KUMLUCA HABERLERİ / Antalya

 • Afetzedelerin Fideleri Ücretsiz Üretilecek Antalya’nın Kumluca, Finike, Demre ve Kaş İlçesi’nde hortum afetinden zarar gören tüm çiftçilere her çeşit fideler ücretsiz verilecek.
 • Fuar Ziyaretçilerine 'Domatesli Pişmaniye' İkramı Antalya'da 5. Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı'nda ziyaretçilere 'domatesli pişmaniye' ikram edildi Kumluca Belediye Başkanı Çetinkaya: 'Pişmaniyeler, fuara özel üretildi. Yapılan 700 paket pişmaniyeyi fuar ziyaretçilerine ücretsiz dağıttık'
 • Afetzedelere Ücretsiz Fide Dağıtılacak Kumluca'daki fide üretim tesislerinin hazırladığı ortak proje kapsamında Kumluca, Finike, Demre ve Kaş bölgesinde hortum afetinden zarar gören tüm çiftçilere, seralarına dikecekleri fideler ücretsiz olarak dağıtılacak.
 • 'Fatih Terim'in Aldığı Paranın 10'Da 1'İ Bizi Kurtarır' Diyen Antalyalı Afetzede Konuştu Antalya’da afet bölgesini incelemeye giden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, "Fatih Terim’in aldığı paranın 10’da 1’i bizi kurtarır" şeklinde sitem dolu sözler sarf eden afetzede Ümit Abacı konuştu. Abacı, "Milli takım olarak zaten bir yere çıkamadık da gidemedik de. Hesap yaptım, senelerdir 40-50 milyon avro para alıyor. Kimse bir şey söylemiyordu. Ben kendimi attım ortaya" dedi.
 • Rus ve Türk kadınlar domates yeme yarışı yaptı Antalya’nın Kumluca ilçesindeki Domatexpo Fuarı’nda, Rus ve Türk kadınlar domates yeme yarışı yaptı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı 3 dakika süren yarışta Türkiye’nin birincisi 1 kilo 689 gram, Rusya’nın birincisi ise 722 gram domates yedi.
 • Rus Ve Türk Kadınlar Domates Yeme Yarışı Yaptı Antalya’nın Kumluca ilçesindeki Domatexpo Fuarı’nda, Rus ve Türk kadınlar domates yeme yarışı yaptı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı 3 dakika süren yarışta Türkiye’nin birincisi 1 kilo 689 gram, Rusya’nın birincisi ise 722 gram domates yedi.
 • Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel Açıklaması 'Çiftçiye Önemli Destek Sağlıyoruz' Antalya’da açılışı yapılan Domatexpo’ya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, güneş enerji santralleri ile sulama birliklerine elektriği bedava sağladıklarını ve çiftçiye önemli destekler verdiklerini, Kumluca sel felaketinde zarar gören afetzedelere can suyu olması için maddi katkıda bulunacaklarını kaydetti.
 • Hortumzede Üretici, Bakan Fakıbaba'dan Destek İstedi Açıklaması 'Fatih Terim'in Aldığı Paranın 10'Da 1'İ Bizi Kurtarır' Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Antalya’da hortumdan zarar gören Kumluca’da incelemelerde bulunduğu sırada destek isteyen bir üretici, "Fatih Terim’in aldığı paranın 10’da 1’i bizi kurtarır" dedi.
 • 5. DOMATEXPO Fuarı Antalya'daki '5. Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışına (DOMATEXPO) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba da katıldı Açılışta, Rus ve Türk kadın çiftçilerin domates yeme yarışması renkli görüntüler oluşturdu
 • Bakan Fakıbaba'dan Domates Açıklaması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: 'Rusya'da domates yine gündemdeydi. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Putin bu konuda görüştü. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde çok iyi gelişmelerin olduğunu ve büyük müjdeli haberlerin verileceğini buradan Antalyalı hemşehrilerime bildirmek istiyorum' 'İnşallah göreceksiniz çok kısa zamanda Türkiye hem tarımda hem hayvancılıkta hem gıdada sadece bu bölgenin değil, dünyanın çok önemli bir üssü haline gelecektir' 'Bir kısım insanlar bunu kötülemek için 'Yok efendim gıdada şu hormon var.' Bunun neresinde hormon olacak, niye hormon kullansın? Benim çiftçim akıllı insandır. Bunda hormon kullanıp da kalıntı tespit edildiğinde geri döneceğini bilmiyor mu?'
 • Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, Antalya'da '(Antalya'daki şiddetli yağış ve fırtına) Biz büyük devletiz bu yaraları saracağız. Moralimizin iyi olması lazım. Arkadaşlarımız şok atlatmışlar, önemli bir şok, basit bir olay değil. Bir şey var, geliyor önüne geleni katıp, alıp her şeyi götürüyor' (Afet bölgesi ilan edilmesi talebi) Benim tek başıma karar vermem mümkün değil ama gerçekten afetten zarar gören çok vatandaşımız var. Mutlaka bu zararların karşılanması gerekiyor' '(Sebze fiyatları) Tarımın en önemli merkezlerinden birisi Antalya. Ben üstten de baktım zararlar var ama bu zararları kompoze edebilecek tarım kapasitesi de var. Bu bağlamda rahat olun' 'Hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık bin dönüm bir sera alanında, 800 dönüm bahçe alanında hasar var. Bazı evlerde hasarlar var. Bunların hesabı yekun olarak çıkarılıyor. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız'
 • Antalya Büyükşehir Afet Bölgesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi, hortum felaketi sonrası mobil aşevi ile 2 bin kişiye üç öğün sıcak yemek dağıtıyor. Finike’de 188, Kumluca’da 20, Demre’de 6 olmak üzere 214 hasarlı ev tespit edilirken, vatandaşlara verilecek 50 konteyner evin de kurulum çalışmalarına başlandı.
 • Bakan Tüfenkci Afet Bölgesinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, fırtına ve hortumdan zarar gören Antalya’nın Kumluca ilçesi Mavikent Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Bin dönümlük alanda zarar olduğunu söyleyen Bakan Tüfenkci, "En kısa zamanda yaraları saracağız" dedi.
 • Antalya'daki Fırtına Ve Hortum Tarım Sigortaları Havuz İşletme AŞ (TARSİM) Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, Antalya’nın Kaş, Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde geniş bir alanda şiddetli yağış ve fırtına sonrası meydana gelen hortum nedeniyle, 400 hasar ihbarı geldiğini, maliyetin 10 milyon lirayı bulmasının beklendiğini söyledi.
 • Budak Açıklaması 'Afetin Yaraları Acilen Sarılmalı' Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, "Kumluca, Finike, Demre ve Kaş’ta zarar gören vatandaşlarımıza, üreticilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.
 • Antalya'daki Şiddetli Yağış Ve Fırtına Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, fırtına ve hortumun etkili olduğu Kumluca ilçesinde incelemelerde bulundu Vali Karaloğlu: 'Dört ilçe zarar gördü. Sera noktasında en büyük zarar Kumluca'da görünüyor. Finike'de daha çok evlerde, iş yerlerinde ve portakal bahçelerinde hasar olduğunu biliyoruz. Demre'de iki ev yıkıldı. Kaş'ta daha çok evlerde hasar var, çatıların uçması sonucu hasar oluşmuş' 'Sayın Cumhurbaşkanımız gece uçaktan aradı. Bölgedeki çiftçilerimize ve yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerini iletti'
 • Antalya'da Hortumun Hasarı Tespit Ediliyor Antalya’da 4 ilçeyi etkileyen hortumun verdiği hasarla ilgili inceleme çalışmaları başladı. Hortumdan en çok etkilenen Kumluca ilçesine gelen Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 25 kişinin yaralandığını, bölgede ise hasar tespit çalışmalarının başladığını kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, zarar gören vatandaşlara her türlü sosyal yardımın yapılacağını söyledi.
