KUMLUCA HABERLERİ / Antalya

 • Teknolojiye Yenik Düşen Oyunlar Sergilediler Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl 20’incisi düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali’nde Yörük Obaları kurularak, teknolojinin olmadığı yıllarda oynanan oyunlar sergilendi. Oyunlarda zaman zaman yedikleri sopalar nedeniyle acı çeken gençlerin ses çıkaramadığı gözlendi.
 • Şarampole Savrulan Otomobil Alev Alev Yandı Açıklaması 2 Yaralı Antalya’nın Kumluca ilçesinde devrilen motosiklete çarpmamak için karşı şeride geçen ve otomobille çarpışan araç şarampole uçup alev aldı. Kazada 2 kişi yaralandı.
 • Çocuklara Uygulamalı Trafik Eğitimi Devam Ediyor Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından yürütülen, "Önce Kendimiz, Sonra Hepimiz İçin" projesi tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayında başlayan proje sayesinde şu ana kadar yaklaşık bin anasınıfı ve 1. sınıf öğrencisine eğitim verildi.
 • Kumluca Caddeleri Bariyerlerden Temizlendi Kumluca Belediyesi, daha önceki yıllarda, Kavaklıkuyu ve Çarşıiçi Caddelerinde araç trafiğini düzenlemek amacıyla yapılan engelleri kaldırıldı.
 • Başkan Köleoğlu Fidan Bağışladı Antalya’nın Kumluca ilçesinde düzenlenen ‘neden çiçekler dalından koparılsın?’ temalı kampanya kapsamında, belediye başkanlarına çiçek hediye etme yerine, Tema Vakfı’na fidan bağışlama etkinliği yapıldı. Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ise vakfa fidan bağışladı.
 • 'Gençlerden Ecdada Mektup 1919' Yarışmasında İlk Üç Kumluca'nın Milli mücadelenin 100. yılı etkinlikleri kapsamına düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup 1919" yarışmasında Kumlucalı öğrenciler ilk üçe girdi.
 • Emniyet Müdürü Doğan, Yeni Muhtarlarla Tanıştı Kumluca‘da 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yeni seçilen muhtarlar İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan’ı ziyaret etti.
 • Kumluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Kuruldu Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde çiftçilerin bir araya gelmesi ile Kumluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu. Kurulan kooperatif ile çiftçilere destek olunarak çiftçinin kalkınmasına katkı sağlanacak.
 • Bu Gelenek 150 Yılı Aşkın Süredir Devam Ediyor Antalya’nın Kumluca ilçesinde Müderris Efendi Türbesi başında 150 yılı aşkın süredir yapılan geleneksel yağmur duası etkinliğinde ’şükür duası’ yapıldı.
 • Yapımında Emeği Geçen Okula 43 Yıl Sonra Adı Verildi Antalya’nın Kumluca ilçesinde 1976 yılında İmam Hatip Lisesinin açılmasında büyük rol oynayan Kumluca İmam Hatipliler Derneği Başkanı Bayram Çiftçi’nin adı, yapılmasında emeği geçtiği okula verildi. Kumlucalı hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan ve uzun yıllar Kumluca İmam Hatip Lisesi olarak bölge halkına hizmet veren okul binasının önünde isim değiştirme töreni yapıldı.
 • Esen, Kumluca Ve Finike'de Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ve Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 • Kumluca'da Seracılık Festivali Hazırlıkları Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl 20’incisi düzenlenecek olan Tarım ve Seracılık Festivali’nin hazırlık toplantısı yapıldı. Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu belediye personelinin katıldığı toplantıda, festival öncesi yapılacak hazırlıklar ele alındı. Toplantıda, festival öncesi vatandaşların görüşlerinin de alınarak etkinliklerin gerçekleştirileceği belirtildi.
 • Kumluca Belediyesi Yeni Dönemin İlk Meclis Toplantısını Yaptı 31 Mart Mahalle İdareler Genel Seçimlerinden sonra oluşan Kumluca Belediye Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi
 • Kumluca'da Öğrencilere Ve Personele Sigara Bırakma Semineri Verildi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrenci, akademik ve idari personelinin tütün ürünlerinin zararları konusunda bilgilendirilmesi, farkındalık oluşturulması, olumlu tutum ve davranış geliştirilebilmesi için, “Tütün ve Tütün Ürünleri ile Mücadele” konusunda seminer gerçekleştirildi.
 • Kumluca'da Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Antalya’nın Kumluca ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği başladı.
