KORKUTELİ HABERLERİ / Antalya

 • Vana Hırsızları Yine İş Başında Geçtiğimiz aylarda Korkuteli’ne bağlı Yazır mahallesinde sulama suyu hidrantlarının vanalarına dadanan hırsızlar, bu kez Bayat mahallesinde sulama suyu vanalarını söküp kesip götürdü. Bayat mahallesi Aktaşlar mevkiinde geçtiğimiz gece sulama birliğinin sulama borusu ile birlikte çiftçilerin vanalarını çaldılar.
 • Bir Haftada Yapımı Tamamlanan 10 Bin 600 Metrekarelik Park Hizmete Girdi Korkuteli Belediyesi tarafından yapımı bir haftada tamamlanan mahalle parkı hizmete girdi. 12 Nisan 2019 Cuma Günü Saat 08:30 da başlanan ve 19 Nisan 2019 Cuma günü saat 10.00 da rekor bir sürede yapımı tamamlanan Mahalle Park’ı dualarla vatandaşların hizmetine sunuldu. 10.600 metrekarelik mahalle parkında kullanılan birçok malzemenin personel tarafından yapıldığının altını çizen Korkuteli Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek, “Park alanı ve çevresinde gördüğünüz malzemelerin yüzde 95’ini arkadaşlarımız atölyemizde ürettiler. Hem tasarruf ederek hem işleyerek bir park meydana getirdik” dedi.
 • Korkuteli Belediye Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldı Korkuteli Belediye Meclisinde görev alacak olan üyeler mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu tarafından düzenlenen törenle aldı. Korkuteli Adalet Sarayında gerçekleştirilen törende Korkuteli Belediye Meclis Üyeleri mazbatalarını İlçe Seçim Kurulu Başkanı hakim Bülent Aksu’dan teslim aldı.
 • Korkuteli'nde 6 Kilo Kubar Esrar Ele Geçirildi Antalya’nın Korkuteli ilçesinde jandarma tarafından yapılan operasyonda 6 kilo 440 kilogram kubar esrar ele geçirilirken, 2 kişi jandarma tarafından gözaltına alındı.
 • Kıbrıs Gazisi Hayatını Kaybetti Kıbrıs gazisi Osman Ali Göçer (65) Korkuteli ilçesinde vefat etti.
 • Korkuteli Belediye Başkanı İşlek, Mazbatasını Alıp Göreve Başladı Korkuteli Belediye Başkanlığı’na seçilen Milliyetçi Hareket partili Ömer Niyazi İşlek, mazbatasını alıp göreve başladı.
 • Antalya'da 3 Gölete 50 Bin Yavru Sazan Balığı Bırakıldı Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 3 gölete 30 bin yavru sazan balığı bırakıldı.
 • Korkuteli'nde Belediye Başkanı Ömer Niyazi İşlek Oldu Korkuteli’nde resmi olmayan sonuçların açıklanmasının ardından belediye başkanı seçilen Korkuteli Cumhur İttifakı adayı Ömer Niyazi İşlek, partisi tarafından düzenlenen mitingle seçmenlerine teşekkür etti.
 • 700 Yıllık Alaaddin Camii Cuma Namazıyla Yeniden İbadete Açıldı Antalya’nın Korkuteli ilçesinde bulunan 700 yıllık Alaaddin Camii, yaklaşık 5 yıldır devam eden restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun da katılımıyla cuma namazında ibadete açıldı.
 • Korkuteli'nde Kaçak İçki Ve Eşofman Ele Geçirildi Korkuteli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yol aramasında 12 adet kaçak içki ile 51 adet eşofman takımı ele geçirdi. Şüphelilere yasal işlem uygulandı.
 • Antalya'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü Korkuteli-Fethiye Karayolu 1’inci kilometresinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü.
 • Ömer İşlek'ten Korkuteli'ne 'Doğal Gaz' Açıklaması Cumhur İttifakı Korkuteli Belediye Başkan Adayı Ömer İşlek Korkuteli’ne yaklaşık 47 km’lik güzergah üzerinden gelecek doğalgaz boru hattı için etüt arazi çalışmalarının başladığını söyledi.
 • ASAT'tan Elmalı Ve Korkuteli'ne Modern Arıtma Tesisleri Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Korkuteli ve Elmalı Akçay’a modern arıtma tesisleri kazandırdı. Arıtma tesislerinin çıkış suyu tarımsal amaçlı sulamada kullanılıyor.
 • -Büyükşehir Belediyesi 3 Caminin Halılarını Değiştirdi Antalya Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Korkuteli’nde bulunan üç camini halıları yenilendi. Üç camiye toplamda 650 metrekare yeni halı döşendi.
 • Vana Hırsızları Çiftçiyi Bezdirdi Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Yazır Mahallesi’nde tarlalara dadanan hırsızlar sulama vanalarını çaldı.
 • Alzheimer Hastası Yaşlı Adam Ölü Bulundu Antalya’nın Korkuteli ilçesinde evden çıktıktan sonra haber alınamayan Alzheimer hastası yaşlı adam ölü bulundu.
 • Böcek Açıklaması 'Beş Yıldır Neredeydiniz' Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Böcek, AK Partili Menderes Türel’in seçime bir hafta kala yeni müjdeler açıklamasını “Beş yıldır Büyükşehir Belediye Başkanıydın, şimdiye kadar neredeydiniz ” diyerek cevaplandırdı.
 • CHP'li Kumbul'dan, Öcalan'a Özgürlük İsteyen Karaağaç Açıklaması CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, 2012 yılında BDP Antalya İl Başkanlığı yapan ve şu anda CHP’nin Antalya meclis üyesi adayı olan Abdülbaki Karaağaç ile bir masada oturduğu görüntüleri ve Karaağaç’ın ‘Öcalan’a özgürlük’ istediğini söylediği görüntüleriyle ilgili açıklama yaptı. Kumbul, "2013 yılında BDP’den istifa etmiş, daha sonraki dönemlerde CHP’ye üye olmuş. Bizim istihbarat teşkilatlarımız yok daha önceki söylemlerini bilmemiz mümkün değil. Aday olmasında resmi engel olsaydı sanırım şu an listede olamazdı. Bu arkadaş iş adamı, iş adamı derneği tarafından ilçe teşkilatımıza önerilmiş" dedi.
 • Çelik Açıklaması 'Menderes Türel Korkuteli'ni 2023 Model Yapacak' Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, "Menderes Başkanımız hem Antalya’yı hem de ilçelerimizi imar ederken gönülleri de ihya etti. Yeni dönemde de yeni projelerle Korkuteli’ni 2023 model yapacak İnşallah " dedi.
 • Korkuteli Akyar-Gümüşlü Yoluna Sıcak Asfalt Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli ilçesine bağlı Akyar Ve Gümüşlü mahalleleri grup yolunda sıcak asfalt çalışması yapıyor. 2.5 kilometrelik yolun alt yapısı tamamlandı.
 • Korkuteli'nde Vatandaşlara Ücretsiz 10 Bin Adet Fidan Dağıtıldı Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Orman Haftası dolayısıyla Çayırlı Camii önünde fidan dağıtıldı. Sedir, Servi, Ceviz, Ardıç, Badem ve Ihlamur türlerinden oluşan toplam 10 Bin adet fidan, Korkuteli halkına ücretsiz ullaştırıldı
 • Hava Ambulansı, Rabia Teyze İçin Havalandı Korkuteli’nde kalp rahatsızlığı geçiren Rabia Kaplan, (57) hava ambulansıyla Antalya’ya sevk edildi.
 • Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş Açıklaması Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, partisinin Korkuteli ilçe başkanlığında İlçe Başkanı Kemal Sancaktar ve Mahalle temsilcileri ile bir araya geldi. Taş, “ Burada başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Biz ülkemizin bekası için, bayrağımız ve vatanımız için ülkemize, Korkuteli’mize, Antalya’mıza hizmet etmek için siyaset yapıyoruz. Ak Parti Belediyeciliği birilerinin makam mevki edinme ve edindirme yeri, birilerinin makam mevki için partisine ihanet etme yeri değildir. Biz buna müsaade etmeyiz ve asla da böyle bir şey olmayacak." dedi.
 • 30 Yılını Dolduran Sağlık Çalışanlarına Plaket Korkuteli Devlet Hastanesi’nde, 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında meslekte 30 yılını dolduran doktor, hemşire, ebe, sağlık çalışanı ve şoförlere plaket verildi.
 • Antalya Aktif Yaşlı Merkezi Hizmete Girdi Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nin ardından ikinci Aktif Yaşlı Hizmet Merkezi’ni Atatürk Kültür Parkı içerisinde hizmete açtı. 65 yaş üstü bireyler merkezde sanat ve sosyal etkinliklerin yanında hem spor yapıyor hem fizik tedavi oluyor.
 • Seçim Ofisinde Kan Bağışı Kampanyası Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Seçim Koordinasyon merkezinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası büyük ilgi gördü. Bir günde 79 ünite kan bağışı toplandı.
 • AK Part Korkuteli İlçe Yönetimi İstifa Etti AK Parti Genel Merkezi Tarafından Cumhur İttifakına zarar verdiği gerekçesiyle istifası alınan AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı Mehmet Moğol’un ardından bugün de partinin Antalya İl Başkanlığı tarafından ilçe yönetim kurulunun istifası alındı.
 • AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı İstifa Etti AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı Av. Mehmet Moğol görevinden istifa etti.
 • Türel Açıklaması 'Korkuteli Çağ Atlayacak' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Korkuteli’nde Cumhur İttifakı adayı Ömer İşlek’in proje tanıtım toplantısına katıldı. Bugüne kadar verdiği sözlerin fazlasını yerine getirdiğini belirten Türel, “Ömer İşlek’in sunacağı bütün projeler aynı zamanda Menderes Türel’in de projesidir. Ömer İşlek’in verdiği söz Menderes Türel’in sözüdür, Devlet Bahçeli’nin sözüdür, Recep Tayyip Erdoğan’ın sözüdür. Enerji Bakanımız Fatih Dönmez geçen hafta Korkuteli’nin özlemle beklediği doğalgaz yatırımıyla ilgili somut adımların atılacağının müjdesini verdi. Doğalgazı da Korkuteli ’ye inşallah biz getireceğiz” dedi.
 • Taşıma Bandındaki Kaçak Elektrik Hayatından Etti Antalya’nın Korkuteli ilçesinde elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti.
 • Korkuteli Belediye Meclis Son Kez Toplandı Korkuteli Belediye Meclisi, Belediye Hizmet Binası toplantı salonunda Belediye Başkanı Hasan Ali İrban başkanlığında son kez toplandı. Duygusal anların yaşandığı meclis toplantısında meclis üyeleri helallik isteyerek yeni seçilecek olan Belediye Başkanına ve meclis üyelerine başarılar diledi. Mecliste 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
 • Bakan Dönmez'dan Hayvancılık Yapanlara Elektrikte Müjde Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, çiftçinin elektriği ucuz kullanması noktasında tarımsal sulama grubundan yararlananların sayısını arttıracaklarını belirterek, "Çalışmalar bitti önümüzdeki hafta kurul kararı da çıkacak. Tarımsal sulama grubuna, sulamanın yanı sıra, sera, hayvancılık (küçükbaş,büyükbaş,kanatlı) süt toplayıcılar, süt işleyiciler dahil olmak üzere tarımsal faaliyetlerin tamamını içerecek bir düzenleme yapıyoruz. Bu uygulamadan sonra yüzde 12 civarında bir indirimden faydalanmış olacaklar." dedi.
 • Bakan Dönmez'den Köylere Biyogaz Müjdesi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, köylere getirilecek olan yerli ve milli biyogaz sistemiyle ilgili olarak, “Ar-Ge çalışması bitmek üzere. Deneyeceğiz Ankara’da birkaç köyde. Çalışmalar devam ediyor. Köylerde alt yapı açısından eksik hissettiğimiz ısınma sorunu vardı, onu da bu yerli teknoloji ile çözmüş olacağız” dedi.
 • Korkuteli'de 'Şehitlik Ve Gazilik' Konferansı Antalya’nın Korkuteli ilçesinde ’Şehitlik ve Gazilik’ konulu konferans düzenlendi.
 • Bakan Dönmez, Doğalgaz Projesini İçin Geliyor Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde Doğalgaz projesini açıklayacak.
 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Açıklaması Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Bu mekanın hemen yanı başında malum festivaller yapılıyordu. Bir kardeşimiz o festivallerde hayatını kaybettiğinde dönemin belediye başkanı, ‘ağzıyla içmiyorsa ben ne yapayım’ diyordu. Bu memleketin manevi erozyonunu kendine marifet bilenler bu şehre neler yaşatmadılar ki?” dedi.
 • Antalya'da 'Kapımdan Uzaklaş' Cinayeti Antalya’da bir kadın, eşi evde yokken evininin kapısına gelen ve gitmesi yönünde uyarılarda bulunduğunu iddia ettiği adamı av tüfeğiyle vurarak öldürdü.
 • Türel Açıklaması 'Delikanlı Olsunlar' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Korkuteli ilçesinde partisinin seçim ofisi açılışına katıldı. Türel, “Seçimde pastane köşelerindeki gizli ittifaklara bağlayanlar delikanlı olsunlar” dedi.
 • Korkuteli'nde Adaylık Başvuru Süresi Sona Erdi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri için Belediye Başkan adayları ve meclis üyeleri aday listeleri seçim kurullarına teslim edildi.
 • Büyükşehir'den Taksicilere Yeni Durak Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli ilçesi’nde faaliyet gösteren taksicilere yeni taksi durağı gönderdi.
 • İlkokul Bahçesine Halı Saha Açıldı Antalya’nın Korkuteli ilçesi Yaşar Yalçın İlkokulu bahçesinde yer alan Halı Saha tören ile açıldı.
 • Kaçak Kazı Yapanlara Suçüstü Yakalandı Antalya’nın Korkuteli ilçesinde kaçak kazı yapan 3 kişi yakalandı.
 • Çalınan İş Makinesi Sahibine Teslim Edildi Antalya’nın Korkuteli ilçesinde bir madencilik şirketine ait çalınan iş makinesi bulunup sahibine teslim edildi.
 • Antalya'da Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü, 4 Yaralı Antalya’nın Korkuteli ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • Yaşlılar 'Aktif Yaşlı Merkezi'nde Hayata Tutunuyor Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Korkuteli’nde hizmete açtığı Aktif Yaşlı Bakım Merkezi yaşlı bireylerin yeni buluşma adresi oldu. 65 yaş üstü bireyler merkezde hem spor yapıyor hem fizik tedavi oluyor. Sanat ve sosyal etkinliklerin yanı sıra danışmalık hizmeti de alan yaşlı bireyler merkezin hem bedensel hem de ruhsal yönden kendilerine çok iyi geldiğini söyledi.
 • Edebiyat Öğretmeni 5 Yılın Sonunda Yeniden Yürüdü Antalya’nın Korkuteli ilçesinde 2014 yılında trafik kazası geçiren edebiyat öğretmeni Mustafa Taşdemir, 5 yıl sonra tekrar yürümeye başladı.
 • Suçüstü Yakalanan Kaçak Avcılara 5 Bin Lira Para Cezası ANTALYA – Antalya’da av koruma ekiplerinin kontrole çıktığı sırada ellerinde silahlarla suçüstü yakalanan 2 kaçak avcıya, toplamda 5 bin lira idari para cezası kesildi.
 • Partisinden İhraç İşlemi Başlatılan Korkuteli Belediye Başkanı İrban, Saadet Partisi Adayı Oldu ANTALYA – Korkuteli’nde Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı olarak belirlenen MHP’li Ömer Niyazi İşlek’in isminin açıklanmasının ardından, mevcut Ak Partili Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Saadet Partisinin Korkuteli Belediye başkan adayı oldu. İrban için AK Parti ihraç işlemi başlattı.
 • Büyükşehir Adayı Böcek'e Korkuteli'nde Coşkulu Karşılama Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’nin Korkuteli Belediye Başkan Adayı Halil Kara’nın Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.
 • Tez Çalışmasında Keşfettiği Bitkiye Babasının İsmini Verdi 1’inci Derece Doğal SİT alanı ilan edilen Alakır Nehri’nin de bulunduğu vadide, yeni bir gelincik türü keşfedildi. Ayşen Özçandır, yüksek lisans tez çalışması kapsamında bulduğu gelincik türüne babası Mehmet Hayri Özçandır’ın adını verdi.
 • Korkuteli'nde Dolu Yağışı Etkili Oldu Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Bayatbademleri Mahallesi’nde dolu ve şiddetli yağmur etkili oldu. Korkuteli-Antalya karayolunda aşırı yağışlar nedeniyle kaya parçası düşmesi sonucu yol ulaşıma kapanırken, geliş ve gidiş tek şeritten sağlanıyor.
 • Korkuteli Tie-Breakte Kaybetti Voleybol Erkekler Bölgesel Lig Müsabakaları Korkuteli’nde devam ediyor. Erkekler Bölgesel Lig Müsabakalarında Korkuteli Belediye Voleybol takımı, Gazipaşa Kahyalar voleybol takımına çekişmeli geçen mücadelenin ardından tie-break setinde 3-2 yenildi.
 • Başkan İrban'dan Hasta Ziyaretleri Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Korkuteli Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret etti.
 • Belediye Personeline İlk Defa İlk Yardım Eğitimi Türk Kızılayı Korkuteli Belediyesi’nin 26 personeline ilk yardım eğitimi verdi.
 • Aşçı Yardımcıları Hünerlerini Sergiledi Antalya’nın Korkuteli ilçesinde ‘Aşçı Çırağı Yetiştirme’ kursuna katılan kadınlar hünerlerini sergiledi.
 • Jandarma Ve Polis'ten Hava Destekli Denetim Antalya’nın Korkuteli ilçesinde helikopter destekli trafik denetimi gerçekleştirildi.
 • Korkuteli'nde Karne Heyecanı Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde 9 bin 306 öğrenci ve 642 öğretmen yarıyıl tatiline girdi.
 • Ehliyeti İçin Gittiği İçin Nüfus Müdürlüğünde Şok Oldu Antalya’nın Korkuteli ilçesinde bir vatandaş, ehliyet değişikliği için gittiği nüfus müdürlüğünde ehliyet kaydına göre ölü olduğunu öğrenince şoke oldu.
 • AK Parti Korkuteli İlçe Yönetimi Belli Oldu AK Parti Korkuteli İlçe Teşkilatının yeni yönetimi İlçe Başkanı Mehmet Moğol tarafından açıklandı.
 • Ehliyetini Değiştirmek İçin Gitti, Ölü Olduğunu Öğrendi ANTALYA – Antalya’nın Korkuteli ilçesinde bir vatandaş, ehliyet değişikliği için gittiği nüfus müdürlüğünde ehliyet kaydına göre ölü olduğunu öğrenince şoke oldu.
 • Şehit Babası Vefat Etti Şırnak’ta görev yaptığı sırada 1994 yılında yaşanan çatışmada şehit olan Er Ali Çatal’ın Antalya’nın Korkuteli ilçesinde yaşayan babası Osman Çatal yaşamını yitirdi.
 • Türel Açıklaması 'Korkuteli'ne 213 Milyonluk Yatırım' Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 5 yılda Korkuteli ilçesi’ne toplam 212 milyon 796 bin liralık yatırım yaptıklarını söyledi. Türel, 2019’dan sonra her mahalleye bir köy evi yapacaklarını müjdeledi.
 • Hemşirelik Fakültesi'nden Sağlık Taraması Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi dördüncü sınıf öğrencileri tarafından Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı sekiz mahallede ücretsiz sağlık taraması yapıldı.
 • Hemşirelik Fakültesi Öğrencilerinden Miniklere Tiyatro Gösterisi Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Tiyatro Topluluğu, “Kalpten Kalbe” adlı oyun öğrencileri ile buluştu.
 • Korkuteli Tapu Müdürlüğü, 2018 Yılını Değerlendirdi Antalya’nın Korkuteli Tapu Müdürlüğü, 2018 yılında 21 bin 359 işlem ile 106 bin 902 vatandaşa hizmet verdi.
 • Başkan İrban Açıklaması 'Planlı Ve Çok Çalışmak Gerekiyor' Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, Korkuteli Belediyesi Kick Boks Takımı sporcularını ağırladı.
 • Korkuteli SYDV'den 2018'De 4,5 Milyonluk Yardım Antalya’nın Korkuteli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 2018 yılında 4 milyon 513 bin TL’lik yardım yapıldığı açıklandı.
 • Antalya'da Eşe Gizli Kameralı Takip Karakolda Bitti Antalya’da bir kişi, eve gizli kamera yerleştirip karısının yanında yabancı bir erkek olduğu iddiasıyla polise şikayetçi oldu. Olay sonrası evden sadece kadın çıkarken, kızının yanına gelen anneyse, damadına "Benim kızım öyle biri değil. Onu Antalya’ya rezil edeceğim" sözleriyle tepki gösterdi.
 • Korkuteli Beyaza Büründü Antalya’nın Korkuteli ilçesinde gece başlayan kar yağışı, ilçeyi beyaza bürüdü. İlçe merkezinde 4 santimi bulan kar kalınlığı, yüksek yerlerde 15 santime yaklaştı.
 • Korkuteli Seçim Müdürü Bıyık Göreve Başladı Korkuteli İlçe Seçim Müdürlüğüne atanan Osman Bıyık görevine başladı.
 1  2  ...  40