 • Antalya'yı Hortum Vurdu Açıklaması 31 Yaralı Antalya’nın 3 ilçesini hortum vurdu. Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde çıkan hortumda 31 kişi yaralandı. Yüzlerce sera yerle bir oldu, bazı ev ve camiler zarar gördü.
 • Antalya'da Hortum Kabusu Antalya’nın Kumluca ve Demre ilçelerinde hortum ortalığı adeta savaş alanına çevirdi. Seraları yerle bir eden, elektrik direkleri ve meyve ağaçlarını yerinden söken hortum sebebiyle bölgede elektrikler kesildi. Kumluca ilçesinde yaralananlar olduğu bildirildi.
 • Kumluca Ve Demre'yi Hortum Vurdu Antalya’nın Kumluca ve Demre ilçelerinde hortum ortalığı adeta savaş alanına çevirdi. Seraları yerle bir eden, elektrik direkleri ve meyve ağaçlarını yerinden söken hortum sebebiyle bölgede elektrikler kesildi. Kumluca ilçesinde yaralananlar olduğu bildirildi.
 • Çiftçiler Sağlık Taramasından Geçti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Antalya’nın Kumluca ilçesi’ne gönderilen Mobil Sağlık Tarama Ekibi çiftçileri muayene etti.
 • Büyükşehir Belediyesinden Konteyner Ev Yardımı Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca hizmet birimi tarafından ihtiyaç sahibi iki aileye konteyner ev yardımı yapıldı.
 • Domatexpo Fuarı'na Doğru Kumluca'da bu yıl 5.'si düzenlenecek "Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri" (Domatexpo) fuarının içeriği belli oldu.
 • Antalya Orman Bölge Müdürü Değişti Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’ne atanan Konya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Vedat Dikici, görevine başladı.
 • Kumluca'da Sigorta Sektörünün Sorunları Tartışıldı Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından, "Sigorta Sektörünün Sorunları ve Gelişimi" konulu toplantı düzenlendi.
 • Kumluca Atletizm Takımı Avrasya Maratonu'na Katılacak Kumluca Belediyesi Atletizm Takımı sporcuları, 39. Avrasya Maratonu'na katılacak.
 • Başkan Çetinkaya'yı Rus İş Adamı Bikkeniyev Ziyaret Etti Kumluca Belediyesi tarafından düzenlenecek "Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri" fuarına (Domatexpo) katkı sağlayacak Rus iş adamı Viktor Bikkeniyev, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı ziyaret etti.
 • Avrasya Koşusu İçin Kumluca'dan 18 Kişi Yola Çıktı 39. İstanbul Avrasya Maratonuna katılacak olan Kumluca Belediyesi Atletizm takımı yola çıktı.
 • Yol Çalışması Alanındaki Endemik Belen Bezelyesine Özel Koruma Antalya’nın Kumluca ilçesinde, yol çalışma alanına isabet eden Belen bezelyesi için koruma çalışması başlatıldı. Yol güzergahındaki bezelye alanı yüzeysel sıyırma yapılarak yine aynı atmosferde başka bir alana taşındı.
 • Kumluca Emniyeti'nden Mahalle Toplantıları Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçede ikinci Mahalle Toplantısını Cumhuriyet Mahallesinde yaptı.
 • Dağda Keklik Avlarken Kayalıklardan Düşüp Öldü Antalya’da dağa çıkıp keklik avlayan av meraklısı 56 yaşındaki Yusuf Kaplan, dengesini kaybetmesi sonucu 10 metre yükseklikten kayalıklara çakılarak yaşamını kaybetti. Ailesi, ölen amatör avcıyı başının ucundan saatlerce ayrılmayan av köpeğinin sesi sayesinde bulabildi. Öte yandan Kaplan’ın 1 ay önce vefat eden annesinin, oğlunu sürekli ‘ava gitme oğlu’ diye uyardığı da öğrenildi.
 • Kumluca'da 446 Aileye 'Sosyal Kart' Dağıtıldı Antalya Büyükşehir Belediyesince Kumluca ilçesinde 446 aileye "Sosyal Kart" dağıtıldı.
 • Büyükşehir Kumluca'da 'Sosyal Kart' Dağıttı Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca ilçesi’nde 446 aileye ‘Sosyal Kart’ dağıttı.
 • Kumluca'da 'LÖSEV Ve Lösemi İle Mücadele' Konferansı Antalya’nın Kumluca ilçesi Sosyal Bilimler Lisesi’nde "LÖSEV ve Lösemi ile Mücadele" konulu konferans düzenlendi.
 • Başkan Çetinkaya, Adrasan Heyetini Kabul Etti Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Adrasan Mahallesi'nden gelen heyetle görüştü.
 • Emekli Vali Dalmaz Vefat Etti Geçirdiği kalp krizi sonrası ameliyata alınıp yoğun bakıma kaldırılan Emekli Vali Veyse Dalmaz hayatını kaybetti.
 • Çiftçilere, Zararlılarla Böceklerle Mücadele Yöntemi Anlatıldı Kumluca'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda çiftçilere bitki zararlılarına mücadele yöntemleri ve sakıncaları anlatıldı.
 • Kumluca'da Üreticilere Bitki Zararlılarıyla Mücadelenin Sakıncaları Anlatıldı Kumluca’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda bitki zararlılarına karşı entegre mücadele, tekniğine ve tavsiyesine uygun bitki koruma ürünü kullanma konuları anlatıldı.
 • Kumluca'da Silahlı Yaralama Antalya’nın Kumluca ilçesinde bir kişi, silahlı saldırıya uğradı.
 • Başkan Çetinkaya, Özel Öğrencilerle Film İzledi Kumluca Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, Kumluca Belediyesi 50. Kültür Merkezi sinemasında, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'nın hediyesi olarak "Yol Arkadaşım" adlı filmi izledi.
 • Emniyet Mahalle Toplantılarına Başladı Antalya’nın Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü mahalle toplantılarına başladı.
 • Kumluca'da Coşkulu Cumhuriyet Kutlaması Antalya’nın Kumluca ilçesinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Fener Alayı ve yöresel müzik sanatçıları konseri düzenlendi.
 • Tarım Bakanı 'Domatexpo'ya Gelecek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 16-17 –18 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan Kumluca 5. Domatexpo Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarına katılacak.
 • Antalya'da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. yılı, Antalya’da da çeşitli törenlerle kutlandı. Havanın yağışlı olması nedeniyle tören kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.
 • Öğrenciler, Halka Kanseri Anlattı Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri Kanser Haftası etkinlikleri nedeniyle Kumluca halkı ile ilk kez buluştu.
 • Kumluca Belediyesinde Karayolları Toplantısı Kumluca Belediyesi ile Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, ilçede yürütülen çalışmaları değerlendirmek üzere koordinasyon toplantısı yaptı.
 • Kumluca'da Sosyal Kart Dağıtımı Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Dairesi Başkanlığı tarafından, Kumluca'da ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal kart dağıtımı gerçekleştirildi.
 • Domatexpo Fuarına Doğru Kumluca Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl beşincisi düzenlenecek "Domatexpo Fuarı" öncesi hazırlık toplantıları devam ediyor.
 • Şiddetli Yağış Seralara Zarar Verdi Antalya'nın Kumluca ilçesinde, dün öğleden sonra başlayan ve gece boyunca devam eden sağanak ve sağanakla birlikte oluşan hortum bazı seralara zarar verdi.
 • Antalya'da Şiddetli Yağış Kumluca ilçesindeki bazı seralar su baskını ve hortumdan zarar gördü Yıldırım isabet eden kafede hasar meydana geldi.
 • Antalya'da Sera Duvarından Düşen Kişi Öldü Antalya'nın Kumluca ilçesinde serasının duvarından düşen çiftçi yaşamını yitirdi.
 • Antalya'da Kafeye Düşen Yıldırım Masayı Parçaladı Antalya’nın Kumluca ilçesinde gök gürültülü sağanak yağmur, hortuma dönüştü. Seraları yerle bir eden hortumun ardından ilçe merkezinde bir kafeye yıldırım düştü. Müşterilerin birkaç dakika önce kafeden ayrılmaları faciayı önledi.
 • Seranın Duvarından Düşen Çitçi Hayatını Kaybetti ANTALYA – Antalya’nın Kumluca ilçesinde serasına naylon örtmeye çalıştığı sırada çıktığı duvardan düşen çiftçi hayatını kaybetti.
 • Başkan Çetinkaya, Antrenman Yapan Güreşçileri Ziyaret Etti Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Belediye Güreş Akademisi antrenman salonunda çalışma yapan sporcuları ziyaret etti.
 • Başkan Çetinkaya'dan Öğrenci Yurtlarına Ziyaret Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve AK Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı öğrenci yurtlarını ziyaret etti.
 • Kumluca'da Dördüncü Cumhuriyet Yürüyüşü Gerçekleştirildi Antalya’nın Kumluca İlçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi
 • Antalya'da Orman Yangını Hava ve karadan müdahale edilen yangında bir hektarlık alan zarar gördü.
 • Antalya'da 3 Ayrı Noktada Orman Yangını Antalya’nın Kumluca ilçesinde üç ayrı noktada aynı anda çıkan yangın büyümeden kontrol altına alındı.
 • Antalya Büyükşehir Belediyesinden Aşure İkramı ANTALYA – Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca hizmet birimince, muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıtıldı.
 • Büyükşehir Kumluca'da Aşure Dağıttı Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kumluca ilçesi’nde aşure dağıttı.
 • KMYO Öğrencilerine Seminer Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Kumluca Meslek Yüksekokulunda (KMYO) "Akdeniz Bölgesi ölçeğinde Batı Antalya Bitki Koruma Pazarına Genel Bakış" konulu seminer düzenlendi.
 • Batı Antalya'da Biyolojik Mücadele Semineri Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Kumluca Meslek Yüksekokulu’nda (MYO) “Akdeniz Bölgesi Ölçeğinde Batı Antalya Bitki Koruma Pazarına Genel Bakış” konulu seminer düzenlendi.
 • MHP İl Başkan Yardımcısı Tuna Açıklaması 'Bu millet ebediyete kadar yaşasın diye iktidarın yanındayız'.
 • Kumluca'da Ot Yangını Kumluca'ya bağlı Salur Mahallesi baraj yolu mevkinde otluk alanda çıkan yangının portakal bahçelerine sıçraması üzerine, 3 dekar portakal bahçesi zarar gördü.
 • Kumluca'da Tarımsal Üretim Tesisi Projesi Kumluca ilçesinde, Mavikent Mahallesi Çanakçı mevkinde imar planında tarım ve hayvan ürünleri üretim tesisleri alanı olarak belirlenen 3 bin 194 metrekarelik arsa ihaleyle satıldı.
 • MHP Kumluca'da Genişletilmiş İlçe Toplantısı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kumluca İlçe Başkanlığı tarafından genişletilmiş ilçe toplantısı yapıldı.
 • Kumluca Belediyesi'ne Hibe Edilen Araç Hizmete Girdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Kumluca Belediyesi'ne hibe edilen modern yol süpürme aracı hizmete girdi.
 • Beden Eğitimi Öğretmenleri Bilgilendirildi Antalya’nın Batı ilçelerinde görevli Beden Eğitimi Öğretmenleri Bilgilendirme Toplantısı Kumluca’da gerçekleştirildi. Kumluca Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonu’nda Antalya’nın Batı İlçeleri Beden Eğitimi Öğretmenleri bilgilendirme toplantısı yapıldı.
 • Antalya'da Orman Yangını Yaklaşık 2 hektar ormanlık alan ve 150 zeytin ağacı zarar gördü.
 • Antalya'a Orman Yangını Antalya’nın Kumluca ilçesinde çıkan orman yangınında 150 adet zeytin ağacı yandı.
 1  2  ...  53