı sıra, Türklerle evlilik yapan Rus annelerin çocukları da kayıt yaptırdı.
 • Konyaaltı Yaşlılar Kreşi, Açılıyor Konyaaltı Belediyesi’nin Yaşlılar Kreşi Ekim ayında hizmete açılıyor.
 • Konyaaltı'nda Işıklandırma Çalışması Konyaaltı Belediyesi, Antalya'nın Kemer-Konyaaltı girişine Antalyaspor temalı gece ışıklandırması yaptı.
 • 'Tırnakçılık' Yöntemiyle Hırsızlık Yapan 3 İranlı Tutuklandı Antalya'da marketlerde 'tırnakçılık' yöntemiyle hırsızlık yaptıkları belirlene İran uyruklu 3 kişi tutuklandı.
 • Konyaaltı İlçesine Antalyaspor Temalı Işıklı Yeşil Doku Konyaaltı Belediyesi, Antalya’nın Kemer-Konyaaltı girişine yaptığı Antalyaspor temalı yeşil doku, gece ışıklandırmasıyla da kente yeni bir renk kattı.
 • Antalya'da Sahillerde Bayramın Son Gün Yoğunluğu 10 günlük Kurban Bayramı tatilinin son gönünde turizm kenti Antalya’da sahiller doldu taştı.
 • Antalya Sahillerinde Bayram Tatili Yoğunluğu Dünyaca ünlü Konyaaltı sahilinde tatilciler yoğunluk oluşturdu Hava sıcaklığının 31 dereceye, nem oranının yüzde 60'a ulaştığı kentte vatandaşlar yüzerek serinlemeye çalıştı.
 • Antalya Sahillerinde İlk Gün Sessizliği Antalya’da halka açık olan dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı bayramın ilk günü sessizliğe büründü. Hava sıcaklığının 32 derece civarında olduğu kentte, Antalyalılar kurban kesimine öncelik verince, sahil az sayıdaki yabancı turiste ev sahipliği yaptı.
 • Evdeki Tüpgaz Sızıntısı Paniğe Sebep Oldu, İtfaiyeci Tuvalet Penceresinden İçeri Girdi Antalya’da lüks bir daireden gelen tüp gaz sızıntısı apartman sakinleri ve itfaiyeyi alarma geçirdi. Tuvalet penceresinden içeri giren itfaiyeci, mutfakta sızıntı yapan tüpün vanasını kapattı.
 • Tatilcilere Yağmur Sürprizi Bayram tatiliyle birlikte Antalya’ya akın eden tatilciler ve yabancı turistler, yağmur sürpriziyle karışlaştı.
 • Antalya'da Tatilcilere Yağmur Sürprizi Bayram tatiliyle birlikte Antalya’ya akın eden tatilciler ve yabancı turistler, yağmur sürpriziyle karışlaştı.
 • Böcek Çanakkale'deki Adalet Kurultayı'na Katıldı Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partesi (CHP)’nin Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Kocatepe kamp alanında düzenlediği Adalet Kurultayı’na katıldı.
 • ATB Başkanı Çandır'dan, Başsavcı Solmaz'a Ziyaret Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz'ı ziyaret etti.
 • Antalya Sahilleri Dolup Taştı 10 günlük Kurban Bayramı tatilinde Antalya’yı tercih eden tatilciler sahilleri doldurdu.
 • Atay Uslu Batı Antalya Platformu Gençleri'yle Buluştu AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Batı Antalya Gençlik Platformu üyeleriyle Kumluca’nın ve Konyaaltı’nın Yaylası Karagöl’de bir araya geldi. Uslu, Yörük kültüründen, Batı Antalya’daki turizm konsepti, tarımsal potansiyel, proje ve yatırımlara ilişkin gençlerin tüm sorularını cevapladı.
 • Konyaaltı'nda Kurban Bayramı Hazırlıkları Konyaaltı Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi amacıyla tüm hazırlıklarını tamamladı.
 • Hırsızlık Zanlısı Yunus Timlerine Takıldı Antalya’da 1 ev ve 3 iş yerinden hırsızlık yapan şahıs tutuklandı.
 • Konyaaltı Belediyesi'nden Kadın Çiftçiler İçin Tekne Turu. Konyaaltı’nda çiftçilik yapan kadınlar, Kadın Çiftçiler Bilgi ve Kültür Yarışmasına, Konyaaltı Belediyesi tarafından organize edilen tekne turuyla motive oldu.
 • Antalya'ya 'Balık Çarşısı' Lara bölgesindeki Düden Parkı'nda açılan çarşı törenle hizmete girdi.
 • Yıkılan Metruk Bina Yerine Çocuk Bahçesi Toros Mahallesi'nde 3 bin 150 metrekare araziyi kamulaştıran Konyaaltı Belediyesince bu alan, 'Çocuk Bahçesi Projesi'yle bölge halkının kullanımına sunulacak.
 • Yıkılan Metruk Bina Yerine Çocuk Bahçesi Yapılacak Konyaaltı Toros Mahallesi’nde 3 bin 150 metrekare büyüklüğündeki araziyi kamulaştıran Konyaaltı Belediyesi bu alanı “Çocuk Bahçesi Projesi”yle bölge halkının kullanımına sunacak.
 1  2  ...  55 

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !