MURATPAŞA HABERLERİ / Antalya

 • Özel Çocukların Tekne Turu Keyfi Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı özel çocuklar ve aileleri için özel tekne turu düzenledi. Tekne turunda, çocuklar aileleri ile birlikte gönüllerince eğlendi
 • MURGEM, 3 Yılda 1827 Öğrenciyi Üniversiteli Yaptı Muratpaşa Belediyesi’nin 2015 yılında hizmete açtığı MURGEM, 2018 yılında da TYT’de yakaladığı yüzde 98.97’lik başarı oranı ile özel kurumları geride bıraktı. MURGEM’e devam eden 3 öğrenci ilk 2000’e, 7 öğrenci ilk 5000’e, 12 öğrenci ilk 10 bine, 72 öğrenci de ilk 50 bine girdi
 • Rus Kadınlar Piyazın Tarifini Aldı Muratpaşa Belediyesi, Rusya’daki Türkiye Festivali’nde, Coğrafi İşaret Tescil Belgeli Antalya Piyazı ve turunç reçelinin Rusça tarifini, Moskovalı kadınlara hediye etti. Piyaz ve turunç reçelinin tarifi, mutfak önlükleri ve kartlar halinde hediye edildi.
 • Kızıltoprak Gençlik Evi Avrupalı Öğrencileri Ağırladı Muratpaşa Belediyesi’nin sosyo-ekonomik yetersizliği bulunan öğrenciler için 3 yıl önce açmış olduğu gençlik evleri Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencileri ağırladı.
 • Antalya'ya Kurbanlık Gelmeye Başladı Muratpaşa Belediyesi’nin yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle belirlediği satış alanlarına kurbanlık hayvanlar getirilmeye başlandı. Kurbanlık hayvanlar, Muratpaşa Belediyesi Veterinerinin kontrolünün ardından satış alanlarına alınıyor.
 • Muratpaşa Belediyesi'nden Okullara Destek Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, gelen talepleri değerlendirerek, okulların yeni eğitim dönemine hazırlanmasına katkı sağladıklarını bildirdi.
 • Uysal, Rusları Kaleiçi Old Town Festivali'ne Davet Etti Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde, Rusları, Kaleiçi Old Town Festivali’ne davet eden Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Antalya’ya gelen her konuğumuz Kaleiçi’ni, Hadrianus Kapısı’nı, Yivli Minare’yi, Kesik Minare’yi, tüm tarihi eserleri mutlaka görmeli” dedi.
 • Şampiyon Eylülde Parkeye Çıkacak 2017-2018 sezonunu Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Ligi Şampiyonu olarak tamamlayan Muratpaşa Belediyespor Kadın Hentbol takımı, 2018-2019 sezonunun ilk maçında Rize Pazarspor’la karşılaşacak.
 • Yaşlı Evlerinde Sanatla Gelen Sağlık Muratpaşa Belediyesi Yaşlıevleri’nin 19 üyesi, Turgut Özakman’ın Fehim Paşa Konağı adlı eserini sahneliyor. Yaşlıevleri’nin faaliyetlerinin sağlıklarına etkisini dile getiren yaşlılar; tiyatro oyunu sonunda sanatseverleri selamlamalarını, ‘o selam iki kutu ilaçtan daha iyileştiricidir’ diye değerlendiriyor.
 • Uysal, Bakan Ersoy'u '3'Üncü Kaleiçi Old Town Festivali'ne Davet Etti Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Moskova’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la görüştü. Başkan Uysal, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy’a Kaleiçi’nin tanıtımı için yaptıkları çalışmaları anlatıp, 11-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek, onur konuğu ülkenin Rusya olduğu 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali’ne davet etti. Uysal, 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali’ne; İtalya’dan Gradara, Filistin’den Bethlehem, Bulgaristan’dan Gabrovo ve Smolyan, Kosova’dan Mamuşa ve Mitroviça, Litvanya’dan Silute, Macaristan’dan Pecs ve Zigetvar, Çin’den Dingxi, İrlanda’dan Drogheda, KKTC’den Girne, Rusya’dan da Rostov ve Kazan şehirlerinin katılacağını söyledi.