 • Yeni Başkan Köleoğlu, Görevi Resmen Devraldı. Kumluca ’nın yeni Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, mazbatasını aldıktan sonra mevcut Belediye Başkanı Yusuf Göven’den görevi devralarak resmen görevine başladı.
 • Sokak Hayvanları İçin Bayat Ekmek Kumbarası Antalya Kumluca Belediyesi tarafından bayat ekmeklerin israf edilmemesi ve sokak hayvanlarına yiyecek olarak değerlendirilmesi amacıyla bayat ekmek kumbarası uygulaması başlatıldı.
 • Kumluca'da İlk Defa İki Kadın Muhtar Birden Seçildi Antalya’nın Kumluca İlçesinde tarihte ilk defa kadın muhtarlar görev yapacak.
 • Kumluca'ya Judo Ve Spor Eğitim Uzmanı Atandı Antalya’nın Kumluca ilçesine ilk kez Judo Antrenörü, Spor Eğitim Uzmanı ve Voleybol Antrenörü atandı.
 • Ambulansla Uy Kullanmaya Geldiler Antalya’nın Kumluca ilçesinde Devlet Hastanesinde hasta olarak yatan 5 hastadan 3’ü evde bakım ambulansı ile oy kullandırılmaya götürüldü
 • Kırgız Ve Rus Heyet Yangın Sonrası Ağaçlandırılan Alanları İnceledi Adrasan ve Olympos bölgesinde 2014 ve 2016 yıllarında meydana gelen orman yangınlarında zarar gören alanların ağaçlandırılması ve doğaya tekrar kazandırılması çalışmalarını incelemek için Rusya ve Kırgızistan’dan bir heyet geldi
 • İYİ Parti'den 300 Kişilik Grup Cumhur İttifakı'na Katıldı Antalya’da İYİ Parti Kumluca İlçe Teşkilatı Kurucu üyelerinden Serkan Öztürk ve Veysel Akın’ın öncülüğünde 300 kişilik grup, Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon merkezine giderek İttifaka katıldı.
 • Olympos'ta Çıkan Orman Yangını Söndürüldü Antalya’nın Kumluca ilçesi Yazır Mahallesi Olympos mevkisinde çıkan orman yanını büyümeden söndürüldü.
 • Kumluca'da Engelliler İçin Özel Park Yapıldı Kumluca Belediyesi tarafından, yaptırılan 15 Temmuz Gazileri Engelsiz Parkı düzenlenen törenle kullanıma açıldı. Yeni mahallede açılan Park’ın açılış törenine Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 • Kumluca'da Orman Personeline Eğitim Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından personele, ‘2019 yılı orman yangınları ile mücadele’ konulu eğitim verdi.
 • Hortumdan Zarar Görenler İçin 6 Milyon 979 Bin TL Ödeme Yapılacak Antalya’nın Kumluca ilçesinde 24 – 26 Ocak tarihlerinde, Karşıyaka, Narenciye, Kaşapçayırı, 50. Yıl ve Salur Mahallelerinde meydana gelen hortum felaketinden zarar gören vatandaşlara hükumet tarafından 6 Milyon 979 Bin 593 TL yardım geldi. Ödemeler Kaymakamlık kanalıyla Perşembe günü yapılacak.
 • Köse Açıklaması 'Biz AK Parti Ve MHP Olarak Aynı Davayı Savunuyoruz' Cumhur İttifakı 31 Mart yerel seçimleri çalışmaları kapsamında Kumluca’ya gelen AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, parti teşkilatları ile bir araya geldi. Köse, “Biz AK Parti ve MHP olarak aynı davayı savunuyoruz” dedi.
 • Çetinkaya Açıklaması 'Her Dönem Ayrı Bir İftiraya Uğradım' Cumhur İttifakı Kumluca Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Çetinkaya, Temel Eğitim Mahallesinde yaptığı mitingte, bir vatandaşın AK Parti ‘sizi seçtirip görevden alacakmış’ sorusuna sert tepki gösterdi.Çetinkaya, her dönem olduğu gibi bu dönem de görevden alınacakmış dedikodularının yayıldığını belirterek AK Parti’nin bu gülünç duruma düşecek bir parti olmadığını söyledi. Adli makamlarda dosyasının olmadığını yineleyen Çetinkaya " Bu dedikoduyu yayanlar önce kendilerine baksınlar. Kimin dosyası varmış, biz ortaya çıkarırsak onların sokağa çıkacak hali kalmaz” diye konuştu.
 • Kumluca'da Orman Personeline Suç Önleme Semineri Verildi Antalya’nın Kumluca ve Finike Orman İşletme Müdürlüklerinde görev yapan personele, orman suçlarının önlenmesi ve takibi aşamasında yapılacak iş ve işlemler hakkında bilgilendirme semineri verildi.
 • Yangının Zarar Verdiği Vefa Tepesi Yeniden Yeşerecek Geçtiğimiz yıl 28 Temmuz 2018 tarihinde çıkan yangınında orman varlıkları tahrip olan Kumluca Vefa Tepesi yeniden yeşeriyor.
 • Kumluca'da 13 Mahallenin Su Sorunu Tarih Oldu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Kumluca’da 13 mahallenin yıllardır süregelen içme suyu sorununu tarihe gömen Karaağaç Projesi’nin açılışını yaptı, Adrasan’daki gezi teknelerine plaka dağıttı.
 • Atay Uslu Açıklaması 'Tarımsal İhracatımız 3.7 Milyar Dolardan 17.7 Milyar Dolara Yükseldi' Antalya’nın Kumluca ilçesinde bu yıl 6’ncısı düzenlenen Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı’nda (DOMATEXPO) konuşan AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, 17 yılda Türkiye’de tarımsal hasılatı da, tarımsal ihracatı da 5 kat büyüttüklerini, Avrupa’nın 4’üncü Büyük ülkesi konumundan birinci ülkesi konumuna geldiklerini ifade etti.
 • Akdeniz'de 4.3 Büyüklüğünde Deprem Antalya’nın Kumluca ilçesi açıklarında 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
 • Türel'den Antalyalı Çiftçiye Müjdeli Haber Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Antalya’nın her köşesine sulama tesisleri, haller, mezbahalar yapan, eli nasırlı çiftçisine elektriği bedava kullandıran bir belediye olduk. Bunlarla birlikte tarım marketi, tohum, fide, faydalı böcek desteği, süt tankı ve soğuk hava depoları projeleri ile tarım sektörüne desteğimiz katlanarak devam edecek” dedi. Türel, belediye olarak kuracakları tarım marketlerle çiftçinin ana kalemlerdeki girdi maliyetinin düşeceğini, uygun faizli tarıma özel kredi kartıyla da ödeme kolaylığı sağlayacaklarını söyledi.
 • Genç Bankacı Trafik Kazası Kurbanı Oldu Antalya’nın Kumluca ilçesinde otomobilin çarptığı banka çalışanı motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.
 • Genç Motosikletli Trafik Kazasında Öldü Antalya’nın Kumluca ilçesinde otomobilin çarptığı banka çalışanı motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.
 • Kumluca'da Bayrak Tartışması Antalya’nın Kumluca ilçesinde Millet İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış töreninde Türk bayrağının olmadığı iddiaları tartışmalara sebep oldu. AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Erol Uysal "Millet ittifakının SKM açılışında Türk bayrağının olmaması vicdanları sızlatmıştır" dedi.
 • Kumluca'da 'Kadına Yönelik Şiddete Hayır' Eğitimi Kumluca Devlet Hastanesi çalışanlarına hizmet içi eğitim kapsamında “Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Eğitimi” verildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü çalışanı Psikolog Emine Anadol tarafından verilen eğitime çalışanlar yoğun ilgi gösterdi.
 • Bir Anda Ortaya Çıktı Antalya’nın Kumluca ilçesinde denizde çıkan hortum vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.
 • Antalya'da Hortum Böyle Görüntülendi Antalya’nın Kumluca ilçesinde denizde çıkan hortum, vatandaşlar tarafından cep telefonuyla görüntülendi.
 • Böcek Kumluca'da SKM Açılışına Katıldı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek, CHP Kumluca Belediye Başkan adayı Mustafa Köleoğlu’nun Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını gerçekleştirdi.
 • Otlattığı Tekenin Boynuz Darbeleriyle Öldü Antalya’nın Kumluca ilçesinde 65 yaşındaki kadın otlattığı tekenin boynuz darbeleri ile öldü.
 • Başkan Göven, Mezbahane'yi İnceledi Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven, Kumluca ve Finike bölgesine hizmet veren mezbahane’yi inceledi.
 • Öğrencilerden Kedi Ve Köpek Kulübesi Antalya’nın Kumluca ilçesi’nde lisesi öğrencileri yaptıkları kedi ve köpek kulübelerinin parklarda değerlendirilmesi için Kumluca Belediyesine teslim etti.
 • Kumluca'da Cumhur İttifakı Meclis Listesini Teslim Etti Cumhur İttifakı Kumluca Belediye Başkan Adayı Hüsamettin Çetinkaya ile önümüzdeki beş yılda çalışacak Meclis Üyesi asil, yedek ve kontenjan üyesi listesini İlçe Seçim Kurluna teslim edildi.
 • Türel Kumluca Projelerini Açıkladı Kumlucalılara yeni dönem projelerini tanıtan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Sosyal Kampüs, Katı Atık Entegre Tesisi, Beykonak Sahil Projesi 2. Etap, soğuk hava deposu, Engelli Mola Evi, Engelsiz Plaj müjdeleri verdi. Antalya genelinde evde üretim yapan kadınlara mikro kredi desteği vereceklerini söyleyen Türel, yeni iş kuran küçük esnafa da şebeke suyunda bir yıl yüzde 50 indirim yapacaklarını kaydetti.
 • Lise Öğrencilerinden Akülü Ve Tekerlekli Sandalye Yardımı Antalya’nın Kumluca ilçesi’nde lise öğrencilerinin Atık Yağ Toplama ve Geri Dönüşüm Projesi kapsamında elde edilen akülü ve tekerlekli sandalye sahibine teslim edildi.
 • Bakan Çavuşoğlu Açıklaması 'Çiftçilerin Yükünü Azaltmak İçin Çalışmalar Yapıyoruz' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bu rantçılara çiftçilerimizi ezdirmeyiz, tüketicimizi ezdirmeyiz diyor Cumhurbaşkanımız. Çiftçilerin o yükünü azaltmak için girdi maliyetlerin azaltmak için çalışmalar yapıyoruz. Bugün Kumluca’da 3 liraya satılan domates Antalya dışına çıkınca neden 9 lira oluyor? Aradaki 6 lirayı kim yiyor? Çiftçinin cebine mi giriyor? Kim bundan para kazanıyor. Bunu kim suistimal ediyor. Cumhurbaşkanımızın derdi bu. Bu hak etmeden arada 6 lira kazananlarla mücadele etmektir. Bu çiftçiyi korumak içindir. Tüketiciyi korumak içindir" dedi.
 • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Açıklaması 'PKK,YPG Öyle De Temizlenecek Böyle De. Kaçarı Yok' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugüne kadar Afrin’de, Fırat Kalkanı’nda nasıl teröristleri temizlediysek DEAŞ, PKK, YPG, El Nusra fark etmez terörist teröristtir. Bundan sonra da sınırımızın ötesindeki YPG, PKK teröristlerini temizleyeceğiz. Öyle de böyle de temizleyeceğiz, bunun kaçarı, alternatifi yoktur" dedi.
 • Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. Nurcan Demirtaş Açıklaması Kumluca Devlet Hastanesi bünyesine oluşturulan Sigara Bıraktırma Polikliniği sorumlusu Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. Nurcan Demirtaş, “Sigara bırakan kişilerde 5 yıl içinde kalp krizi riski yarı yarıya azalır. 10 yıl sonra akciğer kanseri riski yarıya inerken kalp krizi riski hiç sigara içmemiş bir kişinin riskiyle aynı orana düşer” dedi.
 • Yarışabilmek İçin Sponsor Arıyor Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Öğrencisi Halil Can Dalgıç, Eylül 2019 tarihinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılabilmek için sponsor desteği bekliyor.
 • Parmak bebek 66 gün sonra hayata tutundu Kumluca’da 28 haftalık olarak dünyaya gelen Buğra bebek 66 gün süren yoğun bakım mücadelesinin ardından, sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.
 • Kumluca Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantı Antalya’nın Kumluca Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis toplantısında 7 madde karara bağlandı.
 • Antalya'da Baraj Taştı, Yollar Su Altında Kaldı Antalya’nın Kumluca ilçesi’nde etkili olan yağışlar, Alakır Çayı üzerinde bulunan Kumluca Barajı’nın taşmasına neden oldu.
 • Antalya'da 'Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın' Uygulaması İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı projeyle yayalara öncelik verilmesi için başlatılan ’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ uygulaması Antalya’nın Alanya ve Kumluca ilçelerinde başladı. Yaya geçidinin bulunduğu bölgelerde araçlar durdurularak, sürücülere bilgilendirme amaçlı broşür dağıtıldı.
 • Ziraat Odası Başkanı Kökce, Banka Müdürleriyle Görüştü Antalya’nın Kumluca Zirat Odası Başkanı Hidayet Kökce, ilçedeki banka müdürlerinden hortumdan zarar gören çiftçilere destek istedi.
 • Antalya'da Korkutan Deprem Antalya’nın Kumluca ilçesinde 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • Safra Kesesinden 311 Adet Taş Çıktı Antalya’nın Kumluca ilçesinde ameliyat olan kadının safra kesesinden 311 adet taş çıktı.
 • TARSİM Sigortası Olan Üreticiler Seralarını Yeniden Kurma Çalışmalarına Başladı Kumluca’da yaşanan hortum felaketlerinden sonra TARSİM sigortası olan çiftçiler, geri ödemelerini alıp seralarını tamir etmeye başladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Antalya’da yaşanan hortum ve şiddetli fırtına sebebiyle hasar ihbarı sayısının 4 bin 188 olduğunu, bin 380 hasar dosyasının sonuçlandırılarak 30 milyon TL tazminat ödemesi yapıldığını açıklamıştı.
 • Kumluca'da Cumhur İttifakı Çalışmalara Başladı Kumluca’da Cumhur İttifakı, 31 Mart yerel seçim çalışmalarına MHP İlçe Başkanlığı’ndan başladı.
 • Finike Devlet Hastanesi Sınıf Atladı AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu yapımı tamamlanan Finike Devlet Hastanesinin mevcutta C olan sınıfının yükseltildiğinin ve 160 yataklı B sınıfı hastane olarak tescilinin yapıldığının müjdesini verdi.
 • Patlıcanın Fiyatı Düştü, Biber Direniyor Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, "Geçen hafta 10 lira olan patlıcan dün 9 TL’ydi. Bugün 7.70 TL’ye düştü. Ancak marketlerin satmayacaklarını duyurduğu biberin fiyatında bir değişiklik yok" dedi.
 • Kumluca'da Hortum Hayalleri De Yıktı Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen 3 hortumda ilk belirlemelere göre 2 bin dönüm örtü altı alan zarar gördü. Hortumun yıktığı seralarla birlikte genç çiftçilerin hayalleri de ertelenmek zorunda kaldı.
 • Kumluca'da Hortumun Ardından Seraların Tamiratı Başladı Kumluca’da yaşanan hortum felaketlerinin ardından vatandaşlar enkaz kaldırma çalışmalarına başladı. Kendi imkanlarıyla zararları belli bir noktaya kadar yapabileceklerini belirten vatandaşlar, devlet yardım etmezse seraları ayağa kaldırmanın zor olacağını belirttiler.
 • Antalya 3 Günde 5 Hortuma Direndi Antalya’da Perşembe günü Kemer, Kumluca ve Firike ilçelerinde yaşanan hortumun yaraları sarılmaya çalışılırken ikinci dalga dün geldi. Sabah saatleride Kumluca ilçesi Salur mahallesinde ortaya çıkan hortum, 3’ü çocuk 5 kişiyi yaraladıktan sonra Doğuya doğru kaymaya başladı. Saat 10.58 civarında Antalya merkez ve Havalimanını da içerisine alacak şekilde saatteki hızı 133 kilometreye ulaşan hortum ve fırtına apronda iki otobüs 1 minibüsü devirdi. Aralarında yolcularında bulunduğu 12 kişi yaralanırken 2 uçakta ve 1 polis helikopterinde hasar meydana geldi.
 • UMKE Aracı Kaza Yaptı Açıklaması 1 Yaralı Antalya’dan Kumluca’ya giden Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) aracının devrilmesi sonucu 1 kişi yaralandı.
 • Antalya'da Heyelan 5 Mahalleye Ulaşımı Kapattı Antalya’nın Kumluca ilçesinde şiddetli yağmurların ardından meydana gelen heyelan ilçenin 5 mahalleye ulaşım sağlayan yolu kapattı.
 • Antalya Havalimanı'nda Hortum Açıklaması 11 Yaralı Antalya Havalimanı’nda etkili olan hortum nedeniyle devrilen servis otobüsünde bulunan 8 yolcu ile devrilen minibüsteki 3 yer hizmetleri görevlisi yaralandı. Yaralılara ilk müdahale havalimanı içerisinde bulunan 112 ekipleri tarafından yapıldı.
 • Kumluca'yı 2 Gün Sonra Yine Hortum Vurdu Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Salur Mahallesi’nde çıkan hortumda sera işçisi 3’ü çocuk, 5 kişi yaralandı.
 • Hortumun Vurduğu Kumluca'nın Ziraat Odası Başkanından Ürünlerde Fiyat Artışı Çıkışı Kumluca’da yaşanan hortum nedeniyle bin dönüme yakın seranın zarar gördüğünü belirten Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Gökçe, “Hiç kimse zarar gördü diye karaborsacılık yapmasın. 49 bin dekar alanda daha üretim yapıyoruz." dedi.
 1  2  ...  26