 • Muratpaşa Moskova'da Tanıtıldı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde Rusları 11-14 Ekim tarihlerinde yapılacak Kaleiçi Old Town Festivali’ne davet etti.
 • Zeytinköy'de Erken Bayram Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Zeytinköy olarak bilinen Yeşildere Mahallesi’nde 25 yıldır süren imar sorununu çözdüklerini belirterek, “Parselasyon dosyalarını, tescil işlemlerinin başlaması için Kadastro Müdürlüğü’ne teslim ettik. Oradan da, Tapu Müdürlüğü’ne tapu tescil işlemleri için gönderilecek” dedi
 • Muratpaşa'nın Altın Kızına Kutlama Muratpaşa Belediyespor’un 13 yaşındaki serbest stil güreşçisi Büşra Efe, 58 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.
 • Antalya'da Masaj Ve Güzellik Merkezine Fuhuş Baskını Antalya’da güzellik merkezi ve fuhuş salonunda fuhuş yaptırıldığı iddia edilen 3’ü yabancı 8 kadın kurtarıldı.
 • Antalya'da Kediye Yumruk Antalya’da bir kişinin branda örtülü otomobilinin üzerinde yatan kediyi yumrukla uzaklaştırması güvenlik kamerasına yansıdı. Kediye yapılan şiddet hayvanseverlerin tepkisini çekti.
 • Seyit Ali Pamir Parkı Yenileniyor Muratpaşa Belediyesi, 90’lı yıllarda yapılan Seyit Ali Pamir Parkı’nda revizyon çalışması başlattı.
 • Muratpaşa, Çevreci Komşu Kart'la Kazanıyor Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ‘Çevreci Komşu Kart’ projesiyle, 2 milyon 146 bin 45 TL’lik ek bir kaynak oluşturulduğunu söyledi.
 • Muratpaşa'da 08.08' De 40 Nikah Antalya’da Nikah tarihlerini unutulmaz bir tarihte yapmak isteyen 40 çift 08.08.2018’de, Muratpaşa Belediyesi Evlendirme Memurluğu’nda kıyılan nikahlarıyla dünya evine girdi
 • Antalya'da Şüpheli Ölüm Antalya’da kağıt toplayıcısı genç ölü bulundu.
 • Muratpaşa'da Randevusuz Görüşmeye Sürpriz Konuk Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, bu haftaki randevusuz görüşme programının ziyaretçileri arasında 18 ve 19. Dönem Antalya Milletvekili Hasan Namal da vardı.
 • Sit Alanı İçinde Tehdit Oluşturan Metruk Binaların Yıkımına Başlandı Haşim İşcan Mahallesi’nde yıkılma-çökme tehlikesi nedeniyle insan yaşamı ve güvenliği için tehdit oluşturan bir yapı, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun onayı ile Muratpaşa Belediyesi tarafından yıkıldı.
 • Başkan Uysal, Rusları Kaleiçi'ne Davet Edecek Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 10-12 Ağustos’ta Moskova’da düzenlenecek olan Türkiye Festivali’nde Rusları, Kaleiçi Old Town Festivali’ne davet edecek.
 • Kale Surlarından Beton Zemine Düşen Kişi Hayatını Kaybetti Antalya’da Hadrian Kapısı (Üç Kapılar) surlarından beton zemine düşen kişi öldü.
 • Arık Caddesi Bir Hafta Süreyle Trafiğe Kapanıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi, Arık Caddesi üzerinde yol yenileme ve asfalt çalışmaları gerçekleştirecek. Bu kapsamda Arık Caddesi 8 Ağustos Çarşamba (Yarın) bir haftalığına trafiğe kapatılacak. Sürücüler alternatif yolları kullanabilecek.
 • Mutluluğa Engelsiz Kafe'de Evet Dediler Beyaz Baston Görmeyenler Derneği Genel Sekreteri görme engelli Mehmet Kahramanoğulları ile Huriye Çetintaş, Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de mutluluğa ’evet’ dedi. Çiftin nikahını Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal kıydı.
 • Muratpaşa'da İlk İyi Komşu Nuri Özkul Oldu Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, döviz kurunun sabitlenmesi çağrısına ilk olumlu cevap Eczacı Nuri Özkul’dan geldi. Başkan Uysal, döviz kurunu sabitleyen Özkul’u işyerinde ziyaret ederek kutladı.
 • Kırcami'de Tescil Aşamasına Doğru Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami planlamasının, askıdan inen Fener, Çağlayan, Güzeloluk, Yeşilova, Kircami, Zümrütova, ve Tarım Mahalleleri’ni kapsayan parselasyon dosyasının 15 Ağustos’ta değerlendirmesi için Büyükşehir Belediyesi’ne, oradan da, tescil işlemleri için Kadastro Müdürlüğü’ne gönderileceğini söyledi
 • Başkan Uysal Açıklaması 'Yörüklük Somut Olmayan Kültürel Miras İlan Edilsin' Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, II. Yörük Yaşamı ve Kültürü Çalıştayı’nda yörüklüğün yaşantısından, yaylalarına ve göç yollarına kadar bir bütün halinde somut olmayan kültürel miras ilan edilmesini önerdi.
 • 4 Bilezikle Başladı, Kurban Bayramı Öncesi Servetine Servet Kattı Antalya’da eşine destek olmak için 4 bileziğini satıp hayvancılık işine girerek milyonluk servetin sahibi olan 39 yaşındaki 3 çocuk annesi Fatma Öncel, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi 1 ayda 16 tona yakın hayvan satarak 350 bin lira gelir elde etti. Çiftliğini büyütmek istediğini ifade eden Öncel, imkan verilmesi halinde Antalya’nın et ihtiyacını karşılayacağını söyledi.
 • Adı Suçla Anılan Zentinköy, Geleceğe Umutla Bakıyori Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal’ın Yeşildere Mahallesi’nde 25 yıldır devam eden 190 bin metrekare alanı kapsayan imar çalışmalarında parselasyon dosyasının askı sürecinin tamamlandığına ilişkin müjdesi mahallede sevinçle karşılandı. İmar problemi yüzenden Antalya’da yoksunluğu ve yoksulluğu birlikte yaşayan mahallede, Muhtar Kemal Genbeş, “Başkanımız Ümit Uysal’a teşekkür ediyorum. En büyük kurtuluş Artık kötü günler geride kaldı. Biz artık iyiye doğru zirve yapıyoruz. Yeşildere, Antalya’nın en iyi mahallesi olmaya adaydır” dedi.
 • Coşkun Göğen'in Acı Günü Tecavüzcü Coşkun’ lakaplı sinema sanatçısı Coşkun Göğen (73), kanser sebebiyle dün yaşamını yitiren kızı Dünya Göğen’i (36), Antalya’da son yolculuğuna uğurladı.
 • Tecavüzcü Coşkun'un Acı Günü Tecavüzcü Coşkun’ lakaplı sinema sanatçısı Coşkun Göğen (73), kanser sebebiyle dün yaşamını yitiren kızı Dünya Göğen’i (36), Antalya’da son yolculuğuna uğurladı.
 • Başkan Uysal Açıklaması 'Atamızın Vasiyetine Sahip Çıkıyoruz' Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kerkük başta olmak üzere Türkmen şehirlerinden gelen öğrencileri ağırladı.
 • Haşim İşcan Mahallesi'nde Özel İnceleme Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın kurduğu çalışma grubu, Haşim İşcan Mahallesi’nde incelemelerini tamamladı. Çalışma grubu, hazırladığı raporu Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’na gönderirken raporda, can güvenliği için yıkım kararlarının ivedi olarak alınması gerektiğine vurgu yapıldı.
 • Coşkun Göğen, 'Dünya'sını Kaybetti Yeşilçam’ın ünlü oyuncularından Coşkun Göğen’in kanser tedavisi gören kızı Dünya Göğen hayatını kaybetti. Uzay ve Güneş isimli 2 kızı daha bulunan Göğen, Dünya’nın ölümüyle yıkıldı. Göğen,"Cuma ezanı okunduğu vakit kızımı kaybettim. Annemin mezarının olduğu yere gömeceğim" dedi.
 • Başkan Uysal Açıklaması 'Hastalıklara Karşı En Önemli Silahımız Spor Ve Sanat' Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin düzenlendiği spor şenliğinde tansiyon, şeker ve kanser hastalıklarının arttığına dikkat çekti ve “Bizim buna karşı en önemli silahımız spor ve insanlarımızın mutlu olacağı kültürel ve sosyal etkinlikler. Bunları her alanda desteklemeye devam ediyoruz” dedi.
 • Antalya'da Bir Evde 9 Kilo 800 Gram Esrar Ele Geçirildi Antalya’da bir eve yapılan baskında 9 kilo 800 gram esrar maddesi ele geçirildi.
 • Muratpaşa Kurban Satış Ve Kesim Noktalarını Belirledi Muratpaşa Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle ilçede kurban satışı ve kesimi yapılabilecek yerleri belirledi. Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Uysal, “Komşularımızın, huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurbanlık hayvan satış noktaları olarak, Mehmetçik Mahallesi Gazi Bulvarı üzeri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) karşısı ve Ermenek Mahalle’mizde Aycan-1 Sokak olmak üzere 2 kurbanlık hayvan satış noktası belirledik” diye konuştu.
 • Simitçinin Dikkati Faciayı Önledi Antalya’da çürüyen ağaç büyük bir gürültüyle tramvay ve araç yoluna yıkıldı. Simitçinin yıkılmak üzere olan ağacı zamanında fark ederek vatandaşları uyarması olası bir yaralanmayı önledi.
 • Başkan Uysal'dan Döviz Kuru Sabitleme Çağrısı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, dövizdeki rekor yükselişin herkesi zora soktuğunu belirterek, ‘iyi komşuluk adına mülkünü kiraya veren mülk sahiplerine ABD Doları’nı 4 TL, Euro’yu da 5 TL olarak sabitleme’ çağrısı yaptı. Çağrıya uyanlara, törenle ‘İyi Komşuluk Belgesi’ verilecek. ‘İyi Komşuluk Belgesi’ alanlar, Muratpaşa’nın spor tesislerinden ücretsiz yararlanacak, belediye etkinliklerinde VİP konuk olarak ağırlanacak.
 • Zeytinköy'de Değişim Başlıyor Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Zeytinköy olarak bilinen Yeşildere Mahallesi’nde 25 yıldır süregelen imar sorunun çözüldüğünü müjdeledi.
 • Kasa Faresi Kaçamadı Antalya’da bir iş yerinin sürgülü kapısını eliyle açıp, yazar kasadaki 200 lirayı çalan hırsız güvenlik kamerasına takıldı. Polisin yaptığı baskınla yakalanan şahıs adliyeye sevk edildi.
 • Kasa Faresi Önce Kameraya, Ardından Polise Yakalandı Antalya’da bir iş yerindeki yazar kasadan 200 lira çalan hırsız güvenlik kamerasına takıldı. Polisin yaptığı baskınla yakalanan şahıs adliyeye sevk edildi.
 • Başkan Uysal, AKEV Heyetini Ağırladı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, AKEV Üniversitesi heyetini konuk etti.
 • Bedirhan Mustafa, Bebeğin Adı Muratpaşa'da Yaşayacak Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Hakkari’de PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan 11 aylık Bedirhan Mustafa bebeğin isminin ilçede bir parka verileceğini açıkladı.
 • Başkan Uysal, Komşularıyla Bir Arada Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Görüşülebilir olmak ve görüşülebilir kalmak en önemli ilkemizdir” diyerek her çarşamba günü Turunç Masa’da gerçekleştirdiği randevusuz görüşme saatinde bu hafta da Muratpaşa’nın farklı mahallerinden gelen komşularıyla bir araya geldi.
 • Kılıçdaroğlu, MURGEM'in Başarılı Gençlerini Kutladı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) yüzde 98.5’lik başarıyı yakalayan Muratpaşa Belediyesi Gençlik Merkezinin (MURGEM) öğrencileriyle buluştu.
 • Alçak Saldırıyı Lanetledi CHP lideri Kılıçdaroğlu, terör örgütü PKK’nın anne ve minik çocuğunu şehit etmesine ilişkin, "Bir insanlık suçu, bir anneden bir çocuktan ne istersiniz. Bir annenin ve çocuğunun günahı nedir" dedi.
 • Kılıçdaroğlu, Yüksekova'daki Terör Saldırısını Lanetledi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26.Dönem Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın’ın eşi Günseli Akaydın’ın cenaze törenine katıldı. Yüksekova’daki terör saldırısını lanetleyen Kılıçdaroğlu, "Terörden çok çektik. Büyük acılar yaşıyoruz. Umuyorum ve diliyorum bu terörü hep birlikte sonlandırırız. Bir insanlık suçu, bir anneden bir çocuktan ne istersiniz. Bir annenin ve çocuğunun günahı nedir. Bunu yapanlar insanlıktan nasiplerini aldılar mı? Lanet olsun diyoruz, lanet olsun" dedi.
 • Hentbolun Geleceği Muratpaşa Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kadın hentbolunda Türkiye’nin geleceği Muratpaşa olacak” dedi, Paşanın Melekleri U17 Milli Takımın 4 önemli oyuncusuyla sözleşme imzaladı.
 • Başkan Uysal'dan Koruma Kurulu'na Çağrı Sit alanı olan Haşim İşcan Mahallesi’nde eski yapılarda çıkan yangınlarla ilgili olarak açıklama yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Yapılar ‘Tescilli Kültür Varlığı’ olduğu için, izin almadan herhangi bir işlem yapamıyoruz. Kesin çözüm için Koruma Kurulu’nun ivedi kararlar alması lazım” dedi.
 • Kılıçdaroğlu Antalya'ya Gelecek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26. Dönem CHP Milletvekili Mustafa Akaydın’ın vefat eden eşi Günseli Akaydın’ın cenaze törenine katılmak üzere yarın Antalya’ya gelecek.
 • Kılıçdaroğlu Yarın Antalya'da Olacak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26. Dönem CHP Milletvekili Mustafa Akaydın’ın vefat eden eşi Günseli Akaydın’ın cenaze törenine katılmak üzere yarın Antalya’ya gelecek.
 • LGS'demuratpaşa Başarısı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için Antalya’nın 3 ayrı mahallesinde hizmete açtığı Eğitim ve Bilgi Merkezi’yle Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) hazırlanan 127 öğrenciden 116’sı tercih ettiği okula yerleşti.
 • Başpehlivan Okulu, Başkan Uysal'ı Ziyaret Etti Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bu yıl 657’ncisi düzenlenen tarihi Kırpınar Yağlı Güreşlerinde altın kemeri kazanan başpehlivan Okulu ve antrenör Kemal Yılmaz makamında ağırladı..
 • Başkan Uysal, Genç Müzisyenlerle Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çalışmalarını Değirmenönü Kültür Merkezi’nde sürdüren Antalya’nın ilk ve tek Gençlik Orkestrası’nı ziyaret etti. Uysal, genç müzisyenlerle Karadeniz türküsü ‘Divane Aşık Gibi’yi seslendirdi.
 • Antalya'da Merak Uyandıran Ölüm Antalya’da kullanılmayan ikametin yanındaki çalkılıkta ölü bulunan bir şahsın, kim olduğunu merak eden mahalleli, cep telefonları ve balkondan dürbünlerle cesedin yüzünü görebilmek için çaba gösterdi.
 • Muratpaşa'nın Genç Yetenekleri Sahaya Çıkıyor Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’la birlikte Antalyaspor’un genç yetenek fabrikasına dönüşen Muratpaşa Belediyespor’un 9 futbol takımı 6 Ağustos Pazartesi sezonu açıyor.
 • İzin Kullanmayıp Erken Terhis Olan Askerin Feci Sonu Antalya’da iznini kullanmayıp askerden erken terhis olan 25 yaşındaki Barış Koşmaz, falezlerden düşerek yaşamını kaybetti. Gencin, 3 yıl önce falezlerde çekindiği fotoğrafla ilgili sosyal medya üzerinden arkadaşlarıyla girdiği diyaloglar ise dikkat çekti.
 • 15 Gün Arayla Çıkan Yangın Mahalleliyi Sokağa Döktü Antalya’da iki ayrı metruk binada 15 gün arayla çıkan yangınlar mahalle sakinlerini sokağa döktü. Haşim İşcan Mahallesi Muhtarı Halil Ay, “İnsanlar yine panik içerisinde ve korka korka yaşıyor. Bizim sesimizi duyan yok mu?” diyerek duruma isyan etti.
 • 15 Gün Arayla Metruk Binada Çıkan Yangın Mahalleliyi Sokağa Döktü Antalya’da iki ayrı metruk binada 15 gün arayla çıkan yangınlar mahalle sakinlerini sokağa döktü. Haşim İşcan Mahallesi Muhtarı Halil Ay, “İnsanlar yine panik içerisinde ve korka korka yaşıyor. Bizim sesimizi duyan yok mu?” diyerek duruma isyan etti.
 • Muratpaşa Belediyesi Örnekköy Parkı'nı Yeniliyor Muratpaşa Belediyesi, bölgenin adını da taşıyan Örnekköy Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı.
 • Muratpaşa Belediyesi, Piyaz Ve Kabak Tatlısını Ruslara Tanıtacak Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın coğrafi tescilli lezzetlerinden piyaz ve cevizli kabak tatlısını Rusya’ya taşıyor. 10-12 Ağustos’ta Moskova’da 2’ncisi düzenlenecek Türkiye Festivali’nde Muratpaşa Belediyesi, her iki Antalya lezzetinin Rusça tariflerinin yazılı olduğu mutfak önlüklerini ve tarif kartlarını Rus konuklara hediye edecek.
 • Türkan Şoray Kültür Merkezi Açılışa Hazır Muratpaşa Belediyesi, Antalya’nın kültür-sanat ve sivil toplum hayatını geliştirecek 2 dev projesini tamamladı. Yaklaşık 32 milyon TL’ye mal olan Yeşilbahce ve Doğuyaka mahallerindeki yatırımlarla Antalya’da kent kimliğini zenginleşecek, kentlilik bilincini gelişecek, Antalya değer kazanacak. Yatırımlardan ilki olan ve yaklaşık 18 milyon TL’lik bir yatırım bütçesine sahip olan Türkan Şoray Kültür Merkezi opera, tiyatro gibi sahne sanatlarının yanı sıra birçok sanat atölyesine de ev sahipliği yapacak.
 • Apartman Dairesinden Gelen Koku Polisi Alarma Geçirdi Antalya’da bir apartman dairesinden yayılan kötü koku polisi alarma geçirdi. Kokunun kaynağının arızalanan buzdolabındaki bozulan etler olduğu belirlendi.
 • Başkan Uysal Açıklaması 'Çalışan Annelerin Yanındayız' Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, annelerin sosyal hayata katılımını sağlamak için çocukların emin ellerde olması gerektiğine dikkat çekerek, 5 kreşte 530 öğrenci kapasitesiyle çalışan annelerin yanında olduklarını belirtti.
 • Meydankavağı'nda Çalışmalar Sürüyor Muratpaşa Belediyesi, geçmiş yıllarda 171 bin 182 metrekare cadde ve sokak yenileme çalışması yaptığı Meydankavağı Mahallesi Avni Tolunay Caddesi’nden başlayan 2’nci etap çalışmaları devam ediyor.
 • Uyuşturucu Operasyonları Açıklaması 6 Tutuklama Antalya’da düzenlenen 3 ayrı uyuşturucu operasyonunda yakalanan 8 kişiden 6’sı tutuklandı.
 • Antalya'da Uyuşturucu Operasyonları Açıklaması 6 Tutuklama Antalya’da düzenlenen 3 ayrı uyuşturucu operasyonunda yakalanan 8 kişiden 6’sı tutuklandı.
 • Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat'ı Makamında Kabul Etti. Bulgaristan’nın Kırcaaili iline bağlı ve Türklerin yoğun olarak yerleşik olduğu Türkçe ismi Eğridere olan Adrino’nun belediye başkanı Resmi Murat, Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti.
 1  2  ...  82 

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !